2018. 11. 18. vasárnap - Jenő 0°C | 7°C Még több cikk.

Top 10: egyéni és csapatsikerekről szólt január

Januárban a megyei csapatok és az egyéni sportolók is nagyot alkottak: a szentesi női vízilabdázók bejutottak a LEN-kupa legjobb nyolc csapata közé, Lajtos Szandra halmozta a gyorskorcsolyaérmeket, Laczkó Zsolt pedig a legdrágább szegedi labdarúgóvá vált az olasz Sampdoriába igazolásával.
Múlt havi ötödik helye után a Hungerit-MetalCom Szentesi VK LEN-kupa-menetelését választottuk a hónap legkiemelkedőbb megyei sportteljesítményének.

1. Hungerit-MetalCom Szentesi VK

Hibátlan mérleggel, három győzelemmel (az angol West London Pinguin ellen 15–5, a holland Leiden ellen 11–8, az orosz Khanty-Mansi ellen 12–10) jutott be a női vízilabda LEN-kupa legjobb nyolc együttese közé a Hungerit-MetalCom Szentesi VK együttese. Zantleitner Krisztina csapata rendezőként harcolta ki a továbbjutást a második selejtezőkörből – a klub kiválóan megszervezte a nemzetközi eseményt a vásárhelyi Gyarmati-uszodában.

Győri Eszterék nagyszerű teljesítménnyel jutottak be a LEN-kupa legjobb nyolc csapata közé.  Fotó: Frank Yvette
Fotó: Frank Yvette

2. Lajtos Szandra

Kiváló januáron van túl Lajtos Szandra, a Szegedi Korcsolyázó Egyesület sportolója. Szeged első téli olimpikonja előbb a hollandiai Európa-bajnokságon nyert ezüstérmet csapatban, ezzel pályafutása legjobb eredményét érte el, majd az ob-n öt ezüstérmet szerzett. Slusszpoénként részt vett a törökországi téli universiadén, az egyetemisták és főiskolások világjátékán, ahol csapatban bronzéremig jutott.

3. Laczkó Zsolt

A Tisza Volán-nevelésű Laczkó Zsolt lett a legértékesebb szegedi születésű labdarúgó, miután 830 ezer euróért, azaz 226 millió forintért a bajnoki címvédő Debrecenből az olasz Sampdoriába igazolt. A Buksi becenevű 24 éves játékos bemutatkozása még várat magára, de már közel két hete Genovában edz.

4. A Pick Szeged magyar válogatottjai

A Pick Szeged együtteséből öt játékos, Mikler Roland, Lékai Máté, Katzirz Dávid, Törő Szabolcs és Zubai Szabolcs vett részt a magyar válogatott tagjaként a svédországi férfi kézilabda-világbajnokságon. Az ötösből mindenki hozzá tudott tenni a magyar csapat teljesítményéhez, amely elérte az olimpiai kvalifikációs selejtezőbeli indulást jelentő hetedik helyet.

5. László Csaba, Mikes Anna

A szentesi Szilver TSE táncpárosa, László Csaba és Mikes Anna sorozatban ötödször nyerte meg a magyar tíztánc országos bajnokságot. A vb- és Eb-bronzérmes duó 2007 óta nem talál legyőzőre a kategóriában.

6. Szegedi TE

Karsai Ferenc klubelnök és szervezőcsapata nagyszerű nemzetközi tornát rendezett az újszegedi teke- és bowlingcentrumban. A BB Mentor Kft.-kupáért 141-en küzdöttek meg négy napon keresztül, a végső győzelmet a 2002 és 2004 után harmadszor diadalmaskodó szerb Jovan Csalics (Podbrezova) szerezte meg.

A Szegedi TE nívós nemzetközi versenyt rendezett.  Fotó: Karnok Csaba
A Szegedi TE nívós nemzetközi versenyt rendezett.
Fotó: Karnok Csaba

7. Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák

A Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata hazai pályán (101–85) és idegenben (86–84) is legyőzte a Kaposvárt a magyar kupában, így bejutott a legjobb nyolc együttes közé.

8. Szeged Beton

A Kásás Zoltán edzette szegedi férfi vízilabdacsapat három meghatározó játékosa nélkül két bravúros döntetlent is elért januárban: az ausztráliai túra után az Euroligában a Primorac Kotor vendégeként játszott 9–9-et, majd a bajnokságban a nagy rivális Vasas ellen ért el 7–7-es ikszet. Török Béláék féltávnál az Eger mögött, de a címvédő angyalföldiek előtt állnak a tabella második helyén.

9. Bíró André

Nagy csatában nyerte meg a szegeden megrendezett U16-os országos bajnokságot Bíró André, a Gellért TI tehetséges teniszezője. Hajnal István tanítványa a döntőben Ágoston Györggyel találkozott, és bár az első szettet elveszítette, végül 3:6, 6:4, 6:4-re diadalmaskodott.

10. Varga Pince

A Makó FC-re épülő Varga pince kispályás labdarúgócsapata az Arany Ászok–Cora Kék Mókus-kupa megnyerése után újabb nagy tornát nyert: Magyarék címvédőként végeztek az élen a Fodor-szakközépiskolában megrendezett 18. Új év-kupán.

Sportlegendák: Balla József, Szőreg birkózóbüszkesége

Legendák sorozatunkban Szőreg büszkesége, a kétszeres olimpiai ezüstérmes Balla József következik. Tovább olvasom