2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 5°C

Top 10: világ körüli sikertúra

Szeged mellett Augsburgban, Wroclawban, Hongkongban, a Hawaii-szigeteken és Jakartában is remek eredményeket értek el a top 10-es összeállításunkba bekerülő Csongrád megyei sportolók októberben.
A dobogóra két csapatsiker mellett egy egyéni teljesítmény fért fel októberi top 10-es összeállításunkban.

1. Pick Szeged
Egy félidő világszínvonalú kézilabda, majd a hatalmas szegedi szív – ez kellett ahhoz, hogy a Pick Szeged férficsapata elsőként és eddig egyetlenként a szezonban legyőzze az MKB-MVM Veszprémet. A 3800 néző előtt aratott 23–22-es sikernek köszönhetően a Pick vezeti a bajnokságot.

2. Szegedi TE
Története második Európa-kupa-sikerét aratta a Szegedi TE tekecsapata a németországi Augsburgban, ahol a torna döntőjében 6:2-re legyőzte a horvát Zadar együttesét. A győztes csapatot Kakuk Levente, Szél Tibor, Zapletán Zsombor, Fehér Béla, Karsai László, Kiss Norbert, Veres Zsolt és Márton János alkotta.

Megint Európa-kupát nyertek: Szél Tibor és a Szegedi TE másodszor győzött a sorozatban. Fotó: Frank Yvette

3. Nagy Péter
Az ólomsúlyú magyar bajnok Nagy Péter (Szegedi Lelkesedés SK) szakításban 191 kilogrammal negyedik, lökésben 220 kilóval tizedik, így összetettben 411 kilogrammos eredménnyel hatodik lett a súlyemelők lengyelországi, wroclawi világbajnokságán.

4. Olasz Anna
A Haász SZUE világbajnoki ötödik versenyzője, Olasz Anna a hosszútávúszó világkupa-sorozat befejező, hongkongi állomásán 1500 méteren harmadik helyének köszönhetően a dobogóra állhatott, 10 kilométeren pedig a hatodik helyen ért célba.

5. Csőke Balázs
Szokás szerint a „vasemberek" Mekkájának számító Hawaii-szigeteki Kona adott otthont a triatlonosok ironman-világbajnokságának, ahol a szegedi Csőke Balázs a 33. helyen végzett 9 óra 14 perces idejével. A verseny indulói 3,8 kilométer úszás és 180 kilométer kerékpározás után lávasivatagon keresztül teljesítették a maratoni futást.
6. Mike János
Nem kis bravúrral megnyerte a jakartai U18-as FIBA 3×3 világbajnokság büntetődobó versenyét a szegedi Mike János. A Naturtex-SZTE-Szedeák kosárlabdázója ötven kortársa között végzett az élen.

7. Floratom Szeged AC Probart
A Floratom Szeged AC Probart férfi asztalitenisz-csapata (Kószó Attila, Lukács Levente, Vitsek Iván) az Inter-kupa 1. fordulójában 4–2-re legyőzte az osztrák Sportunion Raiffeisen Oberndorfot, ezzel továbbjutott a következő körbe.

8. Kiss László, Révész Gábor, Gál Lajos, Czirbus Gábor
Csongrád megyéből négy futballedző kapta meg a Magyar Labdarúgó Szövetség díját, amelyet a Bozsik-program intézményi népszerűsítéséért, fejlesztéséért ítéltek oda: a szegedi Kiss László, a mórahalmi Révész Gábor, a csongrádi Gál Lajos és a makói Czirbus Gábor részesült az elismerésben.

9. Szegedi Kerékpáros SC
Remek versenyzéssel több bajnoki érmet is szereztek a Szegedi Kerékpáros Sport Club versenyzői a kritérium és páros országos bajnokságon. Mivel ezek voltak az év utolsó versenyei, eldőlt, hogy a szegediek a harmadik helyen végeztek az utánpótlás- ranglistán.

10. Tornádó Team
Hét arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel zárt a Szegeden megrendezett felnőtt gyorsasági görkorcsolya országos bajnokságon a Tornádó Team. A szegedi egyesület valamennyi egyéni aranyat begyűjtötte, mind a nőknél, mind a férfiaknál taroltak.