2017. 12. 15. péntek - Valér 6°C | 13°C Még több cikk.

Tovább tart a veretlenség: FTC-PLER-Pick Szeged 21-25

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az FTC-PLER vendégeként játszott az NB I hatodik fordulójában, és 25-21-re nyert.

FTC-PLER-Pick Szeged 21-25 (7-12)
Férfi kézilabda NB I, 6. forduló, Budapest, 600 néző. Vezeti: Andorka, Hucker.
FTC-PLER: Székely -  Bak 2/1, Pavlovics 2, Mazák 3, Szűcs 1, Marczinkó 3, Rév 1. Csere: Auth 1, Lendvay 4, Kocsi 3, Bakos, Pálos 1.   Vezetőedző: Zsiga Gyula.
Pick Szeged: Mikler - Prodanovics 3, Ancsin 1, Sulc 1, Pribanic 2, Blazevic 3, Vadkerti 1. Csere: Czina, Larholm 2, Balogh 8, Zubai 2, Kekezovics, Buday 2.   Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresből: 1/1, ill. -

Mikler Roland: – Úgy gondolom, hogy a kapott gólok számával elégedettek lehetünk, a támadás azonban nem ment, sok ziccert hibáztunk, sok technikai hibát vétettünk. Egy jó Fradi ellen nyertünk. Nem fér bele egy pici lazítás sem, így megyünk tovább, készülünk a szombati, Schaffhausen elleni meccsre.

Skaliczki László: – Kemény sorozatban vagyunk, nagy taktikai csata volt, komolyan felkészült a hazai csapat. Nehéz dolgunk volt, nem voltunk olyan állapotban, mint amilyenben lennünk kell. Két remek teljesítmény volt, Mikler Rolié és Balogh Zsoltié. A védekezésre nem lehetett panasz, a lerohanásaink nem működtek. Hamarabb el lehetett volna dönteni a meccset.

60. perc:
Balogh remek formában, 20-25. Mazák, 21-25. Vége a meccsnek!

59. perc: Újabb Mikler parádé.

58. perc: Hazai labdaszerzés. Mikler ziccert véd. Újabb Mikler bravúr. Rá nem lehet panasz.

57. perc: Blazevic iszonyat gól, 20-24. Labda a Szegedé. Időt kér Skaliczki László.

56. perc: Buday mellé. Mikler véd.

55. perc: Támadhat a Pick.

54. perc: Balogh, kellett!! 20-23. Czina 2 perc. Zubai szerzett labdát! Rávetette magát a játékszerre!

53. perc: Lendvay pattint, 19-22. Marczinkó, 20-22.

52. perc: Kocsi, 18-22. Blazevic kapufa.

51. perc: Eladja a labdát a Pick.

50. perc: Zubai beállóból, 16-22. Lendvay, 17-22.

49. perc: Szabálytalan hazai zárás. Vadkerti mellé. Hazai belemenés.

48. perc: Sulc 2 perc. Mikler véd. Elajda megint a labdát a Szeged.

47. perc: Székely véd, Rév, 16-21. Eladja a labdát a Pick.

46. perc: Szegedi labdaszerzés.

45. perc:
Kocsi beállóból, 15-20. Prodanovics válasz, 15-21.

44. perc: Bak mellé. Balogh hatodik gólja, 14-20.

43. perc:
Pálos a szélről, 14-19. Székely véd.

42. perc:
Balogh parádésan, 13-19.

41. perc:
Nincs szegedi hetes, Marczinkó ejt, 13-18.

40. perc:
Megint Mikler! Vadkerti Larholm remek passza után, 12-18.

39. perc:
Mikler véd. Szép! Buday ziccer, 12-17.

38. perc:
Balogh repül be, 4. gólja, 12-16.

37. perc:
Larholm megáll a levegőben, 12-15. Labdát szerez a Pick Szeged.

36. perc:
Buday talpról, 11-14. Mazák, 12-14.

35. perc:
Mazák hetest harcol ki. Bak, 11-13.

34. perc:
3-0-al kezd az FTC-PLER. Balogh, okosan, 10-13.

