2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

Több tisztelet jár a szentesi lányoknak

A női vízilabda OB I idei utolsó előtti fordulójában a Hungerit MetalCom-Szentes csak megnehezíteni tudta a címvédő Domino dolgát.
A bajnok, mk-győztes, válogatottak egész sorát magáénak tudó Honvéd otthonában az esélytelenek nyugalmával ugorhattak a vízbe az iskolai elfoglaltságok, valamint betegségek miatt hiányos edzésmunkával készült szentesiek. Ennek ellenére az első negyedben egyáltalán nem mutatkozott meg a felek közötti tudásbeli különbség. A másodikban viszont már igen (ebben a periódusban Tóth Ildikó, Zantleitner Krisztina, Valkai Ágnes és a spanyol Anna Pardo találatára szentesi részről csak Győri Eszter válaszolt), de ebben a bírópárosnak is jutott némi szerep.

Ahogy mondani szokás, megfújták a hazai pályát, másképp fogalmazva túlságosan is tisztelték a címvédőt. Az mindent elárul ténykedésükről, hogy míg a dominósok tizenötször, addig a szentesiek csak hétszer támadhattak fórban. De a kontraítéletek statisztikája is beszédes: a vendégektől kilencszer, a hazaiaktól pedig csak kétszer vették el támadásban a labdát. Annál sokkal jobb csapat a Domino-Honvéd, mintsem hogy rá legyen szorulva ilyenfajta segítségre.

Nem ezek miatt veszített a Szentes (a koncentráció hiánya nem a játékvezetők lelkén szárad, Ipacsék a másodikban kilenc, a harmadikban egy, a negyedikben pedig négy másodperccel a dudaszó felhangzása előtt kaptak gólt...), de ha nincs az elbírálásban, a megítélésben ekkora differencia, alakulhatott volna szorosabban is az összecsapás.

Dr. Tóth Gyula: – Ha majd az elméleti részt a gyakorlatban is sikerül teljes egészében megvalósítani, akkor a legerősebb együttesek ellen is eredményesek lehetünk. Az eredmény is mutatja, csapatom korrektül játszott.

További eredmények: ASI–Dunaújváros 3–17, BVSC–Eger 4–7, Újpest–Utánpótlás-válogatott 10–7.

(2–2, 4–1, 3–2, 2–2)
OB I-es női vízilabda-mérkőzés. Budapest, Kőér u., 50 néző. Vezette: Fekete Balázs, Németh Gábor.

Domino: HORVÁTH P. – Pardo 1, Kisteleki D. 2, Takács O., Tóth I. 1, Györe, VALKAI Á. 3. Csere: Németh E., Kotsidou 1, Menczinger K., ZANTLEITNER 2, Keszthelyi 1. Edző: Györe Lajos.

Szentes: JANKOVICS – GYŐRI 2, Szabó X. 2, Dalmády Sz., Ipacs 2, KOTOVA 1, Kövér-Kiss. Csere: Hevesi, Kertes, Dalmády P., Pengő, Tiszai. Edző: dr. Tóth Gyula.

Gól – emberelőnyből: 15/4, ill. 7/2.
Ötméteresből: 1/0, ill. 1/0.

Megálmodta, majd megcsinálta

A Szeged BC öklözője, Oltványi Dávid többek között olimpiai résztvevőt is legyőzve bajnok lett az… Tovább olvasom