2017. 12. 12. kedd - Gabriella 7°C | 16°C Még több cikk.

Top 10: micsoda augusztus!

Augusztus hónap 2011 legeredményesebbje volt a sport szempontjából Csongrád megyében: Vajda Attila és Kanyó Dénes révén hazai környezetben két egyéni világbajnoki aranyat nyertek a megyei versenyzők, emellett több nemzetközi sikert is elértek a különböző világeseményeken.

Hazai közönség előtt világbajnoki címet nyerni? Ennél nagyobb ajándék nem adathat meg egyetlen sportoló számára sem (legalábbis amíg nem rendezünk olimpiát). Főleg úgy, hogy nemcsak saját országában, hanem saját megyéjében, városában jut fel a világ csúcsára. Ezt augusztusban két sportolónk is átélhette, így nem csoda, hogy összeállításunkban megosztott első helyet ítéltünk oda nekik.

1. Kanyó Dénes, Vajda Attila

Időrendben előbbre kívánkozik Kanyó Dénes, a Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub versenyzője, aki a hódmezővásárhelyi vb sztárja volt. Kanyó, miután második lett 800 méteres búvárúszásban, 400-on is hatalmasat úszott, és világcsúccsal nyerte meg a számot. Története, azaz kizárása, majd sikeres óvása már ismert, és öröme is az – abban az uszodában lett világbajnok, ahol felkészülése egy részét töltötte.

Néhány héttel később barátja, Vajda Attila (EDF-Démász Szegedi VE) járta be ugyanezt az utat. Azután, hogy 2006-ban egy sérülés miatt „csak" bronzérmes lett a szegedi vb-n, öt évvel később már azt sem hagyta, hogy egy kisebb betegség megállítsa saját pályáján – a spanyol Calt és az üzbég Menkovot tanítani való versenyzéssel, fantasztikus hajrával győzte le, ezzel immár nemcsak olimpiai, hanem világbajnoki címvédőnek is mondhatja magát. A célba érés utáni ünneplésével pedig a Vécsi-tanítvány megmutatta, mi is az a kajak-kenu rock&roll.

Vajda Attila világbajnok a Maty-éren! Fotó: Karnok Csaba (galéria)

3. Nagy Péter

A Szegedi Lelkesedés SK súlyemelője, Nagy Péter ezüstérmet nyert a plusz 105 kilogrammos kategóriában a kínai Sencsenben megrendezett Universiadén. Nagy kis híján a dobogó tetejére is felállhatott, mivel holtverseny alakult ki közte és egyiptomi riválisa között, ám a mérlegelésnél négy kilóval nehezebbnek bizonyult, így végül az ezüstérmes pozícióban végzett.

4. Olasz Anna

Élete legnagyobb sikerét aratva lett bronzérmes a juniorok hosszútávúszó Európa-bajnokságán Olasz Anna (Toyota T-Max SZUE) a spanyolországi Naivában. A 17 éves sportoló 5 kilométeren versenyezve állhatott fel a dobogóra.

Olasz Anna bronzérmes lett a juniorok hosszútávúszó Európa-bajnokságán és 6. lett a kontinensviadalon. Fotó: DM/DV
Olasz Anna bronzérmes lett a juniorok hosszútávúszó Európa-bajnokságán és 6. lett a kontinensviadalon a felnőttek között 10 kilométeres távon.
Fotó: DM/DV

5. Pick Szeged

Skaliczki László csapata a doboji felkészülési kézilabdatornán bravúros, 31–29-es győzelmet aratott csoportjában a KEK-győztes német Gummersbach ellen, így a fináléba jutott, ahol a BL-győztes Barcelonától végül vereséget szenvedett.

6. Sík Márton, Horváth Gábor

Az EDF-Démász Szegedi VE kajakosa és kenusa, Sík Márton és Horváth Gábor nem vallott szégyent a szegedi vb-n. Mindketten döntőbe jutottak, előbbi K2 200 méteren Beé Istvánnal a hetedik lett, utóbbi C2 200 méteren Foltán Lászlóval ötödik, a váltóval a hatodik helyen végzett.

Búvárúszó világbajnokság Vásárhelyen: a hétfő képei. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

7. Köteles László

A belga Genk ferencszállási származású kapusa, Köteles László hatalmas érdemeket szerzett abban, hogy csapata az izraeli Maccabi Haifa ellen kiharcolja a továbbjutást a BL csoportkörébe. Köteles a mindent eldöntő tizenegyes párbaj során igazi hőssé vált, két büntetőt is hárított.

8. Szegedi Sárkányhajó Egyesület

A rohamosan fejlődő sportág szegedi képviselői közül négyen, Dombi Miklós, Farkas Gábor, Bán Zoltán és Zombori Tibor kaptak helyet a magyar válogatott hajójában, amellyel aranyérmet szereztek az Egyesült Államokban megrendezett világbajnokság 2000 méteres versenytávján.

9. Novoszáth Melinda

A Toyota T-max SZUE 12 éves úszója, Novoszáth Melinda harmadik lett a törökországi Tranbonban megrendezett serdülő Európa-bajnokságon a 4×200 méteres magyar gyorsúszóváltó tagjaként.

10. Gellért SE

A szegedi egyesület remek teljesítménnyel zárta az újszegedi Gellért Szabadidőközpontban megrendezett utánpótlás ob-t, összesen öt aranyérmet szereztek.

Vajda Attila teljesítette édesanyja kérését

Vajda Attila, az EDF Démász- Szegedi Vízisport Egyesület olimpiai bajnok kenusa hétfőn hazatért Londonból, az előolimpiáról. Tovább olvasom