2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 26°C Még több cikk.

Top 10: helyezettek és veretlenek szeptembere

Csongrád megye - A paralimpián a Biacsi ikrek, a bajnokságokban három élcsapat kiváló szereplése jelentett örömöt a Csongrád megyei sportbarátoknak szeptemberben.
Szeptemberi top 10-es összeállításunkban egyéni érmek és csapatsikerek is szerepelnek.

1. Biacsi Ilona, Biacsi Bernadett.
Bár egyéniben versenyeztek, a testvérpárt szinte lehetetlen szétválasztani, így mi sem tettük. Ilona harmadik, Bernadett negyedik lett 1500 méteres síkfutásban a londoni paralimpián, előbbi Béres Dezső 2004-es, bocsa párosban nyert bronzérme után Szeged sportjának második paralimpiai érmét szerezte meg. Az SZVSE atlétáit Antal Andor edző készítette fel.

Ilona és Bernadett
Biacsi Ilona és Bernadett remekül szerepelt Londonban.

2. Hegedűs Ákos. A Szegedi Wakeboard Egyesület versenyzője, a 15 éves Hegedűs Ákos a franciaországi wakeboard kontinensviadalon boys kategóriában az élen végzett, ezzel két világbajnoki címe mellé begyűjtötte második Európa-bajnoki aranyát is.

3. Petrovics Máté. A római maratoni kajak-kenu-világbajnokságon az EDF DÉMÁSZ-Szeged VE sportolója, Petrovics Máté felnőtt kajak egyesben a negyedik helyen ért célba. A 25 éves Petrovics tavalyi bronzérme után ismét a világ élvonalában végzett.

4. A-Híd Szeged VE. Vincze Balázs együttese, az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata tavalyhoz hasonlóan ezúttal is remekül kezdte a szezont: előbb legyőzte a német Spandaut a Bajnokok Ligája D csoportjának nyitányán (8–5), majd a Ferencváros ellen kettős győzelemmel kiharcolta részvételét a magyar kupa négyes döntőjében. A csapat azóta is százszázalékos minden sorozatban.

5. UTC Futsal Team. Négy bajnokijából hármat megnyert, egyszer pedig döntetlent játszott szeptemberben az UTC Futsal Team futsalcsapata. A Brinszky Adrián edzette élvonalbeli együttes remek rajtjának köszönhetően vezeti az NB I tabelláját.

6. Csonka Zsófia, Makó Evelin. Pozsonyban rendezték meg a kadett I. és II., valamint a junior korosztály kick-box-világbajnokságát. A viadalon kiválóan szerepeltek a megyei versenyzők, akik közül a Combat „D" SC-ben sportoló Csonka Zsófia és Makó Evelin egyaránt ezüstéremig jutott súlycsoportjában.

7. Pick Szeged. Skaliczki Lászó csapata, a Pick Szeged szeptemberben öt meccset játszott a férfi kézilabda NB I-ben, és mind az ötöt megnyerte. Vadkerti Attiláék sorrendben a Pécsnél, a Gyöngyösnél, a Kecskemétnél, a Ceglédnél és a Vácnál is jobbnak bizonyultak.

8. Olasz Anna, Szilágyi Nikolett. A Toyota T-Max SZUE két úszója, Olasz Anna és Szilágyi Nikolett vett részt az olaszországi nyílt vízi úszó-Európa-bajnokságon. Olasz 10 kilométeren dobhártyasérülése ellenére is a 8. helyen végzett, Szilágyi pedig a rövidebbik távon, 5 kilométeren lett 9. első felnőtt versenyén.

9. Olimpiai reménységek versenye. 2008 után újra Szeged adott otthont a kajakosok és kenusok európai olimpiai reménységei versenyének. A 28 ország sportolói között remekeltek a magyarok, akik több megyei versenyző sikeres szereplésének köszönhetően nyolc arany-, hét ezüst- és hat bronzérmet szereztek.

10. Szegedi KSC. Több országos bajnokságon is sikeresen szerepeltek a Szegedi Kerékpáros Sport Club versenyzői. A hármas csapat ob-n a Révész Gábor, Nagy András, Szabó Ferenc trió, a kritérium és a páros időfutam-bajnokságon Fekete András, Jucha Csanád és Illich Márkszerzett aranyérmet.