2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 4°C Még több cikk.

Tisztes makói búcsú

Kettős vereséggel, de a második meccsen tisztességes játékkal búcsúzott a labdarúgó Magyar Kupától a Makó.
Makó–Újpest 0–1 (0–1)
Makó, 600 néző. Vezette: Szabó S.
Makó: Czirbus (Kovács K. a szünetben) – Kazán, Mórocz, Turján, Kis K. – Szélpál (Fülöp, 72.), Varga, Bány, Tóth Cs., Podonyi (Bakos, 76.) – Hadár. Edző: Takács Zoltán.
Újpest: Illyés – Kiss Z., Vermes, Böjte, Fodor – Freud, Erős (Gulyás a szünetben), Lettrich, Tóth B. (Vituska, 70.) – Hullám, Rajczi (Szőke, 61.). Edző: Mészöly Géza.
Gólszerző: Rajczi a 13. percben.

A makói Varga (jobbra) és Lettrich sűrűn összecsapott a középpályán. Fotó: Karnok Csaba
Voltaképpen tét nélküli mérkőzésnek tekinthette mindkét gárda a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóját. Az első meccs 8–1-es újpesti sikere után nem is várt senki csodát a Makótól – csak tisztes helytállást. Ez egy közepes színvonalú, kevés helyzetet hozó meccsen össze is jött.
A vendégek a 13. percben a válogatott támadó, Rajczi találatával szereztek vezetést. Hadár gyorsan, a 20. percben válaszolhatott volna, ám Varga kiugratása után ziccerben a kapusba lőtt. A játék főleg a két tizenhatos között zajlott, a középpályán felemás sikerrel nyerték meg a felek a párharcokat. Az egyik oldalon Lettrich és Erős, a másikon pedig Varga és Tóth Csaba képviselte védekezésben a „kemény magot".

Apropó kemény mag! Nem mindennapi készülődés volt a találkozó alatt, előtt és után a rendőrség részéről. Mert bizony érkezett Makóra újpesti szurkoló is kb. hatvan. Többségük rendesen is viselkedett, köszönhetően a helyi rendezőknek, no meg a jobb érzésű társaiknak. Akadt azonban két, a meccs hajrájára a műanyag üvegben hozott pálinkától és a dobozos söröktől igencsak bemelegedő tar drukker, ők főleg a pályának háttal állva „élvezték" végig a meccset. Hogy miért érkeztek Makóra, nem derült ki: szurkolni nem szurkoltak, verekedni meg nem volt módjuk. Szóváltás akadt, de akkor meg két idősebb „kollégájuk" kért – szó szerint – elnézést a lelkes makóiaktól.

A szurkolóknak pedig volt idejük velük foglalkozni, mert a pályán néhány szellemes makói átadás és akción kívül semmi sem történt. A kapuk például abszolút nem forogtak veszélyben. Így aztán szép csendben lepergett a kilencven perc, amelyen néhány ügyes psszal bemutatkozott hazai oldalon a fiatal Bakos Ádám is.
Továbbjutott: kettős győzelemmel, 9–1-gyel az Újpest.

Takács Zoltán: – Gratulálok a csapatomnak, a mai meccs is bebizonyította, hogy méltó partnerei voltunk az ország egyik legjobb csapatának.
Mészöly Géza: – Erre a meccsre már nyugodtan készülhettünk, mert az első meccsen eldőlt a továbbjutás. Fontosnak érezzük a kupában való jó szereplést.

Jók:
Bány, Szélpál, Mórocz, Turján, Podonyi, ill. Vermes, Tóth B.
További eredmények: Debrecen–Tatabánya 2–1 (össz.: 4–1), Pécs–Szentlőrinc 0–1 (össz.: 2–1).

Szurkoltak

Nem lehetett panasz a makói szurkolókra ezen a napon. A dobokkal felszerelt, sárga-zöld sálakban feszítő B közép folyamatosan biztatta övéit. Hiába voltak sokan a vendégek drukkerei, bőven elnyomta őket a hazaiak hangja. Amúgy pedig igen érdekes volt, hogy a hétköznapi, éppen csak ebéd utáni találkozóra összejött kb. 600 néző. A környező településekről is ellátogattak az Erdei Ferenc téri sporttelepre, hogy lássák nemcsak a nagy múltú, NB I-es Újpestet, hanem az NB I/B-s Makót is.