2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 26°C Még több cikk.

Tiszavirág Szeged Diapolo: ilyen egy igazi rangadó

A Tiszavirág Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapata egy fordulatos, izgalmas OB I-es bajnokin 8–8-ra végzett hazai pályán az FTC ellen. A mérkőzés legjobbja Manhercz Krisztián volt, a hazaiak új légiósa pedig bemutatkozhatott.
Tiszavirág Szeged Diapolo–Ferencvárosi TC 8–8 (2–2, 2–2, 2–3, 2–1)
Férfi vízilabda OB I, 18. forduló. Szeged, újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Németh A., Molnár P.
Tiszavirág Szeged Diapolo: MEIXNER (5 védés) – Seman, Manhercz Á. 1, Varga II. Zs., MANHERCZ K. 4/2, KUNAC 1, Kiss. 1. Csere: Jmnaishvili, Sánta 1, Palotás, Zsigri, Chilkó. Vezetőedző: Varga Péter.
FTC: Gárdonyi (7 védés) – MARNITZ 2, Avramovics, NYÉKI 1, Jansik Sz. 1, REGŐS 2, Katonás. Csere: Swift 1, Ernyey 1, Csapó, Paján, Pohl. Vezetőedző: Varga I. Zsolt.
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 8/2.
Ötméteresből: 3/2, ill. 1/1.
Kipontozódott: Jansik Sz., Katonás, Manhercz Á.
Kiállítás végleg, cserével: Manhercz K., ill. Nyéki.

A szezon mérkőzése – így emlegettük a Tiszavirág Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapatának két héttel ezelőtti, Kaposvár elleni bajnokiját. Teljes joggal, de a szombati, Ferencváros elleni csatája majdnem túlszárnyalta a már említett találkozót. Csak majdnem, hiszen a vége keserédes döntetlen lett. Édes, mert egy nagyon erős FTC ellen sikerült pontot szerezni, és ezzel a BVSC előtt megtartani a rájátszást érő hatodik helyezést. Keserű, mert az utolsó másodpercekben emberelőnyben támadhatott a Szeged, de nem tudta a győzelmet kicsikarni, így visszavágni sem az idegenbeli vereségért.

Aljosa Kunac a vízben. Fotó: Karnok Csaba

A meccs ugyanúgy indult, ahogy a Kaposvár elleni, nevezetesen Kiss Csaba bombagóljával, amely reméltük, hogy szerencsét hoz, ahogy Meixner nagyszerű hárításai is. A folytatás is hasonló volt, hiszen megint úgy tűnt, hogy szép lassan felőrli ellenfelét a Szeged. A félidő előtt azonban két percen belül egyenlített az előtte kétgólos hátrányba kerülő Fradi, a szünet előtt 12 másodperccel bekapott találatért különösen nagy kár volt. A 4–2-es vezetést egyébként a mérkőzés legjobbjának, Manhercz Krisztiánnak köszönhettük, aki higgadtan értékesített egy ötméterest – majd később még egyet –, illetve megint megmutatta, milyen káprázatos megmozdulásokra képes: az újra megpróbált ejtése most nem jött össze, de a rövid felsőbe pattintott lövését az év egyik legszebb találataként említhetjük.

A második negyed hajrájából erőt merítettek a zöld-fehérek, fordítottak is. Hogy aztán mi történt? A Szeged is fordított, látszott, hogy az utolsó nyolc percnek nagy harci kedvvel vágott neki a Varga-legénység. Kunac és Sánta szinte ugyanolyan gólt szerzett két percen belül, utóbbi játékos találatánál olyan hangorkán volt a sátorban, amilyet rég hallottunk. Jött az izgalmas végjáték, de az utolsó percekben vagy a védelmek szerezték meg a labdákat, vagy a bírók vették el. Jöhetett az utolsó támadás, amit a Szeged vezetett.

A horvát vízilabdás kihajtotta magát, ezért kellett ápolni a parton. Fotó: Karnok Csaba

Kapott egy emberfórt, de a szabálytalanság láttán a publikum szinte egy emberként kiabálta: ötméteres! Sajnos a bírók nem így látták, gól pedig a támadásból nem született. Az utolsó dudaszó után árulkodó volt Varga Péter mozdulata: az arcán ugyan látszott, hogy jó lett volna, ha ez másként alakul, viszont a tabella szempontjából egész jó eredmény ez az iksz is, így a kezével azonnal nyugalomra intette a rá csalódott tekintettel néző pólósokat. Köztük volt az új igazolás, Revaz Jmnaishvili is. A grúz válogatott tehetség bemutatkozhatott, majdnem szerzett egy gólt is – ott látszott, hogy a lövőerejével nincs gond –, a debütálás pedig biztos emlékezetes marad számára.

Varga Péter: – Jól kezdtünk, de a második negyedben volt két olyan bekapott gól, amely megakadályozható lett volna. Feljött a Ferencváros, de nagy erőket mozgósítva fordítani tudtunk. A végén a kezünkben volt a győzelem lehetősége, sajnos nem tudtunk élni vele. Ez egy igazi rangadó volt. Dolgozunk tovább!

További bajnoki eredmények: Eger–OSC 4–5, Honvéd–Pécs 13–6, BVSC–KSI 11–5, Szolnok–Kaposvár 14–3, az UVSE–Debrecen meccs elmaradt.

Tékvandó: ismétlés akár ezerszer

Máté József (57), a vásárhelyi tékvandó egyik alapítója – édesapjával, Józseffel és testvérével, Zoltánnal – versenyzőként és edzőként is szép sikereket ért el. Tovább olvasom