2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 2°C | 12°C Még több cikk.

Tíz! Tíz! Tíz! Pick Szeged-Csurgó 36-26

Rangadónak indult, sima szegedi győzelemmel ért véget a Pick Szeged és a Csurgó összecsapása a férfi kézilabda NB I-ben. A 36-26-ért járt a vastaps a Skaliczki-csapatnak.

Pick Szeged-Csurgó 36-26 (18-13)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.
Pick Szeged: Tatai - Prodanovics 5, Zubai 5, Ancsin 4, Czina, Vadkerti A. 1, Lékai 4. Csere: Sulc 12, Bajorhegyi, Buday 4, Törő 1, Pribanic. Vezetőedző: Skaliczki László.
Csurgó: Paul - Miss 3, Oláh 2, Pavlovics 7, Szöllősi 3, Katzirz 1, Császár. Csere: Nikolics (kapus), Herbert 1, Simon 4, Vadkerti G. 4, Kos, Országh 1. Vezetőedző: Bakó Botond.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresből: 2/2, ill. 2/2.

Skaliczki László: – A Kiel elleni vereségből sok-sok tapasztalatot leszűrtünk, és ezt ma jó hatékonysággal használtuk ki. Tíz góllal megnyerni egy rangadót, mindenképpen dicséretes. Akadtak hibák, de most csak a pozitív dolgokat élvezzük. Szombaton Dániába utazunk, ahol vasárnap komoly meccs vár ránk.

Meccsfilm: 0-1, 1-1, 1-2, 2-2, 3-2, 4-2, 4-3, 5-3, 5-4, 6-4, 7-4, 8-4, 9-4, 9-5, 9-6, 10-6, 11-6, 12-6, 13-7, 13-8, 14-8, 14-9, 14-10, 14-11, 15-11, 15-12, 16-12, 16-13, 17-13, 18-13 (félidő), 18-14, 19-14, 19-15, 19-16, 20-16, 21-16, 21-17, 21-18, 22-18, 23-18, 24-18, 25-18, 26-18, 27-18, 27-19, 28-19, 29-19, 29-20, 30-20, 30-21, 31-21, 31-22, 32-22, 33-22, 34-22, 34-23, 34-24, 35-24, 35-25, 35-26, 36-26.

Pick-Csurgó: a mérkőzés képei

Talán a legvérmesebb szurkolók sem számítottak rá, hogy ilyen sima sikert arat a Pick Szeged a trónkövetelő (avagy ezüstkövetelő) Csurgó ellen. Fero Sulc minden kritikusát elhallgattatta, olyan formában volt, mint a Minszk elleni, tavalyi BL-meccsen lőtt 17 találata alkalmával. Tatai parádézott, a helyére beálló Mikler is remekelt, Zubaival nem bírtak a vendégek. Katzirz a Csurgóban kézsérülést szenvedett, a második félidőben alig játszott. Jobbulást kívánunk az egykori szegedi kedvencnek.

60. perc: áll a csarnok! Simon ettől még gólt szerez 35-26. Sulc egytucatnál jár, a Minszk elleni BL-formát idézi 36-26. Ez a vége! Jár a taps!

59. perc: Lékai, majd Országh 35-25.

58. perc: a csurgói Vadkerti lő gólt 34-23. Megint ő, 34-24.

57. perc: méltó ünneplést kap a csapat, Törőnek is jut, aki a szélről eredményes 34-22.

56. perc: micsoda tizenegyes! Sulc megint 33-22. Zúg az "indul a busz" a szegedi drukkerektől.

55. perc: Sulc lövése beviszi Paul kezét 32-22. Neki a tizedik, ennyi az előny is. Egy Sulccal jobb a Pick? Sokkal többel.

54. perc: Törőnek nem jön be a láb közötti lövés.

53. perc: Országh pörget a kapufára. Szöllősi ziccerét Mikler tenyereli ki.

52. perc: Lékai volt kemény Szöllősivel, jogos a két perc, és szent a béke.

51. perc: Vadkerti Gabriel gólja, jön Mikler a szegedi kapuba 30-21. Fero Sulc is közelít a tízhez 31-21. Pavlovicsnak ez volt a hetedik 31-22.

