2018. 05. 22. kedd - Júlia, Rita 16°C | 25°C Még több cikk.

Tóth először női kispadon

A Hungerit-Szentesi VK trénere a Nagyváradról hazatért Tóth László (45) lett, aki román vízilabdacsapatával két év alatt 3 aranyérmet nyert. Edzői pályafutása során először dirigál majd női együttest, amit nagy kihívásnak tart, és eredményességben szeretné elődje, Zantleitner Krisztina sikereit elérni.
A szentesi kötődésű, 45 éves Tóth László Nagyváradról tért haza a Hungerit-Szentesi VK női vízilabda-együttesének kispadjára, 2 éves szerződést írt alá a klubbal. A román gárdával 2 év alatt 3 aranyérmet nyert: kettőt a bajnokságban, egyet a kupában, valamint tavaly a Bajnokok Ligájában – a szegedi csoportban szerepeltek – bejutottak a legjobb 16 közé. Vagyis a váltást nem indokolta semmi.

– Magam sem hittem, hogy ez bekövetkezik, de csökkent a költségvetés, és román edzőt akartak szerződtetni – árulta el Tóth László. – Akadtak további külföldi lehetőségek, de a szintén változtatni akaró Szentesi VK is megkeresett, és érdekelt az a kihívás, hogy pályafutásom során először női csapatot edzhetek.

A 45 éves Tóth László Nagyváradról tért haza Szentesre. Fotó: Vidovics Ferenc
A 45 éves Tóth László Nagyváradról tért haza Szentesre.
Fotó: Vidovics Ferenc

Pályafutás

Az egykori center, a 45 éves Tóth László elégedett pályafutásával, karrierjével: 474 bajnoki mérkőzésen játszott, és 287-szer szerepelt a válogatottban. Volt bajnoki ezüstérmes, a válogatottal világkupát nyert, ezüst- és bronzérmeket szerzett a különböző tornákon, a szerb Becsejjel Bajnokok Ligáját nyert, és három olimpián is ott lehetett, igaz, nem az aranykorszakban. Szentesről lett olimpikon 1988-ban, és az 1996-os atlantai ötkarikás játékokon csobbanhatott vízbe utoljára, 5., 6. és 4. helyezést szerzett. Már edzőként is sikeresnek mondható, elég, ha csak a Nagyváraddal elért 2 román bajnoki címre és 1 kupagyőzelemre gondolunk.

Mielőtt erről faggattam, a román vízilabdáról alkotott képe, tapasztalatai is érdekeltek. Elmondta: a bajnokságban három együttes, a Nagyvárad, valamint a Dinamo és Steaua Bukarest viaskodik egymással, míg a sportág a világon a középmezőnybe, annak is a közepére, elejére sorolható a forma, a tudás és az eredmények alapján. De vissza Szentesre, a női együtteshez – mert a férfiak szakmai munkáját korábban már irányította a Kurca- parti városban.

– A vezetők egyértelműen közölték az elvárást: tartani kell a színvonalat, a bajnokságban és a kupában is érem, de inkább a döntő a cél. Engem is inkább az motivál, hogy fináléba vezessem a lányokat. Nagyon kíváncsi vagyok, mire leszek képes, elérem, esetleg túlszárnyalom-e elődöm, Zantleitner Krisztina eredményeit, aki 4 éves edzősége alatt minden sorozatban medált nyert az együttessel.

A klubéletbe 1 hete kapcsolódott be, tudja, a gárdától meghatározó játékosok (a három légiós, Stefania Nalmpanti, Hazel Musgrove, Anasztazija Kotova, valamint Miskolczi Kitti) távoztak, míg az érkezési oldalon még nem tolonganak a pólósok. Pedig megítélése szerint kapust, centert, bekket és egy több poszton bevethető univerzális játékost is igazolni kellene a jó szerepléshez. A felkészülést augusztus elején kezdi a kerettel, munkáját segítheti az egykori sikertréner, a szakmai igazgató dr. Tóth Gyula.

Maty-éri állomás Kanada előtt

A Szeged melletti Maty-ér ad otthont mától vasárnapig az egyik legnagyobb hazai kajakos, kenus… Tovább olvasom