2017. 05. 28. vasárnap - Emil, Csanád 13°C | 25°C Még több cikk.

Top 10: bajnokverők gyülekezete

Micsoda meccsek, micsoda győzelmek: a Szeged Beton sikere a bajnoki címvédő Eger és Európa legjobbja, a szerb Partizan Beograd, a Pick Szeged diadala a bajnok MKB Veszprém felett, vagy a Szegedi TE Európa-kupa-sikere mind október hónap termése a megye sportjában.
Csapatbravúrok, bajnokverések, nemzetközi győzelmek, egyéni vb- és Eb-érmek is jutottak a Csongrád megyei sportolóknak októberben.

1. Szeged Beton

A Szeged Beton férfi vízilabdacsapata két hatalmas bravúrt vitt véghez októberben: előbb az OB I-es bajnokságban győzte le hazai medencében a címvédő Egert 7–5-re, majd Vincze Balázs együttese egész Európára szóló bravúrt ért el azzal, hogy a Bajnokok Ligájában idegenben verte meg 9–8-ra a szintén címvédő szerb Partizan Beogradot. A gárda továbbra is veretlen a szezonban, a hétvégén pedig a magyar kupa négyes döntőjében érdekelt.

Vérbeli rangadó: Szeged Beton-Eger 7-5

2. Pick Szeged

Bár Skaliczki László együttese, a Pick Szeged megszerezte első sikerét a Bajnokok Ligájában (29–23 a Partizan Beograd ellen idegenben), még ez a siker is eltörpül amellett a bravúr mellett, hogy Vadkertiék a férfi kézilabda-bajnokságban véget vetettek az MKB Veszprém 1287 napos veretlenségének. Nem is akárhogyan: a 24–23-as diadal után 3000 néző ünnepelt az újszegedi sportcsarnokban.

Szenzáció, bravúr, csoda: Pick Szeged-Veszprém 24-23

3. Szegedi TE

Fantasztikus sikert elérve a Szegedi TE férfi tekecsapata megnyerte az olaszországi Bolzanóban megrendezett Európa-kupát. Karsaiék a román Clujt 4:4-gyel, jobb szettarányuknak köszönhetően ejtették ki az elődöntőben, majd a fináléban 7:1-re lemosták a horvát Zapresicet.

4. Petrovics Máté

Az EDF DÉMÁSZ-Szeged VE kajakosa, Petrovics Máté élete legjobb eredményét elérve bronzérmes lett a szingapúri maratoni világbajnokságon a kajak egyesek mezőnyében. K2-ben hetedikként végzett, kenus klubtársai közül Vajda Attila egyesben hetedik, párosban Fürdök Gáborral negyedik lett.

5. Magosi Norbert

A Big's Motos Sport Club salakmotorosa, Magosi Norbert Tabaka Józseffel duóban második lett a lengyelországi páros Eb-n, majd megnyerte az ob debreceni zárófutamát, ezzel pályafutása első magyar bajnoki címét aratta. 2011-ben az argentin és a szlovák után a magyar bajnoki cím is a vitrinjébe került.

Magosi Norbert nyerte a salakmotor ob-t

6. Hungerit-UniÉpszer Szentesi VK

Az immár új néven szereplő Hungerit-UniÉpszer Szentesi VK női vízilabdacsapata a hazai rendezésű selejtezőkör megnyerésével a magyar kupában címvédőként bejutott a Final Fourba, amelyet ezen a hétvégén rendeznek meg.

7. Makó Evelyn, Tombácz Tímea

A Makó Budo Klub két sportolója, Makó Evelyn (–50 kg) és Tombácz Tímea (–65 kg) egyaránt érmet szerzett az olaszországi Lignano Sabbiadoróban megrendezett junior és kadett kick-box Európa-bajnokságon: előbbi kick-light kategóriában arany, light-contactban ezüstérmes lett, utóbbi szintén megnyerte a kick-lightot, emellett light-contactban harmadik helyen végzett.

8. Biacsi Bernadett, Biacsi Ilona

A két szegedi parasportoló, Biacsi Bernadett és ikertestvére, Ilona (SZVSE) egyaránt dobogóra állhatott az olaszországi Liguriában megrendezett Global Games nevű versenyen, ezzel 1500 méteres síkfutásban biztosan ott lesznek mindketten a 2012-es londoni paralimpián.

9. Ásotthalom

Ki állítja meg az Ásotthalmot? A kérdésre egyelőre nincs válasz, a megyeegyes labdarúgócsapat ugyanis 13 forduló és 12 lejátszott meccs után továbbra is százszázalékos a pontvadászatban.

10. Sebők Benedek

A szegedi Tisza Squash SE versenyzője, a Szegedi Tudományegyetemen tanuló Sebők Benedek nyerte az ITC egyetemi és főiskolai fallabdabajnokság döntőjét (a fináléban a szintén szegedi Kerényi Ádámot felülmúlva), ezzel ő lett az első szegedi, aki a fiúknál elhódított a bajnoki címet.

Némó nyomában a szegedi búvárúszók

A csehországi Zlinben rendkívül színvonalas nemzetközi búvárúszóversenyt rendeztek. A Némó Trophyn rajthoz álltak a Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub versenyzői is. Tovább olvasom