2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Top 10: gála a nemzetközi porondon

Női vízilabda LEN-kupa, férfi kézilabda és tekecsapat Bajnokok Ligája, asztalitenisz Inter-kupa. Négy olyan sorozat, amelyben februárban remekeltek Csongrád megye élcsapatai. A top 10-es válogatásunk első helyét ismét a remeklő Hungerit-MetalCom Szentes sajátította ki.

Nem volt nehéz dolgunk, amikor február hónap legkiemelkedőbb sportteljesítményeit válogattuk össze: Csongrád megye élcsapatai remekeltek az európai kupákban.

1. Hungerit-MetalCom Szentesi VK

A szentesi női vízilabdások kisajátították a top 10 első helyét, január után februárban is ők lettek a legjobbak. Kövér-Kisék hatalmas csatában bejutottak a LEN-kupa legjobb négy csapata közé a görög Patrasz ellen (15–12 Vásárhelyen, 15–13 Patraszban), emellett pedig vezetik az OB I középszakaszának tabelláját.

2. Pick Szeged

Fantasztikus győzelmet aratott háromezer néző előtt a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a spanyol Cuatro Rayas Valladolid elleni BL-meccsén (30–25), ezzel bebiztosította továbbjutását a nyolcaddöntőbe, és a hétvégi aalborgi túra előtt megőrizte esélyét a csoport második helyének megszerzésére is.

A Szentes női vízilabdacsapata zsinórban másodjára végzett az élen. Fotó: Frank Yvette
A Szentes női vízilabdacsapata zsinórban másodjára végzett az élen.
Fotó: Frank Yvette

3. Szegedi TE

Csoda – egy szóban így lehet jellemezni a Szegedi TE tekecsapatának továbbjutását a BL negyeddöntőjében. Kakukék 2:6-os első meccs után fordítottak a Zalaegerszeg ellen, és 7:1-es sikerükkel ismét bejutottak a kontinens legjobb négy együttese közé. Sőt ráadásképpen a bajnokságban is legyőzték a ZTE-t, igaz, „csak" 6:2-re.

4. Floratom Szeged

A szegedi asztaliteniszklub történetének legnagyobb sikerét aratta a hétvégén: Pereiék az Inter-kupában hatalmas meglepetésre legyőzték az első kiemelt, válogatottakkal felálló francia Loire Nord csapatát, és ezzel bejutottak a legjobb nyolc közé.

5. Márton Anita

A szegedi születésű, de békéscsabai színekben szereplő Márton Anita súlylökésben 17 méter 80 centiméterrel aranyérmet szerzett a budapesti fedett pályás atlétika ob-n.

Dudás Róbert a nemzetközi porondon is remekelt. Fotó: Schmidt Andrea
Dudás Róbert a nemzetközi porondon is remekelt.

6. Hajnal Helga

A Tisza Squash SE versenyzője, Hajnal Helga remek játékkal diadalmaskodott az országos bajnokság női mezőnyében, ezzel harmadszor is megszerezte a magyar bajnoki címet.

7. Magosi Norbert

A szegedi salakmotor-versenyző, Magosi Norbert két hónapos versenysorozat végén szerezte meg az összetett első helyet az argentin nyílt nemzetközi bajnokságon.

8. Taylor&Nash Universitas Szeged

Remek februárt produkált a Taylor&Nash Universitas Szeged női vízilabdacsapata: Godova Gábor együttese az OB I-ben a brit válogatottat kétszer (16–12, 11–7), a BVSC-t (20–19) és az Egert (11–9) egyszer győzte le, ezzel feljött a középszakasz harmadik helyére.

9. Baksa László, Török Béla

A Szeged Beton két válogatott vízilabdása szerepet vállalt a magyar válogatott Volvo-kupa-sikeréből, Kemény Dénes csapata a németek, az ausztrálok és a kanadaiak előtt hódította el hibátlan mérleggel a serleget.

10. Bürgés Milán

A Szegedi Judo SE sportolója, Bürgés Milán februárban előbb megnyerte a felnőtt dzsúdósok Magyar Köztársaság-kupáját, majd a hetedik lett a varsói olimpiai kvalifikációs versenyen, remek formában van a fiatal versenyző.

Squash körverseny márciustól

Squash-körversenyt rendeznek márciustól Szegeden, a Horgosi úti Relaxo2 Sport- és… Tovább olvasom