2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Top 10: uralták a vizet novemberben

Csongrád megye - A vizes sportokról szól novemberi top 10-es összeállításunk: a vízilabdásoknál az A-Híd Szeged kupát nyert, a Hungerit- Szentes ezüstérmes lett, míg wakeboardban a szegedi Hegedűs Ákos ismét korosztályos vb-aranynak örülhetett.
Remekeltek a vizes sportágak Csongrád megyei képviselői novemberben: top 10-es összeállításunkba két vízilabdacsapat mellett a wakeboardos Hegedűs Ákos és az úszó Novoszáth Melinda is bekerült.

1. A-Híd Szeged VE. Tovább tart az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapatának sikerszériája: Vincze Balázs együttese novemberben a magyar kupában a Szolnok elleni győztes fináléban megvédte a címét, a Bajnokok Ligájában a szerb Partizan Beogradot 8–7-re, a török Galatasarayt 6–4-re verte meg, ezzel vezeti a D csoportot, és az OB I-es bajnokságban is őrzi veretlenségét.

Címvédés. Az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata 2012-ben is megnyerte a magyar kupát. Fotó: MTI
Fotó: MTI

2. Hegedűs Ákos.
A wakeboardozók Fülöp-szigeteki világbajnokságán a szegedi Hegedűs Ákosé lett az aranyérem a Boys kategóriában. A Szegedi Wakeboard SE 15 éves sportolójának az idei volt a harmadik korosztályos világbajnoki címe.

3. Hungerit-Szentesi VK. A női vízilabda magyar kupában is volt megyei döntős, méghozzá a Hungerit-Szentesi VK együttese. Zantleitner Krisztina csapata az utóbbi két évhez hasonlóan most is az aranyért játszhatott, és a 2010-es siker, valamint a 2011-hez ezüstérem után idén egy második hellyel gyarapította érmei számát – a címet az Eger hódította el, 9–5-re legyőzve Győriéket.

4. Frantisek Sulc. A Magyar Kézilabda-szövetség novemberben megnevezte az év kézilabdázóit. A szakmai döntés értelmében Frantisek Sulc, a Pick Szeged szlovák válogatott irányító-átlövője lett a legjobb légiós a férfimezőnyben, emellett csapata novemberi meccsein is vezéregyéniség tudott lenni.

5. Szegedi Full-contact SE. A hollandiai Valkenburgban rendezték meg az ISKA kick- box-világbajnokságot, amelyen Szegedről három versenyző indult. Bordás Annamária full-contact, valamint low-kick szabályrendszerben aranyérmet szerzett, ugyanígy tett Pingiczer Lajos formagyakorlatban, Schlíz András pedig light- és full-contactban.

6. Virtus Wado-Ryu Karate Egyesület. Szerbia adott otthont a WUKF karate világszervezet negyedik világbajnokságának, amelyet Újvidéken bonyolítottak le, 30 ország közel 2000 versenyzőjének részvételével. A szegedi Virtus Wado- Ryu Karate Egyesület öt versenyzőt küldött, és közülük négynek sikerült dobogós helyezést elérnie a viadalon.

7. Algyő. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi bajnoka az Algyő csapata lett. Takács Zoltán együttese 15 mérkőzésen 36 pontot szerzett, 11 győzelem és 3 döntetlen mellett pedig mindössze egyszer kapott ki.

8. Szentesi Kinizsi. A megyei II. osztályban a Szentesi Kinizsi labdarúgócsapata telelhet az élen. Bozóki Zoltán 14 meccsen 35 pontot gyűjtött úgy, hogy a Gyálarét ellen elmaradt bajnokijának sorsáról még nem született szövetségi döntés.

9. Novoszáth Melinda. Zsolnán rendezték meg a serdülőkorú úszók korosztályának a közép-európai országok között kiírt bajnokságát. A 14 esztendős Novoszáth Melinda (Toyota T-Max SZUE) hét számban állt rajtkőre, és mind a hetet megnyerte, amivel nem csupán honfitársai, de az összes résztvevő közül a legjobbnak úszónak bizonyult.

10. Markovics-kupa. Több mint száz csapat részvételével rendezték meg Szegeden a Markovics-kupa röplabda-emlékversenyt, amely az ország legnagyobb utánpótlástornájának számít. A Szegedi Röplabda SE kilenc csapattal vett részt a versenyen, közülük a legnagyobb sikert a mini leány kategóriában szereplő SZRSE I-es csapat érte el, amely 32 együttes között végzett az élen.