2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 4°C Még több cikk.

Tornaelső a szegedi egyetem

Az egyetemi hetes rögbibajnokság – amely immár olimpiai sportág – idei első fordulójának házigazdája a Pécsi Tudományegyetem volt.
A bajnokságba hat felsőoktatási intézmény (a budapesti, az óbudai, a dunaújvárosi, a pécsi, a gödöllői és a szegedi egyetem) nevezett. A sorozat hatfordulós alapszakaszból, valamint egy döntőből áll, és mint más sportágakban, itt is az adott fordulóban elért helyezés alapján lehet pontokat szerezni. Az alapszakasz pontjai a végén összeadódnak, de ami sorsdöntő, az a finálé, mivel ott a helyezésekért járó pontok már duplázódnak.

A baranyai eseményre öt csapat utazott el, minden együttes négy-négy mérkőzést játszott, ami meccsenként 14 percet jelentett. Az SZTE EHÖK nagyszerű teljesítménnyel minden meccsét megnyerte, így a tornán is első lett.

A szegediek eredményei: PTE (Pécs)–SZTE EHÖK 0–31, DUF (Dunaújváros)–SZTE EHÖK 0–35, ÁVF (Budapest)–SZTE EHÖK 0–17, SZIE (Gödöllő)–SZTE EHÖK 14–24.
A végeredmény: 1. Szeged, 2. Pécs, 3. Gödöllő, 4. Budapest, 5. Dunaújváros.

Török Béla: nem fogok hasra esni

A Szeged Beton–Szolnok férfi vízilabda mk-negyeddöntő visszavágóján a hazaiak közül Török Béla (20) hat góllal járult hozzá az elődöntőbe kerüléshez. Tovább olvasom