2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Tizenhetedszer első a Veszprém

A férfi kézilabda Magyar Kupa döntőjét klubtörténetében tizenhetedszer, a Veszprém nyerte meg a Dunaferr és a PLER-Airport előtt.
Csakúgy, mint két évvel ezelőtt most is Balatonfüreden rendezték meg a férfi Magyar Kupa négyes döntőjét. A fináléból a korábbi rendszeres résztvevő, a Pick Szeged hiányzott, mivel az akkor még Zoran Kurtes által felkészített Tisza-parti együttes hazai pályán csak döntetlent játszott a Tatabányával. Ugyanakkor simán jutott az elődöntőbe a Veszprém, a Dunaferr és a PLER. Az első napi küzdelmeket nem volt érdemes a tippmixre feltenni, hiszen papírforma-eredmények születtek: a Veszprém a PLER-t 34–19-re, míg a Dunaferr a Tatabányát 36–26-ra győzte le.
A tegnapi folytatásban a PLER-Airport szerezte meg a harmadik helyet, miután a négyes döntő bronzmérkőzésén hat góllal – 29–23 (13–12) – legyőzte a Tatabánya-Carbonex együttesét. A PLER ezzel kivívta a jogot, hogy a következő szezonban a KEK-ben induljon.

A bajnoki alapszakasz első Veszprém- és harmadik Dunaferr-összecsapásán az első játékrész rendkívül kiegyenlített küzdelmet hozott, a veszprémieknél Carlos Perez és Gál Gyula nyújtott kiemelkedő teljesítményt, míg a Dunaferr inkább csapatként próbálta meg felvenni a kesztyűt, amelynek az lett az eredménye, hogy a szünetben döntetlen, 19–19 volt az állás. A folytatásban Zdravko Zovko tanítványai olyannyira felpörögtek hátul, hogy a parádézó Peric vezérletével negyed óra alatt mindössze három gólt kaptak (27–22).

MKB Veszprém–Dunaferr 34–31 (19–19)
Gólszerzők: Gál 7, Perez, Lazarov, Eklemovics 6-6, Gulyás, Pásztor 3-3, Putics 2, Cosma, ill. Iváncsik 9, Törő 6, Császár, Nagy K., Zubai 4-4, Grebenár 3, Djukic.