2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Törhetetlen a Beton

A férfi vízilabda OB I 7. fordulójában a nagy bírói nyomás alatt játszó Szeged Beton a magyarkupa-döntő után a Kőér utcában is legyőzte a Honvédot, és továbbra is őrzi szezonbeli veretlenségét, első helyét a tabellán.
Abban minden szegedi biztos volt, hogy a honvédosok egy héttel ezelőtti kirohanása az mk-finálé után nem marad következmény nélkül. Felkészültek arra, hogy a Kőér utcában erősen lejt majd a hazai medence, de arra ők sem számítottak, hogy ennyire...

Kibírták a terrort: Honvéd-Szeged Beton 6-8. Fotó: MTI (galéria)

Még csak a 6. perc elején járt a meccs, amikor 1–1-es állásnál Fekete játékvezető fogta magát, és túlzott erőszakosságért (?!) cserével végleg kiállította a szegediek vezérét, Molnár Tamást. De a háromszoros olimpiai bajnok elvesztése, a pofátlanság határát egyértelműen átlépő, az őket sorozatosan sújtó játékvezetői ítéletek sem tudták megtörni a vendégeket. A már ezerszer megcsodált pompázatos védekezésük, a Baksa-bravúrok teljesen elbizonytalanították a kupafinálén elszenvedett vereségért visszavágni akaró Honvédot. A fordulásig hiába kaptak a hazaiak hat fórt (a Szeged csak kettőt), két büntetőt (a Szeged csak egyet), az eredményjelzőn 1–4 virított.

Segítettek

Mint ismert, az egyiptomi buszbalesetben 11 magyar hunyt el. Köztük volt a tizenegy éves ifj. Ignácz Péter édesanyja és édesapja. A rendező klub a Honvéd–Szeged összecsapás jegybevételét az árván maradt kisfiú megsegítésére ajánlotta fel. A nemes ügyhöz természetesen csatlakoztak a Beton játékosai, edzői, vezetői is. Valamennyien megvették az 1000 forintos belépőt.

A betonosokra nehezedő elképesztő nyomás a harmadik nyolc percben is folytatódott, de ezt is képes volt elviselni a CSAPAT. Helyénvaló a csupa nagybetű, mert tartásból, küzdeni tudásból, fegyelemből, figyelemből megint csak jelesre vizsgázott a társaság. Ennek pedig az lett a jutalma, hogy a harmadik negyedben megduplázta az addig kiharcolt előnyét, 2–8. Bizonyította a Szeged, nem a véletlen műve a szezonbeli káprázatos mérlege, a magyarkupa-diadal, a BL- és a bajnoki menetelés, a mindössze 2 döntetlen melletti 21 győzelem. Annak ellenére a 22. is meglett, hogy a tovább romló bíráskodás és a magabiztos vezetés tudatában a kissé csökkenő koncentráltság együttes következményeként a negyedik játékrészt 4–0-ra elvesztette. Így aztán ugyan valamivel jobb szájízzel mászhattak ki a medencéből a honvédosok, de mosolyogni azért nem volt kedvük. Akik ilyen megnyilvánulást vártak, a tekintetüket a szegediekre kellett vetniük. Nem csak sírni, örülni is csak a győztesnek szabad.

A remeklő Baksának a 29. percben, 8–5-ös betonos vezetésnél véget ért a meccs: – Kiugrottam egy passzra, és egyből éreztem, hogy meghúzódott a lábam. Borzasztó nehéz meccs volt, nagyon jöttek. Mindenki láthatta, hogy bármilyen körülmények között is így tudunk pólózni. Nagyon boldog vagyok!

Turzai Gáborral is madarat lehetett fogatni. A nyáron a Szentesből érkezett bekk amellett, hogy kiválóan semlegesítette a válogatott centert, Hárait, két gyönyörű gólt is szerezve segítette csapatát: – Ilyen meccsre készültünk, arra viszont nem számítottunk, hogy már öt perc után nem lesz közöttünk Molnár Papesz. De úgy látszik, az ő kiválása mindenkiben plusz 10, 20 százalékot mozgósított. Nagy diadalt arattunk, sikerült a védekezésünket szinte tökéletesre összerakni, a támadásban pedig az adódott helyzeteinket majdhogynem maximálisan kihasználni.

Megyei összecsapás

A szombati játéknap után nem sokat pihenhetnek a csapatok, ma már a 8. forduló összecsapásait rendezik. A menetelő Szeged Beton a Kalo-Méh-CS&K Szentest fogadja 18 órától az újszegedi sportuszodában.

A védőhöz hasonlóan Somogyi Balázs is kétszer vette be Gergely kapuját: – Nehéz meccs volt, remélem, sokan nézték, mert ami ma itt történt, olyat sokszor nem láthatnak, de erről többet nem szeretnék mondani. Tavaly egy ilyen mérkőzés megtört volna minket, idén már nem tud.

Vincze Balázs: – Arra készítettem fel a csapatomat, hogy nyilvános kivégzésre érkezünk a Kőér utcába. Ezt meg is kaptuk, csakhogy nem tudtak ledöfni bennünket. Amit három negyeden keresztül csináltunk, és csináltak velünk, az példaértékű. Nyilván a negyedik játékrész eredményében nagyrészt mi is benne vagyunk, de a lehetőségeink ott már nagyon korlátozottak voltak, és a védekezésünket is egyre jobban felőrölték. Le a kalappal a csapat előtt, hogy a rá nehezedő terhet elviselte, és nem is akárhogyan.

Honvéd–Szeged Beton VE 6–8 (1–2, 0–2, 1–4, 4–0)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 7. forduló. Budapest, Kőér u., 500 néző. Vezette: Székely B., Fekete B.
Honvéd: Gergely – GÓR-NAGY 2, Salamon 2, Mátyás, Hárai, Tóth M. 1, Szivós 1. Csere: Jansik, Kovács P., Kovács R., Angyal, Hangody L. Vezetőedző: Vad Lajos.
Szeged: BAKSA – Juhász Zs., Kunac, TURZAI 2, Molnár T., SOMOGYI 2, Hegedüs 1. Csere: Török, Varga P. 1, KAYES 1, Kiss Cs. 1, Younger, Bálint, Molnár D. (kapus). Vezetőedző: Vincze Balázs.
Gól – emberelőnyből: 13/1, ill. 8/3.
Ötméteresből: 3/2, ill. 1/1.
Kipontozódott: Mátyás (24.).
Kiállítva (cserével végleg): Molnár T. (6.), Kovács P. (21.), Turzai (23.)

• 1. Zotya100 2011. november 21. 10:47
    „Fiúk, le a kalappal előttetek, tényleg óriási teherbírással, fegyelmezettséggel játszottatok!
    Az ilyen meccsek csak növelik az erőt és az önbizalmat! Nagyon jók vagytok!!!! Hajrá Beton!!!!”

Megye II: hat hazai győzelem

A labdarúgó megyei II. osztályban a hétvégén hat hazai siker mellett mindössze két döntetlen és egy… Tovább olvasom