50. perc: Pavlovics lövi szét - a reklámtáblát... Lékai dühből, megint tíz! Nem lehet megunni 30-20.

49. perc: Szöllősi talál be 29-20.

48. perc: TÍZ! TÍZ! TÍZ! Buday ejtette be a hetest 29-19. Számol a szegedi publikum.

47. perc: Simon gólja bevánszorog Tatairól, Bajorhegyi két percet kap 27-19. Neki nyolc - mármint Sulcnak, ez volt a nyolcadik gólja 28-19.

46. perc: Törő látja meg remekül Prodanovicsot, kilenc ide 27-18. Skala mester pacsizik le a csapattal.

45. perc: Tatai bravúrjai sorozatban jönnek. Törő a pályán, Pribanic is. Utóbbi hetest harcol ki, Buday dobja be, 26-18. Csurgói időkérés.

44. perc: Ancsint hárman "gyilkolják", ő bevágja, de visszafújják. Zúg a "hülye vagy" a sporikra. Ancsin bosszúból másodszor is belövi, ez már ér 25-18.

43. perc: az apai örömök előtt álló és egyébként a térdét fájlaló Törő melegít. Közben Prodanovics talál be kínaiból 24-18.  A csurgói drukkerek egyébként szimpatikusan buzdítják csapatukat, egy rossz szavunk nem lehet rájuk.

42. perc: Ancsin ha nehezen is, de utat talál a kapuig 23-18.

41. perc: vezekel a szlovák, Sulc javítja hibáját egy góllal 22-18. Simon lövését védi Tatai bravúrral.

40. perc: Sulc eladja, Miss bevágja 21-18.

39. perc: hiba itt, hiba ott, Szöllősié a gól 21-17.

38. perc: Sulcnak nagyon megy a lövés alulról, a lábak között talál be 21-16. Ismét öt ide.

37. perc: Zubai meg a mi vezérünk, ez is tetszetős volt 20-16.

36. perc: Pavlovics a vendégek vezére, ez is nagy gól volt 19-16.

35. perc: Lékai két csatát is elveszít Paullal szemben. A harmadik lövése a kapufára megy.

34. perc: Ancsin bokáját kell ápolni a kispadnál. Pavlovics góljával 19-15.

33. perc: Kos lövését rúgja ki Tatai, nagy formában véd ma is.

32. perc: Buday klasszisgólja, alulról, alulra 19-14.

31. perc: mi kezdtük a második játékrészt. Miss talál be indulásból 18-14.

Félidő.

30. perc: csillagos ötös Fero Sulcnak, lövőcsel, visszahúzza, Nikolics csak nézi 18-13.

29. perc: Vadkerti Gabriel, majd Buday Dániel. Rímel. 17-13.

28. perc: tarthatatlan ma Zubai 16-12.

27. perc: Fero Sulc talál be, itt volt az ideje 15-11. Prodanovics ziccert ront. Vadkerti Gabriel talál be 15-12.

26. perc: ilyet is ritkán látni - egy rossza labdafogás Zubaitól. Simon büntet a túloldalon, Skaliczki mester kér időt 14-11. Kicsit megálltunk.

25. perc: Tatai védi Katzirz lövését, akinek a lövőkezében iszonyatos fájdalmai vannak. Ápolni is kell.

24. perc: hosszú idő után az első Katzirz-gól, aminek nem örülünk 14-10. Most Zubaival vitázik kicsit egy ütközés után - a pályán nincs barátság.

23. perc: Sulcot most olvassa Nikolics.

22. perc: Miss neve hibába jelenti angolul azt, hogy kihagyta, elhibázta, most gólt szerzett 14-9.

21. perc: a Csurgón kölcsönben játszó Pick-játékos, Simon Bence első gólját lövi anyaegyesületének. Zubai talán élete egyik legjobb heteit éli, most is bravúrral talál be 14-8.

20. perc: kicsit eldurvult a meccs, Ancsin is két percet kap. Oláh bevágja a hetest 12-7. Zubait 244653-jára lökik el két kézzel, Sulc bosszulja meg egy átlövésgóllal 13-7.

19. perc: Zubait rendesen aprítják a falban, Kost kap két percet.

