2017. 05. 30. kedd - Janka, Zsanett 14°C | 29°C Még több cikk.

Tovább izgulhatnak! Szedeák-Kaposvár 70-71

Saját hibái miatt bukta el bajnokiját a Naturtex-SZTE-Szedeák A csoportos kosárlabdacsapata a Kaposvár ellen. Galéria.

Natutex-SZTE-Szedeák-Kaposvár 70-71 (15-16, 17-18, 15-11, 23-26)
Férfi kosárlabda NB I A csoport. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Vígh, Benczur, Kiss L.
Szedeák: Drahos 7/3, LEVY 15, Kiss Zs. 4/3, IVOSEV 19/3, DUKICS 13/3. Csere: Tanács, László 10, Vida, Molnár M., Csorvási 2. Vezetőedző: Fodor Péter.
Kaposvár: Ahelegbe 9, RAIVIO 28/3, Szőke 5/3, Gosa 12/6, LEKLI 7. Csere: Kiss K., Dávid 10. Vezetőedző: Fekete Ádám.

Fodor Péter: - A végjáték előtti percekben hat ponttal vezettünk. Buta hibáinkkel felhoztuk az ellenfelet, és ők éltek a lehetőséggel.

Fekete Ádám: - A védekezéseünkkel elégedett vagyunk, a támadójátékunk viszont döcögött. Sikerünk kulcsa: játékosaink az utolsó másodpercekig hittek a győzelemben.

IV. negyed

10. perc:
Ivosev szed védőlepattanót, 52 mp van hátra. Kiss odaüt Drahosnak. Nem ront 68-62. Raivio is bedob kettőt 68-64. Időkérés. Drahos eladja, Fodor Péter elhajítva a mágnestáblát. Raivio 68-66. Levy büntetőzhet: csak egy megy be, a Kaposvár is kettővel jöhet. Lekli nem ront 69-67. Szegedi időkérés. Drahos eladja, Ahelegbe triplája lejön, a labda a miénk. Kiss Zsolt két büntetője következik: csak egyet dob be 70-68. Raivio, 70-70, bónuszbüntetőt is dobhat. Bedobja 70-71. 0,5 mp van hátra. Vége... Agyonnyert meccset bukik el a Szedeák, és tovább izgulhat az alapszakasz-hajrában.

Tovább izgulhatnak! Szedeák-Kaposvár 70-71. Fotó: Frank Yvette (galéria)

9. perc: Dávid, közelednek 63-61. Ivosev, az MVP villan, tripla! 66-61! Egy vendégbüntető 66-62.

8. perc: Lekli közelije, majd Gosa odatesz egy hármast, lehetnek még izgalmak 63-59.

7. perc:
milyen kosár Levytől! Három méterről repül, majd zsákol, szétzúzva a kaposvári álmokat 63-54.

6. perc: Gosa beteszi, Fodor Péter dühöng 58-54. Technikai a kaposvári kispad ellen. Köszönjük nekik. Levy mind a négyet bedobja, a labda marad nálunk 61-54.

5. perc: Csorvási kihagyja, Szőke hármasa jó 55-52. Kiss Zsolté a válasz, ez is ármas 58-52.

4. perc: Csorvási a legjobbkor dobja első kosarát 55-49.

3. perc:
megint Dukics, nyerőember lehet 53-47. Megint a szerb, labdát szerez, de nem segítenek neki, így Raivioé a kosár 53-49.

2. perc:
Dukics két büntetője után már hattal vezetünk 51-45.

1. perc
: villámgyors kosár Levytől 49-45.

III. negyed (47-45)

10. perc: Ahelegbe lepattan Dukicsról, őt ez nem zavarja 47-45. Drahos dobása lejön. Negyed vége.

9. perc: két Ivosev-büntető is a gyűrűben 45-42. Raivio tripla 45-45.

8. perc: Levy egy blokk után szerez labdát. Ivosev két büntetője bent 43-39. Raivio kosár plusz büntető 43-42.

7. perc: Drahos ziccert, Ivosev közelit, Dukics ziccert hagy ki egy támadáson belül. Drahos hátrafelé ugorva dob triplát 10 méterről, remek volt 41-39.

6. perc: Drahos pincérkedi be a labdát 38-37. Vezetünk! Raivio 38-39.

5. perc: Dukics blokkja Gosának. László büntetői vastapsban mennek be 36-37.

4. perc: Ivosevre fújnak belemenést. A nézők nem értenek ezzel egyet, pedig inkább az volt, mint nem volt az.

3. perc: Raivio, majd Dukics 34-37.

2. perc: nem javult a játék képe, sok a hiba mindkét oldalon. Raivio talál be 32-36.

1. perc: kimarad a szegedi akció.

II. negyed (32-34)

10. perc:
Gosáé is hármas, időt kér a Szedeák 30-34. Levy betörésből teszi fel 32-34. Félidő.

9. perc: Dukics váltja Ivosevet. Átrohanunk a pályán, László ziccere bent, kaposvári időkérés 30-29. Szőke triplája behullik, szerencsére a vonalra lépett, így csak kettő ért 30-31.

8. perc: Dávid, majd Ivosev, utóbbinak már a 12. pontja 25-27. László Róbert egyenlít közelről 27-27. Ahelegbe, majd Levy büntetője 28-29.

7. perc: Raivio kosarára Ivosev felel 23-25. Kaposvári időkérés. Csorvási Levente érkezik.

6. perc: László kétszer, Dukics egyszer nem tudja betenni. Ahelegbe egyik büntetője jó 21-23. Vida eladja a labdát, Fodor Péter le is cseréli.

5. perc: Dávid, de nem Kornél, hanem Gergely 21-22.

