2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia -1°C | 8°C Még több cikk.

Torghelle és Gera gólja döntött

A magyar labdarúgó-válogatott barátságos mérkőzésen 2–0-ra győzött Észak-Írország vendégeként.
Az első félidőben csak a magyar válogatott előtt adódott gólszerzési lehetőség. Két Torghelle-helyzet után a 28. percben Huszti szögletéről Juhász csak centikkel maradt le, majd öt perccel később Rudolf remek előkészítéséből Huszti ziccerben csúnyán mellétrafált.

Az orkán erejű szél és ömlő csapadék közepette az 57. percben Huszti szép szóló után Torghelle elé tálalt, és a német Augsburg csatára 8 méterről megszerezte a mieink vezető gólját. A hátrány tudatában beleerősített a házigazda, a „zöldek" ébredését egy kapufa jelezte, a 71. percben azonban minden eldőlt: Babos kapus indítását Gera maga elé engedte, és 22 méterről a kapu jobb oldalába zúdította. Gyönyörű gól volt! Az észak-írek nehezen viselték a vereséget, brutális szabálytalanságokkal próbáltak elégtételt venni a magyar játékosokon, így a hármas sípszó mindenki számára megváltásként érkezett.

Jegyzőkönyv

Észak-Írország–Magyarország 0–2 (0–0)

Barátságos labdarúgó-mérkőzés. Belfast, 18 ezer néző. Vezette: Schoergenhofer (Strudl, Winsauer – mindhárman osztrákok).
Észak-Írország: M. Taylor (Mannus, 46.) – M. Duff (McGinn, 55.), J. Evans, McGivern, Baird – O’Connor (Feeney, 81.), Brunt (Paterson, 69.), Clingan, Gillespie – Healy (Thompson, 88.), Lafferty (Shiels, 46.). Szövetségi kapitány: Nigel Worthington.
Magyarország: Babos – Bodnár, Juhász, Vanczák, Halmosi – Vadócz, Tóth B. (Dárdai, 88.) – Gera, Huszti (Dzsudzsák, 84.) – Torghelle (Feczesin 81.), Rudolf. Szövetségi kapitány: Erwin Koeman.
Gólszerző: Torghelle (57.), Gera (71.)
Sárga lap: Lafferty (28.), Healy (81.)

Maradona győzelemmel debütált

Eredmények, vb-selejtező, 3. csoport: San Marino–Csehország 0–3. Barátságos mérkőzések: Németország–Anglia 1–2, Skócia–Argentína 0–1 (az argentin kapitány, Diego Maradona sikeres bemutatkozásáról Maxi Rodriguez gólja gondoskodott), Görögország–Olaszország 1–1, Franciaország–Uruguay 0–0, Hollandia–Svédország 3–1, Dánia–Wales 0–1, Luxemburg–Belgium 1–1, Szerbia–Bulgária 6–1, Svájc–Finnország 1–0, Ausztria–Törökország 2–4, Írország–Lengyelország 2–3, Azerbajdzsán–Albánia 1–1, Szlovákia–Liechtenstein 4–0, Montenegró–Macedónia 2–1, Ukrajna–Norvégia 1–0, Románia–Grúzia 2–1, Szlovénia–Bosznia-Hercegovina 3–4, Málta–Izland 0–1.

Kosárbalett, drámai elemekkel

A legjobb krimiket idéző csatában 70–66-ra győzött a Győr ellen a Szeviép-Szeged női… Tovább olvasom