18. perc: most Prodanovics sem szenved BL-lázban, sőt szárnyal 12-6.

17. perc: Zubai indulásból, Vadkertit küldik ki - szerencsére a csurgóit, azaz Vadkerti Gabrielt 11-6. Tatai sokadszor véd jól.

16. perc: Lékai próbálja feledtetni az utóbbi meccsek gyengélkedését, eddig sikerrel 10-6.

15. perc: Pavlovics szerencsével lövi harmadik gólját 9-5. Herberté is bent, 9-6.

14. perc: és mennyire nem az: a szerb szélső most indulásból talál be 8-4. Micsoda percek! Lékai cikkcakkozik a kapuig, ez is gól 9-4. Vendégidőkérés. Nem elkiabálva az a helyzet, amit már az előzeteseinkben is boncolgattunk - a BL-ritmus sok a Csurgónak, a Szeged uralja az összecsapást.

Pick-Csurgó: a régi hősök újra köztünk - a bemutatás képei

13. perc: Ancsint löki fel Katzirz, jár a két perc. Prodanovics csak nem beteg annyira 7-4.

12. perc: Vadkerti a felsőrészre, Katzirz Tataiba. Zubai kap két percet.

11. perc: Sulc! A csurgói védelem hóna alatt 6-4.

10. perc: Szöllősi játssza magát tisztára 5-4.

9. perc: potyognak a gólok, Sulc tréfálja meg Pault 5-3.

8. perc: Pavlovics Tatai lábai alatt pattintja be 4-3.

7. perc: milyen gól! Ancsin szakítja szét a kaput 4-2!

6. perc: Szöllősi ziccerét védi Tatai, Zubai ellenállhatatlan, betörésből eredményes 3-2.

5. perc: nem késik Ancsin válasza, átlövésből eredményes 2-2.

4. perc: Lékait blokkolják. Pavlovics hatalmas gólt ragaszt a ficakba 1-2.

3. perc: nem nagy kijelentés: Herbert és Zubai beállóban nem valószínű, hogy tud újat mutatni a másiknak. Indulunk, Vadkerti befejezi, Herbertet küldik ki 1-1.

2. perc: Oláh góljával vendégvezetés 0-1.

1. perc: a vendégek kezdenek. Végül Prodanovics is vállalta a játékot, a kezdőben is ott van.

18.14: Herbert kap ajándékot a Pick drukkereitől. A következő kétszer 30 percben nem lesz barátkozás.

Pick-Csurgó: régi hősök újra köztünk - a bemutatás képei

18.13: nincs meglepetés, a csapatkapitány Herbert, valamint Simon,  és Oláh is tapsot kap, Katzirz még nagyobbat. Még mindig kedvenc.

18.11: a hazaiak fehérben, a vendégek pirosban szerepelnek az összecsapáson.

18.09: megkezdődött a bemutatás, alakul a hangulat. Csurgóról is eljöttek néhány tucatnyian drukkolni.

18.06: a kezdés előtt egyébként Katzirz és Herbert mosolyogva adott interjút a Sport Klubnak (az ne tévesszen meg senkit, hogy a csarnok előtt a debreceni tv közvetítőkocsija áll...), ugyanilyen ábrázattal melegítettek a hazaiak is. Semmi kétség, a meccsen nem lesz ok a mosolygásra.

18.04: úgy tűnik, Buday vállalta végül a meccset mellette fiatalok, így Tóth Mihály, Nagy Norbert és Fekete Bálint neve is ott van a csapatnévsorban.

18.01: a meccs előtt 15 perccel a hazai csapat összeállításában még tátong egy lyuk, Buday és Prodanovics játéka sem biztos, de egyiküket még beírhatják a kezdésig.

17.59: sarkítva tulajdonképpen az a kérdés, hogy a két évvel ezelőtti Pick legyőzi-e az ideit, mivel az ellenfélnél Herbert, Katzirz, Simon és Kos is szegedi volt még a közelmúltban. Továbbá Oláh is játszott korábban a Tisza-partján.

17.57: - Csak a győzelem elképzelhető - nyilatkozta Vadkerti Attila csapatkapitány az együttes hivatalos honlapjának. Itt elolvashatja!

