2017. 12. 11. hétfő - Árpád -1°C | 13°C Még több cikk.

Top 10: példás szervezőmunka

Áprilisban nemcsak a pályán, a szervezés területén is több megyei sportsiker született: a szegedi T-Home Vivicittá és a 28. Fábiánsebestyéni Lovasnapok több ezer fős rendezvényt is különösebb probléma nélkül bonyolították le.
Nemzetközi érem (Szegedi TE), hazai medál (Hungerit-MetalCom Szentes, Tubak Róbert), kivívott feljutás (SZAK) és osztályozó (UTC Szeged) is szerepel a Csongrád megyei sportolók és együttesek áprilisi dicsőséglistáján, mi a dobogóra mégis két, szinte hibátlan szervezői teljesítményt rangsoroltunk.

1. T-home Vivicittá

Rekordlétszámú, 10 ezer 122 résztvevővel zajlott le Szegeden a T-Home Vivicittá Városvédő Futás. Bár a Kaposvár elleni párbajban a város alulmaradt, a profi szervezésért és a mozgás népszerűsítéséért hatalmas gratuláció jár a szervezőknek. A Vivicittán ismét a sport diadalmaskodott.

2. Pick Szeged

Skaliczki László együttese hazai pályán magabiztosan (35–25), idegenben nagy csatában (28–27) győzte le a Ferencvárost, ezzel bejutott a Budapest Bank férfi kézilabdaliga fináléjába, ahol a tegnapi első meccsen Veszprémben szerepelt (részletek a tudósításban).

Lázár Vilmos nyert Fábiánsebestyénben, de nem csak emiatt lehetett elégedett a versenykörülményekkel. Fotó: Karnok Csaba
Fotó: Karnok Csaba

3. Fábiánsebestyéni lovasnapok

Huszonnyolcadik alkalommal gyűlt össze a hazai és nemzetközi fogathajtósport krémje a Fábiánsebestyéni Lovasnapokon. Tíz nemzet 59 hajtója indult el a versenyen, ahol remek szervezés mellett világbajnokok és vb-érmesek szórakoztatták a több ezer fős közönséget.

4. Szegedi TE

Karsaiék két érmet is nyertek áprilisban: a tekecsapat Bajnokok Ligájában harmadikként zártak, így a 2006-os arany-, valamint a 2005-ös és 2010-es ezüst- után immár bronzéremnek is örülhettek. A bajnokságban a ZTE mögött második lett a csapat.

5. Hungerit-MetalCom Szentesi VK

A szentesi női vízilabdások áprilisban megszerezték szezonbeli harmadik érmüket is: Zantleitner Krisztina csapata a kupaarany és a LEN-kupa-bronz után a bajnokságban ezüstérmesként zárt a Dunaújváros mögött.

6. Tisza SE

Két fronton is remekeltek a Tisza SE fallabdázói: a Sebők Benedek, Rácz Péter, Vas Máté, Hoffman Péter és Vass Márton összetételű, 17,5 éves átlagéletkorú férficsapat megnyerte a Head Squash magyar kupát, míg a nők között Hajnal Helga és Csókási Gabriella is tagja volt a divízió III-as Európa-bajnokságot megnyerő együttesnek.

Több mint tízezren vettek részt a T-Home Vivicittá Városvédő Futáson Szegeden. Fotó: Frank Yvette
Több mint tízezren vettek részt a T-Home Vivicittá Városvédő Futáson Szegeden.
Fotó: Frank Yvette

7. UTC Szeged

Újoncként harcolta ki az osztályozót érő második helyet az UTC Szeged NB II-es futsalcsapata. Brinszky Adrián együttese áprilisban a Monort, a Miskolc II.-t és a Szentest is legyőzte, így már csak egy lépésre van az élvonaltól.

8. Szegedi AK

Folytatta hibátlan szereplését a Szegedi AK NB II-es női labdarúgócsapata, amely a Nagykanizsa elleni győzelmével már matematikailag is behozhatatlan előnyre tett szert, így kiharcolta a feljutást az NB I-be.

9. Tubak Róbert

Az SZVSE atlétája megnyerte a szlovákiai Gyügyön rendezett 50 kilométeres országos gyaloglóbajnokságot. Tubak 4:22:32 órás idővel végzett az élen, megszerezve első felnőttaranyát. A versenyző felkészítője Antal Andor.

10. Flórián Zsuzsanna, Sáringer Szilárd

Két megyei versenyző is érmet szerzett a Szegeden megrendezett 4. rengo-kai kyokushin karate Európa-bajnokságon: Flórián Zsuzsanna a –65 kg-osok küzdelmében ezüst-, Sáringer Szilárd pedig a –90 kg-osok küzdelmében bronzérmes lett.

Sportlegendák: Kaszás kapitány is lehetett volna

Sportlegendákat felelevenítő sorozatunkban ezúttal a Szeol AK labdarúgócsapatának egykori kiváló… Tovább olvasom