2017. 01. 24. kedd - Timót -7°C | 1°C Még több cikk.

Torghelle, a máltai fejeskirály

Második győzelmét is megszerezte, így versenyben maradt a világbajnoki részvételért zajló harcban a magyar labdarúgó-válogatott. A mieink Torghelle góljával 1–0-ra győztek Máltán.
Két éve Máltán 2–1-re kikapott a magyar labdarúgó-válogatott – égtünk, mint a Reichstag. A mostani világbajnoki selejtezősorozat első csoportjának negyedik fordulójában viszont úgy léptek pályára a mieink, hogy ezt az emléket feledtetik. Az ígérgetések után a 23. percben tettek következtek: Huszti jobb oldali szögletéből Juhász a hosszúról keresztbe fejelte a labdát, amelyre Torghelle emelkedett a legmagasabbra, és nyolc méterről a bal sarokba bólintott, 0–1.

A második félidő közepén Huszti megmozdulása tapsot ért, hiszen félfordulatból lőtt, igaz, gól nem lett belőle, sőt a kaput is messze elkerülte. A hajrá kezdete mozgalmasra sikerült: előbb Pace és Mifsud révén egy percen belül két nagy hazai helyzet maradt ki, majd szinte az ellentámadásból Huszti rázott le két védőt, ám fölétüzelt.

Bodnár (pirosban) mindig ellenfele előtt járt. Fotó: MTI
Bodnár (pirosban) mindig ellenfele előtt járt.
Fotó: MTI

A lényeg: megvan a győzelem – egymás után a második. Megint nem kaptunk gólt, viszont van egy csatárunk, aki sorrendben másodszor is fontos gólt szerzett: Torghelle. És versenyben maradtunk a vb-selejtezők első csoportjában. Ennyit a pozitívumokról, és nagyjából ennyit a mérkőzésről.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Málta–Magyarország 0–1 (0–1)

Labdarúgó világbajnoki selejtező, 1. csoport, 4. forduló, Ta'Qali, 7000 néző. Vezette: Valgeirsson (izlandi).
Málta: Haber – Caruana (Briffa, 36.), Xuereb, Dimech, Bajada – Schembri, Woods, Scerri (Agius, 63.), Pace – Barbara (Nwoko, 78.), Mifsud. Szövetségi kapitány: Dusan Fitzel.
Magyarország: Fülöp – Bodnár, Vanczák, Juhász, Bodor – Dárdai (Tóth B., 86.) – Gera, Huszti, Halmosi, Dzsudzsák (Buzsáky, 65.) – Torghelle. Szövetségi kapitány: Erwin Koeman.
Gólszerző: Torghelle (23.).
Sárga lap: Dárdai (32.), Juhász (43.), Gera (45.), Dimech (63.), Pace (74.), Bodnár (90+4.).

A vb-selejtezők tegnapi eredményei

2. csoport: Lettország–Izrael 1–1, Luxemburg–Moldova 0–0, Görögország–Svájc 1–2. 3. csoport: Csehország–Szlovénia 1–0, Szlovákia–Lengyelország 2–1, Észak-Írország–San Marino 4–0. 4. csoport: Oroszország–Finnország 3–0, Németország–Wales 1–0. 5. csoport: Bosznia-Hercegovina–Örményország 4–1, Észtország–Törökország 0–0, Belgium–Spanyolország 1–2. 6. csoport: Horvátország–Andorra 4–0, Fehéroroszország–Anglia 1–3. 7. csoport: Litvánia–Feröer-szigetek 1–0, Ausztria–Szerbia 1–3. 8. csoport: Grúzia–Bulgária 0–0, Írország–Ciprus 1–0, Olaszország– Montenegró 2–1. 9. csoport: Norvégia–Hollandia 0–1, Izland–Macedónia 1–0.

Ivano Balic háta megsérült - a horvátok ma este érkeznek

Szombaton 17.15-kor harmadik mérkőzését játssza a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Bajnokok… Tovább olvasom