2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 5°C | 10°C Még több cikk.

Tisztes szentesi vereség

Nem borult a papírforma: a Vasas Szentesen is nyert 15-9-re, így az Angyalföldiek az elődöntőben, a Szentes pedig az 5.-8. helyért csatázhat tovább a férfi vízilabda Vodafone OB I-ben.
Kalo-Méh CS&K Szentesi VK–TEVA-Vasas 9–15 (2–4, 2–5, 3–2, 2–4)
Férfi vízilabda Vodafone OB I, negyeddöntő, második mérkőzés, Szentes, 300 néző. Vezete: Dodog, Petik.
Szentes: Horváth – SZABÓ B. 3, Józsa, Weszelovszky, Németh 1, Szabó Z. 1, Szőke. Csere: Araczki, TÓTH 2, Lázár, Nagy 1. Vezetőedző: Lukács Dénes.
Vasas: NAGY V. – Decker 2, KATONÁS 2, KISS 2, STEINMETZ B. 2, STEINMETZ Á. 2, Fazekas 1. Csere: Vörös 2, Vámos 1, Vereczky, Fülöp 1, Takács, Barabás. Vezetőedző: Fődi László.
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 5/2
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1.

Szentes 12–14, 10–16, 9–15. Az utóbbi a tegnapi mérkőzés végeredménye. A Kalo-Méh CS&K Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapata öt nap alatt három meccset játszott a világklasszisokat felvonultató Vasas ellen. De nem kell külön kommentár, az eredmények is árulkodnak: a Kurca-partiak helytálltak, egyszer sem szenvedtek megalázó, kiütéses vereséget a másik piros-kék alakulattól.
A tegnapi partin hamar eldőlt minden, az angyalföldiek pillanatok alatt elhúztak 3–0-ra, majd a második negyed végén már 4–9 állt az eredményjelzőn. Ezt a 4–5 gólos különbséget a vendégek végig megtartották, az utolsó nyolc percben sikerült csak hatra növelniük.

A hazai drukkerek végig kitartottak, buzdították kedvenceiket, akik ezt pár szép megmozdulással, góllal hálálták meg. A papírformának megfelelően április 10-étől a Vasas az elődöntőben, a Kalo-Méh CS&K Szentesi VK az 5–8. helyért folyó küzdelmekben folytathatja a rájátszást.

Lukács Dénes: – A Vasas egyértelműen jobb csapat, ez be is bizonyosodott, elégedett vagyok a fiúknak a rájátszás első körében nyújtott teljesítményével. Felszálló ágban vagyunk, erőnléti gondjaink nincsenek, külön öröm, hogy a harmadik negyedet megnyertük.

Tatai Péter: rossz, hogy nem bíznak bennem!

Ma délután a Napfényfürdő Aquapolisban Tatai Péterrel, a Pick Szeged válogatott kapusával… Tovább olvasom