2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Tollaslabda, a sikersportág

Keveset hallunk a szegedi tollaslabdásokról, pedig szép sikereket érnek el. Ezekből nyújtunk át most egy csokorravalót.
Kezdjük a krónikát talán a legnagyobb elismeréssel: Szemerédi Péter (Tömörkény István Gimnázium) lett az év ifjúsági tollaslabdázója. Korcsoportjában (VI.) megnyerte a diákolimpia Pápán rendezett döntőjét. Ugyanebben a korosztályban Kereszti Zoltán (Ságvári gimnázium) a 3. helyen végzett, míg Kiss Péter (Madách általános iskola) a III. korcsoportban állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

Ugyancsak Pápa adott otthont az ifjúsági Grand Prix fináléjának, melynek utolsó, 4. fordulóját Szemerédi nyerte meg, valamint az éves összesítésben is ő végzett az élen. Ezek után már nem csodálkozhatunk, ha ő találtatott a legjobb ifinek és a válogatott tagjaként készülhet a korosztályos csapat Európa-bajnokságra.

További Ságvári DSE-es versenyeredmények. Országos ranglistaverseny (Érd), U11: 3. Szirovicza Ákos. Országos ranglistaverseny (Seregélyes), U11: 3. Szirovicza Ákos, 5. Hegedűs Béla. Meghívásos verseny (Újszász), 10–14 évesek, fiúk: 3. Polonyi Viktor és Szűcs Roland; lányok: 3. Bartha Anna. Edző: Tary Gábor.

Már a pontszerzés is meglepetés lenne

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata vasárnap 17 órakor a Vasas otthonában lép pályára, s próbál… Tovább olvasom