2017. 01. 20. péntek - Fábián, Sebestyén -9°C | 0°C Még több cikk.

Top 10: kupasikerével ismét élen a Szeged Beton!

A röplabda és a kézilabda után már vízilabdában is van kupagyőztes csapata Szegednek: a Beton a Honvéd elleni 9–8-as sikerével először hódította el a serleget, és nyújtotta lapunk szerint november legjobb megyei sportteljesítményét.
Magyarkupa-győzelem, világbajnoki cím, nemzetközi bravúr, Eb-érem és egyéni csúcs egyaránt szerepel novemberi top 10-es válogatásunkban.

1. Szeged Beton VE.
Nem lehetett kérdéses, hogy szeptember és október után novemberben is a Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapata végez listánk élén. Vincze Balázs együttese ugyanis a Honvéd elleni 9–8-as sikerével fennállása során először hódította el a magyar kupát, amely után a szurkolók a Széchenyi téren ünnepelték a csapatot. A vízilabdások a kézilabdások és a röplabdások után a labdajátékokban harmadik szegedi csapatként nyerték meg a hazai kupasorozatot.

2. Nagy Péter.
A Szegedi Lelkesedés SK súlyemelője, Nagy Péter az utóbbi évek legjobb magyar teljesítményét nyújtotta a párizsi világbajnokságon. A +105 kilogrammban versenyző Nagy szakításban 192 kilogrammal ötödik lett, a lökésben elért 223 kilogrammos egyéni csúcsával pedig összetettben nyolcadikként végzett.

3. Pick Szeged. A Bajnokok Ligája D csoportjában a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata Európára szóló bravúrral 38–35-re legyőzte a Montpellier-t. Az újszegedi sportcsarnokban megrendezett találkozón szinte mindenki extra produkciót nyújtott a világ egyik legjobb játékosával, Nikola Karabaticcsal felálló franciák ellen.

4. Zatykó Zita. A szegedi ökölvívó, Zatykó Zita novemberben profi világbajnok lett Szekszárdon: az egykor kick-boxban is vb-első sportoló nagyközépsúlyban Kiss Diánát győzte le, így sikerével felülhetett a WBF szervezet trónjára. Ő lett az első szegedi női bokszoló a profik táborában, aki a csúcsra ért.

November csúcsgyőzelme: a Szeged Beton mk-sikere.  Fotó: Karnok Csaba
November csúcsgyőzelme: a Szeged Beton mk-sikere.
Fotó: Karnok Csaba

5. Lékó Péter. A szegedi Lékó Péterrel felálló magyar férfi sakkválogatott bronzérmes lett a görögországi Porto Carrasban megrendezett csapat Európa-bajnokságon. Lékó elsőtáblásként szerepelt a magyar csapatban.

6. Erdős Viktor. Amíg Lékó Görögországban remekelt, az ASS Makói SVSE játékosa, Erdős Viktor itthon bizonyított: megnyerte a 61. férfi sakk országos bajnokságot, ezzel pályafutása legnagyobb sikerét aratta.

7. Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK. Bár Zantleitner Krisztina csapata, a Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK 9–8-ra kikapott a magyar kupa döntőjében a BVSC-től, az ezüstérem is remek produkciónak számít a sorozatban. Ráadásul a csapat novemberben a hazai rendezésű selejtezőkörből kvalifikálta magát a LEN-kupa negyeddöntőjébe is.

8. Bordás Annamária. Az ISKA világszövetség Olaszországban rendezte meg 19 ország részvételével kick-box Európa-bajnokságát. A Full-contact Sport Szeged SE versenyzője, Bordás Annamária triplázni tudott, ugyanis –54 kilogrammban megnyerte a full-contact, a low-kick és a K1 kategóriát is.

9. Antal Tibor Kende. A Szegeden élő, de a Paks színeiben versenyző Antal Tibor Kende a harmadik helyen végzett a brazíliai korosztályos sakk-vb-n. A 14 éves fiúk mezőnyében induló sportoló 132 versenyző között végzett dobogós helyen.

10. Angyal Afrodité, Nagy Bianka. Hódmezővásárhelyen rendezték meg a női ökölvívó országos bajnokságot. A Hódtói Sportcsarnokban két megyei siker született, Angyal Afrodité (Hódmezővásárhelyi Box Club) +81 kilogrammban végzett az élen, Nagy Bianka pedig a 69 kilósok között nyert. Szintén aranyat nyert Kovács Mária (75 kg), aki ugyan pécsi színekben versenyez, de Szegeden él.