2016. 07. 25. hétfő - Kristóf, Jakab 20°C | 31°C

Tisztes helytállás: Naturtex-SZTE-Szedeák-Atomerőmű 71-90

A sok nehézséggel küzdő Naturtex-SZTE-Szedeák becsülettel helytállt a dobogós Atomerőmű ellen a NB I A csoportos férfi kosárlabda-bajnokságban.
Naturtex-SZTE-Szedeák–Atomerőmű 71–90 (20-21, 19-23, 14-24, 18-22)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 18. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Palla, Minár, Vida.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Moravcsik, Armelin 13/3, CSIRICS 27/18, Juhos, Vette 13. Csere: Molnár 11, RÉVÉSZ 7/3, Kiss Zs., Meleg. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Atomerőmű: KOVÁCS Á. 15/9, ROBINSON 15/3, BARNIES 20/9, EILINGSFELD 14/9, WATKINS 14. Csere: Will 2, Tóth Á. 8, Illés 2. Vezetőedző: Schmidt Béla.

17:34

Köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. A sérülések által tizedelt Szedeák hamarosan a Paks ellen játszik. A kezdés előtt Nikola Lazics vezetőedző az Atom játékosával, Ryan Watkinsszal beszélgetett. Emlékezhetnek rá, hogy ő még Szegeden kezdte az évet.

I. negyed (20-21)

A Szedeák hozza el a labdát. Csirics remek passzából Vette kezdi meg a pontgyártást 2-0. Paksi kosár után Csirics hármasa kiperdül 2-2. Barnies, majd Kovács, 2-10-nél időt kér a Szedeák. Csirics hármasára Barnies felel, az ötödik perc végén 7-13. Watkins blokkolja Armelint, ők néhány hónapja még együtt edzettek ugye. Vette középtávolija remek 9-13. Labdaszerés, Csirics oldja meg 11-13. Watkinsszal nem bírunk, most két támadólepattanót is szed, mire betalál, de "hagyták" neki 11-15. Watkins büntetői, Armelin, majd Kovács közelije 13-19. Ott a tripla is! Armelin kosarával 16-19. Révész Ádám is beszáll, bár ő betegséggel küzdött a héten, nem tudni, mennyit bír. Molnár András labdát szerez, ziccert dob 18-19. Csirics büntetői behullanak, vezet a Szedeák! 2-0-nál volt ilyen legutóbb 20-19. Tóth büntetőivel ér véget a negyed, eddig remek a szegediek helytállása 20-21.

II. negyed (39-44)

Armelin blokkol, de befújják faultnak. Tóth egyet dob be 20-22. Armelin egyenlít, kiegyenlített a meccs eddig, nem kis meglepetésre 22-22. Robinson triplája után 22-27. 22-29-nél időt kér Nikola Lazics. Vette kettő plusz egyes akciójára Barnies duplával felel 25-31, mindez az ötödik perc végén. Jópár szegedi dobás csak kicsit téveszt célt, mondjuk az éppen elég. Most Molnár András és Csirics is így jár. Csirics, jó a tripla! 28-31. Barnies válaszol rá 28-34. Három és fél perc van hátra a félidőig. Vette büntetőik 30-34. Barnies piszok jó játékos, ez minden mozdulatán látszik 30-36. Molnár hármasa csak kettes, rálépett a vonalra 32-36. Eilingsfeld és Csirics is jól dobja a büntetőket 34-38. Robinson, kétszer is 34-42. Vette közelije, majd Csirics hármasa is remek, 39-44 a félidő.

III. negyed (53-68)

Vette büntetői, Tóth két duplája 41-48. "Góliszony", három perc alatt csupán hat pont született. Mostmár hét, Eilingsfeld büntetője bent 41-49. Armelin duplájára egy hármas a válasz 43-52. Barnies a meccs legjobbja, most egy hármassal jelentkezik 43-55. Molnár András két kosara után 47-55, időt is kér a Paks. Továbbra is minden dicséretet megérdemel a nagyot küzdő hazai csapat. Hat perc telt el a negyedből. Tóth megint csak egy büntetőt dob be 47-56. Révész Ádám hármasának mindenki nagyon örül a lelátón, a leglátványosabban természetesen édesapja! 50-56. Molnár András esik rá Kovács Ákosra, nincs nagy baj. Robinson 50-58. Megint ő, azonnal közte tíz 50-60. Eilingsfeld hármasa is jó 50-63. Csirics felel rá 53-63. Potyognak a triplák, most Kovács 53-66. Molnár eladja, Barnies kosarával 53-68 a negyed vége.

