2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Top 10: csodálatos hölgykoszorú

Csongrád megye - 2012 utolsó hónapjára is jutottak győzelmek Csongrád megye sportjának: elsősorban a nők voltak elemükben, akik ob-aranyat, Európa-bajnoki és világbajnoki érmeket is szereztek.
Bár a december nem a legaktívabb hónap a sport szempontjából, most is akadtak országos bajnoki címek és nemzetközi sikerek egyaránt.

1. Papp Petra. A 19 éves, szegedi Papp Petra hatalmas bravúrt hajtott végre: megnyerte a felnőtt női egyéni sakk országos bajnokságot. A tehetséges sportoló fél pont előnnyel végzett az élen, és először lett az ország legjobbja.

Papp Petra decemberben aratta pályafutása legnagyobb felnőtt sikerét.

2. Bódi Bernadett. Csodás meglepetést okozva a szegedi származású Bódi Bernadettel felálló magyar női kézilabda-válogatott bronzérmet szerzett a szerbiai Európa-bajnokságon. A tornát a montenegróiak nyerték meg a norvégok előtt.

Bódi Bernadették az Eb-bronzig ugrottak Szerbiában. Fotók: MTI

3. Gémes Anett Alexa és Miskolczi Kitti. Két szentesi vízilabdázó, Gémes Anett Alexa és Miskolczi Kitti is részt vehetett az ausztráliai női junior-világbajnokságon, amelyen a magyar csapat remek eredményt elérve ezüstérmet szerzett. Miskolcziék a fináléban a görögöktől szenvedtek vereséget.

Miskolczi Kitti (balra) és Gémes Anett Alexa is a felnőttválogatott ajtaján kopogtat. Fotó: DM/DV

4. A-Híd Szeged VE. Az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata nem csinált „semmi különöset" decemberben, csak folytatta, amit már megszokhattunk tőle: Vincze Balázs együttese továbbra is veretlen a bajnokságban és a Bajnokok Ligájában, előbbiben vezeti az alapszakaszt, utóbbiban pedig a D csoportot.

Vízilabda Bajnokok Ligája: A-Híd Szeged VE-Galatasaray. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

5. Pick Szeged.
A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata magabiztos játékkal, Mikler Roland védéseivel és Frantisek Sulc góljaival 26–24-re legyőzte a horvát CO Zagrebet a Bajnokok Ligájában, így a D csoportban a negyedik, továbbjutó helyen áll. A Skaliczki-csapat a bajnokságban továbbra is veretlen.

Horvátokkal a horvátok ellen: Pick Szeged-CO Zagreb 26-24. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

6. Szegedi TE.
A Szegedi TE férfi tekecsapata a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében kettős győzelemmel, két 7:1-es sikerrel ejtette ki a francia Racing Strasbourgot, így bejutott a legjobb nyolc közé.

7. 26. Kék Mókus-kupa. Ismét remek meccseket hozott az egész decemberben zajló 26. Kék Mókus-kupa kispályás labdarúgótorna. Az újszegedi sportcsarnokban megrendezett zárónapon a –35-ös kategóriát a Hársfa Söröző, a +35-öt a Kiss-Autószerviz, míg a +45-öt a Gulyás Csárda nyerte – volt, hogy egyszerre 1500-an foglaltak helyet a nézőtéren.

Kék Mókus Kupa 2012 - a finálék. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

8. Kiss Norbert.
A tekézők World Tour Classic elnevezésű sorozatának idei utolsó állomásán a szegedi világbajnok, Kiss Norbert ismét dobogóra állhatott, a harmadik helyen végzett az ausztriai Ritzingben.

9. Szegedi amatőr küzdősportgála. Az újszegedi sportcsarnok adott otthont annak a küzdősportgálának, amelyen egy helyen három szakág (thai-box, MMA, grappling) versenyzői szerepelhettek ringben, ketrecben és páston. A viadalon 75 klub 303 sportolója 229 mérkőzést vívott.

10. Tajti Ágnes, Szabó Mónika. Az idei akrobatikus torna országos bajnokság újonc kategóriájában megszületett a szegedi Movet SE első bajnoki aranyérme a Tajti Ágnes, Szabó Mónika duó révén.

• 3. TUTI 2013. január 01. 15:43
    „Visszatérve és folytatva objektiv értekelésem, talán még Papp Petra teljesitménye
    méltó még az emlitésre, mármint, hogy tartani tudta fantasztikus sportját az alakja mellett, ileltve
    forditva! NaNA! Az alakját a sportja mellett. Na, igy akartam! :) :)
    Ez igen! GRATULA!
    bömi!
    lszi picit menj vissza aluszkálni... :) :) itt komoly munka folyik...”
  • 2. bömi 2013. január 01. 15:31
    „1.TUTI:persze igen részrehajlás nélkül ők voltak..bla...bla...amúgy miért is?”
  • 1. TUTI 2013. január 01. 15:17
    „Azt hiszem, részlehajlás nélkül, objektiven kijelethető, kéziben voltak a legjobb eredmények.