2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 10°C | 21°C Még több cikk.

Tovább menetelnek a makóiak

Negyedik tavaszi meccsén már a harmadik sikerét könyvelhette el a remekül szereplő, negyedik helyre előretörő Makó. A Kolozsvári-legénység a Kecskemét és a Tököl után a Jászberénynek sem kegyelmezett.
A hazaiak első tavaszi győzelmük megszerzésének, a vendégek pedig veretlenségük megőrzésének reményében léptek pályára. Az első húsz percben mutatott teljesítmények alapján utóbbinak nem sok realitása volt. Rengeteg labdát eladtak a makóiak, nagyon sok hibával futballoztak. A félidő második felére aztán összekapták magukat, ekkor már megvillantottak valamit valós tudásukból, és ha Kulacsik jobban koncentrál vagy dönt a játékrész hajrájában, előnnyel térhettek volna pihenőre.

Góltörténet

65. perc: Kulacsik bal oldali szögletéből Maróti a védőket megelőzve, 7 m-ről fejjel a léc alá csúsztatta a labdát, 0–1.

A fordulás utáni tíz perc Czirbus parádéjával telt el: a házigazdák háromszor is nehéz helyzetbe hozták, de valamennyi párbajt a makói kapus nyerte. Szokásához hűen ezúttal is jó érzékkel nyúlt bele a mérkőzésbe Kolozsvári edző, kettős cseréje felhozta csapatát, amely Maróti remek találatával megbüntette a jásziakat a korábban elhibázott ziccereikért. A vendégek védelme ezúttal is jól állt a lábán – a tavasszal lejátszott négy meccsből háromszor nem kaptak gólt a zöld-sárgák –, sőt: ha Bány jobban céloz, biztosabban szerezhette volna meg az újabb három ponttal a tabella negyedik helyére lépő Makó.

Kolozsvári János: – A korábbi esztendőkben húsvétkor általában kikaptunk, vagy döntetlent értünk el. A mostani, jászberényi nyuszi viszont kárpótolt az összes eddigi kudarcért.

A makói csapat kilenc meccs óta veretlek. Fotó: Segesvári Csaba
A makói csapat kilenc meccs óta veretlen.
Fotó: Segesvári Csaba

A mérkőzés jegyzőkönyve

Jászberény–Makó FC 0–1 (0–0)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, 19. forduló. Jászberény, 300 néző. Vezette: Fábián (Varga Zs., Márkus).
Jászberény: Roza – Fekete G., Lukácsi, Póti, Gulyás – Benedek, Fele, Móczó, Hevesi-Tóth – Rebryk, Németh Gy. Edző: Sándor István.
Makó: Czirbus 8 – Béres 4, Dálnaki 7, Szamosszegi 6,5, Gévay 6 – Kulacsik 6, Magyar 5, Bány 5, Podonyi 5 – Maróti 7, Hadár 5. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerző: Maróti a 65. percben.
Csere: Móczó helyett Hamar a szünetben, Béres h. Rakonczai (5) az 51., Hadár h. Faragó (–) a 62., Kulacsik h. Puskás Cs. (–) a 79. percben.
Sárga lap: Podonyi a 26., Fekete a 42., Dálnaki az 59., Póti a 63., Rakonczai a 68., Rebryk a 74. percben.

További eredmények: Ferencváros–Vác 1–0, BKV Előre–Kecskemét 1–2, Baktalórántháza–Szolnok 0–1, Tököl– Bőcs 2–1, Kazincbarcika–Vecsés 1–0, Cegléd–Orosháza 2–0, Tuzsér–Mezőkövesd 1–0.