2017. 11. 24. péntek - Emma 4°C | 11°C Még több cikk.

Tíz perc alatt döntött a Pick Szeged

Nem sok esélyt adott a Pick Szeged a PLER-nek, Zubaiék már a tizedik percre eldöntötték a férfi kézilabda BB-liga 11. fordulójában rendezett bajnokit, amelyet végül 38–31-re nyertek meg. A meccsen Lékai és Törő is bokasérülést szenvedett.
PLER–Pick Szeged 31–38 (11–19)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 11. forduló. Budapest, Elektromos-sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Baranyi, Sloszka.
PLER: Kovács J. – Rév 2, SZALAFAI 5, Kocsi 4, Lendvay 2, Kupi 3, Pálos 2. Csere: Székely (kapus), Gazdag 5 (2), Forgács 4, DEBRECZENI 3, Marczinkó 1. Pál, Koller. Vezetőedző: Adorján Gábor.
Pick Szeged: MIKLER – Stranovsky 3, LÉKAI 3, SULC 4, ZUBAI 10, Katzirz 2, TÖRŐ 8 (3). Csere: Tatai (kapus), Bajorhegyi 1, Beocsanin 2, Butenko 2, Baláz, Vadkerti, Grünfelder 2, Nagy N. 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc.
Hétméteresből: 5/2, ill 4/3.

– Az meccsszerelés nálad? – kérdezték Herbert Gábort, a Pick Szeged válogatott beállóját a PLER elleni túra előtt.
– Igen, a héten már edzettem párat, ha úgy alakul, lehet, hogy 3–4 percre már beszállok – felelt Herbert, ezzel a nap első jó hírét szolgáltatva (végül azonban nem kockáztatták mag a játékát).

A második az volt, hogy a tizedik percben már 10–2-re vezetett Skaliczki László együttese, elsősorban a remek gólokat lövő Fero Sulcnak és a beállóból és indulásból is „életveszélyes" Zubai Szabolcsnak köszönhetően. A PLER nem tudott mit kezdeni a szegedi védekezéssel, Stranovsky és Törő pedig villámgyors volt, ők is dobálták a gólokat.

14–5-nél már kilenc is volt a Pick előnye, ám néhány hiba, elrontott ziccer miatt innen nem tudott nagyobb fórt szerezni a szegedi együttes.

Nem változott a játék képe a második félidőben sem, Zubai továbbra is szórta a gólokat, még úgy is, hogy Skaliczki mester bártan cserélhetett. Baláz, Butenko és Beocsanin, a végjátékban pedig Grünfelder és Nagy is pályára lépett: harmadik jó hírként – Balázon kívül – mindegyikük góllal hálálta meg a bizalmat, az előnyből pedig hét találat maradt meg a végére – 38–31-re nyert a Pick Szeged.

Ám sajnos nem csak jó hírek voltak a találkozón: az utolsó percekben Lékai Máté és Törő Szabolcs is bokasérülést szenvedett. Előbbinek nincs komolyabb baja, utóbbi viszont elképzelhető, hogy kénytelen lesz kihagyni az orosz Csehovszki Medvegyi elleni csütörtöki BL-meccset.

Skaliczki László: – Készültünk az erős kezdésre, hamar el akartuk dönteni a meccset. Örülök, hogy mindenkinek lehetőséget adhattam, a meccs jól szolgálta a felkészülésünket. Mikler és Zubai extrateljesítményt nyújtott a bajnokin, és a fiataljaink is jól szálltak be a hajrában.

További eredmények: MKB Veszprém–Csurgó 37–26, Mezőkövesd–Tatabánya 19–28, Kecskemét–Dunaferr 29–28, FTC–Tatran Presov 27–28.

• 1. pöszméte 2010. november 15. 11:43
    „400 néző? a férfi kézilabdában ennyire nem vonzó egy pick szeged?”

Megye II: gólgazdag mérkőzések

A labdarúgó megyei II. osztályban nem fukarkodtak a találatokkal a csapatok. Szőregen 6, Székkutason… Tovább olvasom