2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

Töretlen a salakmotoros Nagy Patrik fejlődése

Két versenyen is részt vett a hétvégén Nagy Patrik, a szegedi Big's Motor Sport Club salakmotoros reménysége.
Magosi szlovák bajnok

A szegedi Big's Motor Sport Club élversenyzője, Magosi Norbert remek formában van. Legutóbb a szlovák nemzetközi bajnokságon indult, ahol az alapversenyben mindössze egyetlen pontot veszített, és a döntőben is maga mögé utasította riválisait, így az év elején elnyert argentin bajnoki cím után a szlovák első helyet is megszerezte. Magosi nem pihen, a napokban részt vesz a prágai Tomicek- emlékversenyen, ahol olyan sztárokkal mérheti össze tudását, mint a dán Nicki Pedersen vagy az amerikai Greg Hancock.

Előbb Gyulán rendezték meg a három nemzet juniorbajnokságának legutóbbi fordulóját, ahol NagyPatrik a horvát Dino Kovacic és a szlovén Matic Ivacic mögött a harmadik helyen ért célba a tizenegy fős mezőnyben, mögötte honfitársa, a döntőben nagyot bukó Benkő Roland végzett. Nagyról – aki az összetett hetedik helyén áll – elismerően szóltak a verseny után, kiemelve, az utóbbi hónapokban rohamosan fejlődött technikája. A sorozatból még két forduló van hátra, egyet a szlovéniai Lendván, egyet pedig szintén Gyulán rendeznek majd.

Nagy Patrik Gyula után a lengyelországi Opolébe utazott, ahol a MACEC-kupán indult el. Itt sem vallott szégyent, a tizenhat fős mezőnyben csak különfutam során csúszott le a dobogóról, és lett végül negyedik. Az aranyat a hazai pályán versenyző lengyel Rafal Fleger szerezte meg.

Három nemzet juniorbajnokság, 2. forduló, Gyula: 1. Dino Kovacic (horvát), 2. Matic Ivacic (szlovén), 3. Nagy Patrik. Az összetett állása: 1. Dino Kovacic 76, ...4. Benkő Roland 58, ...7. Nagy Patrik 47 ponttal. MACEC-kupa, Lengyelország, Opole: 1. Rafal Fleger (lengyel), ...4. Nagy Patrik.

• 1. qrumpli 2011. szeptember 06. 15:25
    „És a salakmotor pálya hol van?”

Fodor Péter szerint stabilabb lesz a Szedeák védekezése

A hét végén már felkészülési mérkőzéseket is játszik a második NB I A csoportos szezonjára készülő Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata. Tovább olvasom