IV. negyed

Csirics hármasa beszédül 56-68. Kovács, tripla. Eilingsfeldnek nagy meccse van, most is bevág egy hármast 56-74. Révészt faultolják, mégis ellene fújnak. Ezt az ítéletet senki nem érti... Armelin estében is betalál 58-74. Robinson zsákolása élményszámba megy, igaz, ennek szegediként annyira nem örülünk 58-78. Szegedi időkérés. Csirics előbb bedob egy közelit, majd Watkinst szereli 60-78. Eldőlt a meccs, ez nem kérdés, de az utolsó négy percben még közelebb kerülhet a Szeged. Ebben a nehéz helyzetben az sem mindegy, mennyivel kap ki Nikola Lazics csapata. Ne feledjük, szombaton Nyíregyházán vár fontos bajoki a gárdára, jó lenne oda egy kis önbizalom. Révész második dobása is jó 62-80. Kovács Ákos horoggal 62-82. Csirics büntetőből, Watkins egykezes zsákkal 65-86. Molnár, kettő plusz egy 68-88. Watkins, majd Csirics, 71-90 a vége.

Aki követi a Naturtex-SZTE-Szedeák életét, az pontosan tudja, hogy milyen éve van az együttesnek. Szinte alig volt olyan bajnokija az NB I A csoportos kosárlabdacsapatnak, amire teljes kerettel készülhetett fel. Folyamatosan sérülések, betegségek hátráltatták őket, Nikola Lazics vezetőedző lehetőségei erősen leszűkültek.

Grafikánkban az idei évadban elszenvedett „károkat" gyűjtöttük össze, de ez sem mutat meg mindent. Révész Ádám például nem sérülés, hanem betegség miatt hagyott ki több találkozót, Vágvölgyi Ákos pedig még a tavalyi szezonban szenvedett keresztszalag-szakadást, amely után csak néhány hete térhetett vissza.

Az edzés és meccs közben összeszedett problémák a sport velejárói, ám ilyen számban azért nem sűrűn fordulnak elő. A legérdekesebb Vladimir Tica esete: a szerb center Jozo Brkic oldalszalag-sérülése miatt érkezett Szegedre, bekapcsolódott az edzésekbe, ám mielőtt pályára léphetett volna a csapat mezében, egy kávézás (!) közbeni rossz mozdulat során úgy megsérült a dereka, hogy be kellett fejeznie pályafutását...

A kevésbé problémás idő- szak csupán november és december volt, ekkor a Szedeák először a klubtörténet során  nyerni tudott Kaposváron, hazai pályán pedig a Falcót is felülmúlta. A 2016-os évben viszont öt meccsen csupán egy siker a mérleg – ilyen előjelekkel lépnek pályára ma 18 órától az újszegedi sportcsarnokban a tabella második helyén álló Atomerőmű ellen.
Tucker pótolhatja Branko Jereminovot

A szerb Branko Jereminov térdsérülése után amerikai irányítót szerződtetett a Naturtex-SZTE- Szedeák. A 26 éves, 190 centiméter magas Anthony Tucker az előző idényben a cseh bajnoki döntőbe jutott BK Decin együttesében 12,9 pontot, 3,5 gólpasszt és 3,5 lepattanót átlagolt, a kétpontosokat 46,6, a triplákat 42,9 százalékkal dobta. Tucker az idei szezont a Kangoeroes Willebroek csapatában kezdte, mérkőzésenként 8,6 pontot szerzett, majd januárban távozott Belgiumból. Tucker a mai, Atomerőmű elleni hazai összecsapáson még nem léphet pályára a Szedeákban.