2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 36°C Még több cikk.

Top 10: megyei remeklések Európa-szerte

A felnőttek között és az utánpótlásban is nemzetközi érmeket nyertek a megyei versenyzők szeptemberben. Top 10-es összeállításunkban a Pick-futás is helyet kapott, ahol 4482-en sportoltak egyszerre Szegeden.
Vb-arany, kiváló szervezőmunka, uniós bajnoki cím, Európa- kupa-siker – ilyen és ezekhez hasonló remek teljesítmények kellettek ahhoz, hogy valaki bekerüljön szeptemberi top 10-es összeállításunkba.

1. Vajda Attila

Ezer méteren arany-, ötezren ezüstérmet szerzett a duisburgi sík vízi kajak-kenu világbajnokságon az EDF DÉMÁSZ-Szeged kenusa, Vajda Attila. A sportoló 2007 után másodszor nyert a német városban, és már háromszoros világbajnok.

Vajda harmadszor lett világbajnok. Fotó: MTI
Vajda harmadszor lett világbajnok.
Fotó: MTI

2. Pick-futás

Az esős idő ellenére 4482-en vettek részt a szegedi Pick utcai futófesztiválon. A kiválóan megszervezett tömegsporteseményen
Juan Carlos Pastor, a Pick kézilabdacsapatának edzője és Jonas Larholm játékos rajtoltatta el a mezőnyt.

3. Petrovics Máté

A dániai Koppenhágában rendezett maratoni kajak-kenu világbajnokságon az EDF DÉMÁSZ-Szeged versenyzője, Petrovics Máté negyedik helyen végzett a K1 30,1 kilométeres versenyszámban.

4. Péczely Sebastian Zsombor

A csehországi Malenovicében szervezett európai uniós sakkbajnokságon az U14-es korosztályban rajt-cél győzelmet aratott Péczely Sebastian Zsombor. A szegedi fiú hat győzelemmel kezdett, majd két döntetlennel biztosította be az aranyat.

5. Csáki Ádám

A 18 esztendős szegedi Csáki Ádám bronzérmet nyert az egri erőemelő junior világbajnokságon. A sportolót bokaszalag-szakadás és megfázás is hátráltatta a versenyen.

6. Gardi Dominika

Szeged adott otthont a gyorsasági görkorcsolya Európa-kupa-sorozat döntőjének. A TornádóTeam tehetsége, Gardi Dominika egy aranyat és egy ezüstöt szerzett, és a kadett korosztály legjobb sprintere, valamint a sorozat abszolút győztese lett.

7. Banda Árpád

Budapesten rendezték meg az íjász közép- európai kupa utolsó fordulóját. Banda Árpád, az UTC sportolója olimpiai ifjúsági korcsoportban aranyérmet szerzett, az összetett rangsorban is megvédte címét, valamint később a pályaíjász ob-n megnyerte 15. bajnoki aranyát.

8. Tisza Squash SE

Az Alp- Favill Tisza Squash SE magyar bajnok fallabdacsapata (Hoffmann Péter, Kiss Dániel, Sebők Benedek, Vas Márton, Vas Máté) első alkalommal vehetett részt a BL küzdelmeiben. A szegediek több szép győzelmet aratva újoncként a 17 csapatos mezőny 10. helyén végeztek.

9. Berente Krisztina

Budapesten rendezték a díjugrató magyar bajnokság döntőjét, amelyen a Szabadidő Lovasklub Szeged versenyzője, Berente Krisztina Fanfár nevű fekete ménjével megnyerte az amatőr kategóriát, így 2013 amatőr bajnoka lett.

10. Mindszent

A Mindszent megyekettes labdarúgócsapata a megyei együttesek közül az egyetlen, amely százszázalékos a bajnokságban, szeptemberben a Szőreget, a Csengelét, a Deszket, a Csanyteleket és a Kiskundorozsmát is legyőzték.