2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 17°C | 32°C Még több cikk.

Több kellett volna a győzelemhez

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának kilencedik fordulójában sem szakadt meg a Makó FC rossz szériája: a zöld-sárgák otthonukban szenvedtek vereséget az éllovas Váctól.
Ez a Tóth Csaba (a földön) helyzet is kimaradt. Fotó: Gyenes Kálmán
Utoljára a Budafok ellen játszott hazai környezetben a Makó FC, még a 4. fordulóban. Azóta háromszor idegenben léptek pályára a zöld-sárgák, s bizony nem lehetnek túlságosan büszkék az egyetlen szerzett pontjukra. Ennek következtében a tabella éléről visszacsúsztak a 6. helyre.
A szurkolók azt várták, majd a listavezető Vác ellen javítanak Kulacsikék. Apropó, Kulacsik! A villámléptű játékos a bajnokságot jobb oldali támadóként kezdte, aztán középpályásként folytatta, most pedig jobbhátvédként számított rá a szakvezetés. Ezért Kazán átkerült a baloldalra, és hosszú sérülés után Schreiber ismét elfoglalhatta helyét a támadósorban.

Kiegyenlített játékkal indult a mérkőzés, egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni, gólhelyzetet kialakítani. Az első kapuralövésre a 17. percben került sor: ekkor Makrai 26 méteres próbálkozását védte magabiztosan Czirbus. A 21. percben remek hazai támadás futott a jobb oldalon, azonban Podonyi beadása Udvari T. kezén csattant. A nyilvánvaló 11-es megítélés helyett Vad játékvezető továbbot intett... Négy minutum múlva Schreibertől Bány visszakapta a labdát, majd 12 méterről egyből megcélozta a jobb felső sarkot, de az egykor a Makóban is védő Köteles hatalmas bravúrral szögletre mentett. Az addig semmit sem mutató Vác a 31. percben váratlanul vezetéshez jutott: Kazán alászaladt a labdának, Rusvay lefutott az alapvonalig, középre passzolt, az érkező Rob pedig 7 méterről az üres kapuba lőtt, 0–1. Körülményesen, lassan, pontatlanul focizott a Makó, hiányzott a játékosokból a mindenáron való győzniakarás.

A szünetben Takács edző átszervezte csapatát, Kulacsikot feljebb tolta a középpályára, Podonyit pedig átküldte a baloldalra. Egy-egy helyzetféle nyitotta a második játékrészt, eredmény nélkül. Ahogy múlt az idő, úgy váltak elégedetlenekké a drukkerek. Nem is elsősorban az eredmény miatt voltak bosszúsak, a mutatott játékkal nem voltak kibékülve. Aztán a 68. percben már önfeledten ünnepeltek: kiegyenlített a Makó! Schreiber szép cselekkel közelített a 16-os felé, amikor a vonal előtt buktatták. A szabadrúgásból Bány a bal felső sarokba csavarta a labdát, 1–1. A gól felhozta a házigazdákat, és ha Köteles nem véd ennyire jól, akár a vezetést is megszerezhették volna. Fölénybe kerültek, de sajnos kisvártatva hátrányba is. A csereként beállt Kőrösi a 80. percben elhúzott a bal oldalon, beadását a mezőny legjobbja, Rob 7 méterről a kapu bal oldalába bólintotta, 1–2. Ami neki sikerült, az Schreibernek nem jött össze, pedig Kulacsik beadása teljesen üresen találta, de 5 méterről csúnyán fölé fejelt. Nem érdemelt győzelmet a Vác, de mint tudjuk, a futballt gólra játsszák, abban pedig jobbnak bizonyultak.

Takács Zoltán: – Mezőnyfölényünket nem tudtuk gólokra váltani, ellenfelünk viszont két lehetőségéből kétszer is betalált. A döntetlen igazságosabb lett volna.