2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 17°C Még több cikk.

Tizenkilenc arany a szegedi úszóknak

A Szegedi Úszó Egylet árvízi versenyén 14 egyesület közel 300 versenyzővel vett részt (73 rajt). A magyar csapatokon kívül két délvidéki (Újvidék és Óbecse) egyesület is részt vett.
A SZUE árvízi emlékversenyén a legeredményesebben Novoszáth Tamás szerepelt, aki háromszor állt a dobogó legmagasabb fokán. A válogatott Szél Friderika két számban indult, s mindkettőben nyert.
A SZUE versenyzőinek eredményei. 1999 és 2000-ben születettek: Dimovics Ádám 50 gyorson nyert, míg mellben második lett. Kocsis Krisztina 50 gyorsban, Garamvölgyi Csenge pedig 50 mellen bronzérmet nyert.

1997/98-ban születettek: Berkó Zoltán nyert 200 háton és 400 gyorson, 200 gyorson pedig második lett. Sibalin Flóra győzött 400 és 200 gyorson. Novoszáth Tamás a legjobbnak bizonyult 200 gyorson, 200 vegyesen, és 200 mellen. Novoszáth Linda nyert 200 vegyesen, 400 és 200 gyorson másodikként csapott a célba. Kovács Patrícia 200 mellen a dobogó legmagasabb fokára állhatott. Selva Jonathan 200 vegyesen és 200 mellen második, míg Kálmán Fanni 200 mellen, Mikházi Bence pedig 200 háton lett harmadik.

Az 1995/96-ban születettek között Bárdosi Szebasztián 200 háton, Matejka Blanka pedig 200 pillangón nem talált legyőzőre. Vida Ágnesnek 400 gyorson, Szilágyi Nikolettnek 200 gyorson arany-, 200 pillangón ezüstérmet akasztottak a nyakába. Vass Flóra kétszer állt a dobogó második fokán: 20 gyorson és 200 vegyesen. Bárány Bettina 200 mellen és 200 vegyesen, Bába Alexandra 200 pillangón, valamint Keresztesi Márkó 200 gyorson ütött harmadikként a célba.

Az 1994 és idősebbek versenyében a válogatott Szél Friderika győzött 200 háton és 400 gyorson. Herczeg András pedig 200 pillangón és 200 háton nyert. Ambrus Diána 200 pillangón bizonyult a legjobbnak. Sibalin Dávid 400 gyorson nyert, míg 200 pillangón második helyet szerzett. Olasz Anna 200 pillangón és 400 gyorson lett ezüstérmes. Gábe Tamás 400 gyorson és 200 háton második, Stefán Gréta 200 háton, Király Bence 200 pillangón harmadik helyet szerzett.

SZTE-Szedeák : jó Tanács a mai döntőhöz

Tanács Attila három és fél éves kényszerszünet után visszatért a kosárlabdapályára. A korábban az… Tovább olvasom