2018. 11. 12. hétfő - Jónás, Renátó 7°C | 19°C Még több cikk.

Tíz góllal kapott ki a Hungerit-Szentesi VK

A Hungerit-Szentesi VK OB I-es női vízilabdacsapata szombaton 15-5-ös vereséget szenvedett az utóbbi évek meghatározó együttesétől, a bajnoki címvédő Újpesttől.
A mérkőzést jól kezdte, majd nagyon rosszul folytatta a Hungerit. A címvédő elleni találkozón az első gólt a vendég Kurca-partiak szerezték Kövér-Kis révén, erre azonban hét (!) hazai találat érkezett válaszként, és máris 7–1 állt az eredményjelzőn. Ez a tekintélyes különbség állandósult, sőt, a harmadik negyed közepén, a Szűcshöz hasonlóan öt gólig jutó Keszthelyi góljával már 10–2-re módosult az állás. Eldőlt minden, és már csak az volt a kérdés, az Áts-lányok mennyivel nyerik meg a két évvel ezelőtt még bajnoki finálénak számító meccset. Először 10 gól két perccel a vége előtt volt a különbség – 14–4, Kuna révén –, a 15–5-ös végeredményt pedig Kövesdi állította be. Nagy, de mégis reális volt a különbség a két gárda között, a vendégeknek csupán momentumaik akadtak.

Ifj. Tóth Gyula: – Az első három percben hibátlanul vízilabdáztunk, azt követően azonban érvényesült a rutin- és tudáskülönbség. Tulajdonképpen az olimpiai negyedik válogatottal kellett volna felvennünk a versenyt. Az első célunkat elértük, bejutottunk a hat közé, szerdán folytatjuk a bajnokságot.

Újpest–Hungerit-Szentesi VK
15–5

(5–1, 3–1, 2–0, 5–3)
NŐI VÍZILABDA OB I, 7. FORDULÓ.
Budapest, Hajós Alfréd uszoda, 300 néző. Vezette: Mucskai, Fodor R.
Újpest: GANGL (6 védés) – Czigány 1, Van der Sloot, Kisteleki H. 1, SZŰCS 5, KESZTHELYI 5, Csabai 1. Csere: Maczkó (kapus, 1 védés), Hertzka, Kövesdi 1, Bicskei, Kuna 1, Takács, Mucsy. Vezetőedző: Áts Bertalan.
Hungerit-Szentesi VK: Lekrinszki (7 védés) – Hevesi, Farkas, Mihály 2, Tóth Cs., Urvári 1, Kövér-Kis 2. Csere: Szabó, Brávik, Pantovics, Rybanska. Vezetőedző: ifj. Tóth Gyula.
Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 6/0. Ötméteresből: 1/0, ill. 1/1. Kiállítás, cserével: Kövér-Kis.

Nem jöttek a bravúrok a szegedi női pólósoktól

Két meccsen is vízbe ugrott a szegedi női vízilabdacsapat: szombaton a Dunaújvárostól otthon, vasárnap a BVSC-től idegenben kaptak ki. Tovább olvasom