2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Top 10: vihar előtt, szépen, csendben

Csongrád megye - A március leginkább az áprilisi sikerek megalapozásáról szólt a megyei együtteseknek: az alapszakaszgyőztes Szegedi TE tekecsapata a bajnokságban, a Pick Szeged negyeddöntőből továbbjutó kézilabdásai pedig a kupában juthatnak fel a csúcsra.
Top 10-es összeállításunkban több olyan teljesítmény is akad, amellyel márciusban a remélt áprilisi sikereket alapozta meg egy-egy csapat.

1. Szegedi TE
A Szegedi TE tekései az utolsó fordulóban a nagy rivális, addig veretlen Zalaegerszeget legyőzve megnyerték a bajnokság alapszakaszát. Kiss Norberték az idényre hétvégén tehetik fel a koronát, a rájátszás utolsó fordulója szombaton 11 órától kezdődik az újszegedi teke- és bowlingcentrumban.

Első helyen a rájátszásban a tekézők: Szegedi TE-ZTE 6:2. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

2. Pick Szeged
Skaliczki László együttese magabiztosan, 29–16-ra győzte le a Csurgó együttesét a férfi kézilabda magyar kupa negyeddöntőjének visszavágóján, ezzel 51–40-es összesítéssel bejutott az elődöntőbe. A négyes döntőt hétvégén, Budapesten rendezik meg, a Pick a fináléért a Balatonfüreddel csatázik majd.

Gálázott a Pick Szegeden. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

3. Naturtex-SZTE-Szedeák
A férfi kosárlabda NB I alapszakaszában a Naturtex-SZTE-Szedeák szezonbeli legnagyobb meglepetését a Körmend ellen aratta. Fodor Péter együttese az újszegedi sportcsarnokban parádés második félidei játékával 84–61-re győzte le a bajnoki címre hajtó Vas megyeieket, megismételve ezzel a tíz évvel ezelőtti bravúrját.

Szedeák-Körmend, az utóbbi földön. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

4. Szőke Elizabet
Az UTC ÍSE íjásza, Szőke Elizabet második korosztályos Európa-bajnoki aranyérmét szerezte meg, miután megnyerte a European Indoor Archery Championships szervezet kontinenstornáját Észtországban, Parnu városában.

5. Tubak Róbert
Az SZVSE versenyzője, Tubak Róbert nyerte meg a férfiak 50 kilométeres gyalogló magyar bajnokságát a szlovákiai Gyűgyön. A rangos európai permitverseny keretében lebonyolított bajnokságon Tubak 4:24,55 órás eredménnyel győzött, megvédve ezzel címét.

6. Tisza Squash SE
Megismételte tavalyi sikerét, így megvédte országos bajnoki címét a szegedi Tisza Squash SE női fallabdacsapata. A bajnokcsapatban a holland légiós, Annelize Naude, valamint Csókási Gabriella, Csókási Eszter, Takács Kata és Lukics Lola kapott szerepet.

7. Tisza Volán-MTK
A férfi jégkorong OB II utolsó, 20. fordulójában a Tisza Volán-MTK 12–2-re győzte le a szegedi műjégpályán az Újpestet, és egyúttal a Debrecen mögött a bajnokság második helyén végzett.

A jégkorong OB II-ben: Tisza Volán-MTK-Újpest 12-2. Fotó: Frank Yvette (galéria)

8. Máté Zoltán
A Magyar ITF Taekwondo Szövetség Budapesten rendezte az idei mestervizsgákat. Magyarországon először lehetett 6. dan fokozatra vizsgázni, és Máté Zoltán, a Hódmezővásárhelyi ITF Taekwondo Klub vezetője sikeresen teljesítette a feladatokat.

9. Makói FC
Az NB III-as makói labdarúgócsapat a jól sikerült téli erősítések után szárnyal a tavasszal, márciusban három meccsen hét pontot szerzett. Bány Tamás együttese azóta már a kieső helyekről is elkerült.

10. Magosi Norbert
Debrecenben rendezték meg a nemzetközi egyéni salakmotor-bajnokság első fordulóját. A versenyen a szegedi Magosi Norbert a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Kikapott Egerben, csak a bronzért küzdhet a Beton

A szegedi siker után otthon is az Eger nyert az A-Híd Szeged Beton VE ellen a Vodafone férfi vízilabda OB I elődöntőjében, így 2:0-s összesítéssel a Heves megyeiek jutottak a döntőbe. Tovább olvasom