4. perc:
mindkét büntető jó Lászlótól 19-20. Újabb büntetők, Ivosev mindkettőt bedobja, vezetünk 21-20.

3. perc: Molnár Miklós a pályán. Leklire fújnak faultot. László harcol ki két dobást az utolsó pillanatban.

2. perc: Ahelegbe büntetői 17-18. Megint ő 17-20.

1. perc:
Vida Máté érkezik irányítóposztra. Ivosev, kosár plusz büntető, utóbbi lejön a gyűrűről 17-16.

I. negyed (15-16)

10. perc: Ahelegbe szlalomozott szépen 15-16. Két támadólepattanót szedünk, kosár mégsincs belőle. Negyed vége.

9. perc: Raivio, majd László 15-14. Szegedi időkérés.

8. perc: Dávid kétszer is megköszön 13-12. László Róbert a pályán.

7. perc: szinte az alapvonalról dob középtávolit Ivosev 13-8. Az alapszakasz két legjobja csapott össze, Ivosev sapkázta le Raiviót. Dukics helyén a sérülése után visszatérő Tanács Attila folytatja.

6. perc: mindkét Levy-büntető hibátlan 11-8.

5. perc: Dukics a palánk alól, remek a meccs 6-6. Dukics triplájára Raivo válaszol 9-8.

4. perc: Ahelegbe dobása rövid, Levy menti meg a labdát. Lekly 4-6.

3. perc: Levy-től jön a válasz 4-4.

2. perc: Gosa triplája rövid. Most belejön, egy dupla majd egy zsákolás 2-4.

1. perc: a Szedeák hozza el a labdát, Ivosev kezd kosárral 2-0.

18.25: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból, ahol már zajlik a bemutatás. Ha a Szedeák ma nyer, a Jászberény tegnapi veresége miatt biztosan elkerüli az osztályozót. Hajrá, Szeged!

Két olyan mérkőzést rendeznek a hétvégén a férfi kosárlabda NB I A csoportjában, amelynek az eredményei kihatnak a másik meccs csapataira is. Ha ugyanis a Sopron ma legyőzi a Jászberényt, és a Naturtex-SZTE- Szedeák is megveri holnap a Kaposvárt, a szegedi együttes matematikailag is elkerüli az osztályozós helyet, behozhatatlan előnyhöz jutva a jászságiakkal szemben, a Sopron pedig szinte biztosan elkezdhetne készülődni a rájátszásra, hiszen két győzelemmel többet számlálna, mint a Kaposvár. Számolgatni tehát bőven lehet ezen a hétvégén is.

Kiss Zsolt és a Szedeák legyőzné a Kaposvárt.  Fotó: Karnok Csaba
Kiss Zsolt és a Szedeák legyőzné a Kaposvárt. Fotó: Karnok Csaba

– Mi elsősorban nem számolgatni, nyerni szeretnénk – mondta Kiss Zsolt, a Szedeák csapatkapitánya. – Azért arra odafigyelünk, hogy ha úgy alakul a meccs, próbáljuk meg legalább tíz ponttal legyőzni a Kaposvárt, ezzel ugyanis jobb lenne az egymás elleni eredményünk – mondta.

A Szedeák tegnap teljes, 14 fős kerettel edzett, beszállt a játékba a vállsérülése miatt meccseket kihagyó Tanács Attila is. Fodor Péter vezetőedző mindenkire számíthat az összecsapáson.

Molnár András is segíthet a Szedeáknak. Ha a hétvégén a Szedeák nyer, a Jászberény pedig kikap, biztossá válik, hogy a szegediek elkerülik az osztályozót. Ebben segíthet a Szedeáknak Molnár András, a Sopron szegedi származású válogatott játékosa is, aki a berényiek ellen térdsérüléséből felépülve a héten újra játékra jelentkezett.

– Ellenfelünknek a rájátszás szempontjából élet-halál mérkőzés lesz a szegedi, de az ilyen összecsapásokat hazai pályán meg kell nyernünk. Bízom benne, hogy kicsivel jobb formában leszünk, mint a Nyíregyháza elleni sikernél, mert bár akkor sem játszottunk rosszul, még egyszer nem szeretnék annyira izgulni a végén – utalt a hosszabbításos győzelemre Kiss Zsolt, aki hozzátette, ahogy a múlt héten, ezúttal is sokat jelenthet a csapatnak a szegedi közönség támogatása.

A Kaposvárban az őszi meccshez képest (87–78-ra nyertek hazai pályán) kicserélődtek a légiósok, két amerikai, Michael Fey és Josh Wilson távozott, őket honfitársaikkal, Kwadzo Ahelegbével és a Szombathelyről jól ismert Charles Gosával pótolták. Az állandóságot a szintén amerikai Nick Raivio képviseli, aki a szedeákos Tomiszlav Ivosev után a bajnokság második legértékesebb játékosának számít az eddigi meccsek alapján.

Bajnokesélyes Vásárhelyen
Az NB I B csoportos bajnokság egyik legjobb csapata, a Salgótarján látogat ma 18 órától az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli otthonába. Mivel eldőlt, hogy a Vásárhely nem jut be a rájátszásba, nincs teher a kosarasok vállán, így egy számukra tét nélküli, jó színvonalú mérkőzést játszhatnak. A találkozóra a belépés ezúttal is ingyenes.

• 2. Lucia 2012. március 25. 22:14
    „Kár erre a harmat gyenge Szedeákra egy forintot is költeni!”
  • 1. gszlaszlo 2012. március 25. 18:59
    „where´s blake griffin?”

35 gólt lőttek a megyekettőben

A labdarúgó megyei II. osztályban a hétvégi fordulóban az otthon szereplő együttesek közül hat érvényesítette a hazai pályát. Tovább olvasom