17.52: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Eddigi legnehezebb bajnokijára készül a Pick Szeged a Csurgó ellen. Nézzük, mire lesznek képesek Miklerék!

Rangadó! Azzá vált, nem vitás. Öt éve a legtöbb szegedi drukker azt sem tudta igazán, merre van Csurgó. A Somogy megyei kisváros nevét először akkor ismerték meg a Pick-szimpatizánsok, amikor Bajusz Sándort „gyorsigazolással" visszahozták az NB I/B-s csapatból a Pickbe. Akkor hallottak a sportbarátok igazán arról, hogy az 5228 főt számláló kisvárosban létezik férfi kézilabda.

2011-ben odáig fejlődött a csurgói csapat, hogy bizony komolyan kell vele számolni. Jelenleg Bakó Botond együttese közvetlenül a Pick mögött található a táblázaton, a harmadik helyen áll.

Bennfentesek szerint hasonló, sőt jól értesültek szerint még nagyobb költségvetéssel dolgozik a dél-dunántúli együttes, mint a kétszeres magyar bajnok Pick Szeged. Ha megnézzük a játékoskeretét, akkor ennek van realistása, hiszen a kapuban a szlovák válogatott Paul – a Veszprém játékosa, kölcsönben szerepel –, a mezőnyben pedig az egykori szegediek, Katzirz Dávid, Herbert Gábor, Simon Bence, Igor Kos és Oláh Gábor található. A többiek sem a töltelék szerepét töltik be: Miss, Szöllősi, Pavlovics, Nikolics, Trivkovics, Vadkerti, Széles, Császár is magyar szinten jó játékosnak számít. A Csurgói KK eddig négy győzelmet, egy döntetlent (a Balatonfüred ellen) és egy vereséget (ezt a múlt héten az MKB Veszprémtől szenvedte el otthon: 36–26) könyvelhetett el a BB-ligában.

Reméljük, Katzirznak kevés gólörömben lesz része. Fotó: Schmidt Andrea
Reméljük, Katzirznak kevés gólörömben lesz része.

Nézzük a két nagy visszatérőt, Katzirz Dávidot és Herbert Gábort: mit vár a mai, szegedi rangadótól.

– Furcsa lesz, de nagyon várom a meccset – kezdte a beszélgetést a Pick egykori kapitánya, Katzirz Dávid. – Közösen megnéztük a Kiel elleni BL-meccset a tévében, nem tagadom, amikor a csapatbemutatás zajlott, azért hevesebben vert a szívem. Barátsággal váltam el, csodás három évet töltöttem a Picknél. Lékai Mátéval, Zubai Szabival és Mikler Rolival tartom a kapcsolatot. A Pick az esélyese a meccsnek, de mi győzni megyünk Szegedre. Felszabadultan játszhatunk, és ebben benne rejlhet egy bravúr.

A meccs végén Herberték is biztosan lepacsiznak a szegedi drukkerekkel.  Fotó: Schmidt Andrea
A meccs végén Herbert biztosan lepacsizik a szegedi drukkerekkel.

– 2005 tavaszán még a Győr játékosaként játszottam utoljára a Pick ellen – vette át a szót Herbert Gábor, aki sokat diskurál legjobb barátjával, Vadkerti Attilával. – Jól vagyunk, a családom is jól érzi magát, egyetlen pillanatra sem bántam meg, hogy Csurgóra igazoltam. Sokat gondoltam az elmúlt napokban a mai meccsre. Különleges lesz, az biztos. Már a pontszerzés bravúr lenne, a Veszprémen kívül magyar csapatnak nem sikerült nyernie az újszegedi sportcsarnokban. Cifrán kívül mindenki egészséges, így teljes a keretünk. Az biztos, hogy engem különösebben nem kell majd motiválni a meccsre.

• 4. Larsson 2011. október 05. 20:39
    „Szép volt fiúk, nagyszerű javítás a Kiel elleni sztem kicsit túlzott vereség után! :))))))))))))”
  • 3. csenkike 2011. október 05. 19:46
    „NA aki azt mondta hogy a szeged ezt a csapatot nem vágja haza az nem volt normális. Mert Magyarországon mi vagyunk a legnagyobbak hej hej”
  • 2. TUTI 2011. október 05. 19:32