2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Top 10: remeklés ob-ken és utánpótlás Eb-ken

Bár a csapatsportágakban még csak a felkészülés zajlik, egyéniben július hónapban is remekeltek Csongrád megye sportolói. Válogatásunkban a kajak- kenu ob-n mesterhármast elérő Horváth Gábor végzett az élen.
Országos bajnokságokon és utánpótlás Európa-bajnokságokon is dobogós helyezéseket szállítottak júliusban Csongrád megye legjobb sportolói.

1. Horváth Gábor. Az EDF Démász-Szegedi VE kenusa hibátlan mérleggel zárta a szolnoki ob-t: 200 méteren C1-ben, C2-ben az újpesti Foltán Lászlóval, C4-ben pedig a Bozsik, Horváth G., Balázs, Sarudi P. egység tagjaként lett aranyérmes. Horváth sikerével kiharcolta az augusztusi szegedi vb-indulást, C2 200 méteren Foltánnal, valamint a 4×200 méteres C1-es váltó tagjaként is rajthoz állhat.

2. Lékó Péter. Első táblás játékosként a szegedi Lékó Péter a magyar csapatot az ötödik helyig vezette a kínai sakkcsapat-világbajnokságon. A szegedi nagymester és társai (köztük a makói Erdős Viktor) az utolsó forduló előtt még éremre is esélyesek voltak, de az erőviszonyokat ismerve ötödik helyük is kiváló szereplésnek számít.

3. EDF Démász-Szegedi VE. A szegedi klub kajakosai remekeltek a zágrábi U23-as Európa- bajnokságon: Győrfi Tamás a KSI-s Székely Mátéval párban megnyerte a K2 200 méteres számot, míg a szegediekből álló női K4-es egység (Kárász Anna, Csernák Edina, Csernák Petra, Horváth Alexandra) bronzérmesként zárt. Kárász Anna K1 500 méteren ötödik lett.

4. Papp Petra. A Röszke SK sakkozója kiválóan szerepelt a romániai Iasiban megrendezett U18-as Európa-bajnokságon, ahol Varga Melindával egy csapatot alkotva az ezüstérmig jutottak. Papp Petra az egész Eb legjobb játékosa lett, hét partiból ötöt megnyert, kétszer remizett.

5. Márton Anita. A szegedi születésű, békéscsabai színekben szereplő Márton Anita diszkoszvetésben bronzérmet nyert a csehországi Ostravában megrendezett U23-as atlétikai Európa-bajnokságon. A magyar versenyző 54,14 méteres dobásával lett harmadik, de egy másik szám döntőjében is szerepelt: súlylökésben 17,09 méterrel ötödik helyen végzett.

6. Kosara Géza. A Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub 15 éves versenyzője hatalmas egyéni csúcsot úszott a 13. junior uszonyos- és búvárúszó- Európa-bajnokságon 1500 méteres felszíni úszásban, ami Eb-5. helyet ért számára.

7. Szabics Imre. A Tisza Volán-nevelésű labdarúgó, Szabics Imre jelentős szerepet játszott csapata, az osztrák Sturm Graz Videoton elleni, Bajnokok Ligájában való továbbjutásában, az első meccsen gólt is szerzett a fehérváriak ellen. A Sturm szerdán hazai pályán a grúz Zestafoni ellen szintén kiharcolta a továbbjutást, és továbbra is esélyes a csoportkörbe kerülésre.

8. Makra Zsolt. A Békéscsaba NB II-es labdarúgócsapatának szegedi játékosát választották meg a másodosztály Keleti csoportjában az elmúlt szezon legjobb labdarúgójának. Makra Csányi Sándor MLSZ-elnöktől vehette át az elismerését.

9. Szegedi Sárkányhajó Egyesület. A Szegedi Sárkányhajó Egyesület versenyzői a Fadd-Domboriban megrendezett ob-n 200 és 2000 méteren is második helyen végeztek.

10. Béres Dezső. A Szegedi Mozgássérültek Alternatív Egyesületének bocsása, Béres Dezső megnyerte a miskolci országos bajnokságot. A paralimpiai bronzérmes sportoló idén világkupán és Európa- bajokságon is indul.