2017. 02. 22. szerda - Gerzson 2°C | 13°C Még több cikk.

Tomova kivégezte a Volánt

Az esztendő utolsó hazai mérkőzésén győzelemmel búcsúzott közönségétől az Uniqa NB I A csoportos női kosárlabda-bajnokságban a Szeviép-Szeged együttese. A bajnoki bronzérmes 31 ponttal verte a Zala Volánt. A meccs hőse Milena Tomova volt, míg a vesztese Kajdacsi Judit.
Az elmúlt szezonban ötször mérkőzött egymással a két csapat. Négyszer a Szeged nyert, a zalaiak csak a rájátszásban tudtak egyszer, méghozzá hazai környezetben diadalmaskodni. A Szeviép vezetőedzője, Fodor Péter nem véletlenül sétált mosolygósan a tegnapi meccs előtt, ugyanis csapata ismét teljes kerettel vehette fel a küzdelmet.

Vendégtriplával indult a találkozó, de ezután hosszú percekre kosárcsend telepedett a rangadóra. Aztán beindult a szegedi henger, jöttek a pontok, a Zala Volán dobóhelyzetbe sem tudott kerülni, az 5. percben már tíz- pontnyi lett a különbség, 15–5. A hazai gárda nem állt le, a remek védekezésből gyors támadásvezetések következtek. Tíz perc játék után már 26–8 volt az állás. Jól indult a második negyed is, továbbra sem maradtak el a szegedi pontok, azonban a 13. percben bekövetkezett az első hullámvölgy. Szerencsére Tomova vezetésével (16 perc játék alatt 15 pont, hat lepattanó, hét kiharcolt szabálytalanság, és 24 IBM-pont volt a teljesítménye) visszaállt az eredeti rend, 45–29-re vezetett a Szeged a félidőben. Kiváló első húsz percet produkált a bajnoki bronzérmes, esélyt sem hagyott a zalaiaknak.

Milena Tomova (jobbról) a mezőny fölé nőtt.
Fotó: Segesvári Csaba

Kicsit hullámvölgybe került a harmadik negyed elején a Szeged, a Zala Volán 24. percben feljött kilenc pontra. Ez alaposan felhergelte a hazaiakat, akik ezután ismét magas hőfokon égtek. Szebbnél szebb támadásokat vezettek, most már nem csak Tomova, ha nem Kovács, Török, Vrancseva, Russai, Fürész, valamint Szlimák is fontos és szép kosarakat szerzett. Kajdacsi Judit is elemében volt, nem tudták tartani. Sajnos, a negyedik negyedben a saját palánkja alatt ütközött Turóczyval, majd futás közben rosszul lett. Elveszítette eszméletét, ölben kellett lehozni a válogatott centert. A nézők ezután nem is a meccset, hanem a kispad mögötti részt nézték, ott ápolták a játékost. A meccs végére jobban lett, fekvő helyzetben már megtapsolta a társakat. Volt is mit ünnepelni, hiszen Milena Tomova vezetésével (48 IBM-pont!) nagyon simán, 31 ponttal nyert a Szeged a rangadón, 92–61.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Szeviép-Szeged – Zala Volán-ZTE: 92–61 (26–8, 19–21, 26–17, 21–15)

Uniqa NB I csoportos női kosárlabda-mérkőzés, 11. forduló, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Kapitány, Márton.
Szeviép-Szeged: Vrancseva 11/6, Török 8/3, KOVÁCS 12/6, TOMOVA 23, KAJDACSI 11. Cserék: Szlimák 8/6, Russai 7/3, FÜRÉSZ 9/3, Laczi 3/3. Edző: Fodor Péter.
Zala Volán: Szélesy 6, Czukor, Hersics 5/3, Turóczy 4, Milkova 10. Cserék: CREAMER 23/12, Kubatova 1, Horváth 7, Ambrus 3/3, Pungor 2. Edző: Bencze Tamás.