33. perc:
Mikler véd. Kekezovics átlövésből, Székely könnyedén, Auth, 10-12.

32. perc:
Szűcs labdát szerzett, 9-12. Czina 2 perc. Balogh eladja.

31. perc:
Mikler véd, majd rosszul indít. Pavlovics talpról, 8-12.

30. perc:
Balogh. Ha egy üzlet beindul, 7-12. Ez a félidő.

29. perc:
Balogh betörésből, 7-11.

28. perc:
Mikler remek! Zubai fordul, nincs hetes!

27. perc:
Mikler véd, de marad a hazaiaknál a labda.

26. perc:
Lendvay szerencsés gólja, 7-10.

25. perc:
Prodanovics ziccert ront, Zubai mit kapar össze: 6-10.

24. perc:
Labdát szerez a Pick, majd eladja. Hazai kapufa, Prodanovics ellépi.

23. perc:
Szegedi labdaszerzés, Prodanovics, 6-9. Bravó!

22. perc:
Larholm villan, 6-8.

21. perc:
Larholm fölé lő. Szegedi labdaszerzés.

20. perc:
Időt kért a Pick Szeged.

19. perc:
Larholm lő, Székely véd. Lendvay büntetett, 6-7.

18. perc:
Pribanic ziccer, 4-7. Kocsi beállóból, 5-7.

17. perc:
Belemenés a hazaiaknál, majd a Picknél. Vadkertit kell ápolni. Lendvay lő, szegedi blokk.

16. perc:
Mikler könnyedén. Pribanic belemenés.

15. perc:
Sulc-bomba, 4-6.

14. perc:
Balogh lő, Székely véd.

13. perc:
Mikler védés. Kocsi 2 perc.

12. perc:
Székely kapus véd.

11. perc:
Kemény szegedi védekezés. Mikler véd.

10. perc:
Eladja a labbát a Pick, Bak, 4-4. Prodanovics a szélről, 4-5.

9. perc:
Pavlovics átlövésből, 3-3. Mazák 2 perc. Ancsin, okosan, 3-4.

8. perc:
Labdát szerzett a Pick, de Ancsin elveszíti. Pribanic ziccerben ront.

7. perc:
Pribanic ziccer, 2-3. Eddig horvát gólok a Pickben!

6. perc:
Blazevic mellé. Mazák beállóból, 2-1. Blazevic válasz, 2-2.

5. perc:
Pribanic fordult le. Nincs hetes, csak szabaddobás.

4. perc:
Mikler véd. Blazevic talpról, 1-1. Labdát szerez a Pick, majd eladja. Újabb szegedi labdaszerzés.

3. perc:
Ancsin mellé.

2. perc:
Marczinkó a szélről, 1-0.

1. perc:
Kezdünk! Sulc bombáját védi Székely.

Zubai Szabolcs kisebb térdsérüléssel bajlódik, de ott van a csapatban!

A Pick Szeged 14.15-kor indult el az újszegedi sportcsarnoktól. Mindenki rendben, így a legerősebb összeállításban szerepelhet a fővárosi meccsen. Az elmúlt idényben mindkétszer magabiztosan nyert a Tisza-parti alakulat az egyesült FTC-PLER ellen.

Melegítenek a játékosok

Ma 18.30-kor idegenben lép pályára a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata, az ellenfél a fővárosban az FTC-PLER gárdája lesz.

A hatodik bajnokit vívják az NB I-ben az FTC-PLER ellen a szegediek. Eddig mind az öt meccset magabiztosan megnyerte a Pick, ma is kötelező a győzelem megszerzése.

A sikertelen zágrábi BL-rajt után hétfőn délután már edzést vezényelt Skaliczki László vezetőedző, kedden pedig két tréning szerepelt a programban. Szerencsére mindenki egészséges, így a legerősebb összeállításban léphetnek majd pályára Budayék.

Az FTC-PLER az idei szezonban kikapott a Veszprémtől (36-23), és a Csurgótól (22-18), döntetlent játszott a Balatonfüred ellen (26-26), és kétszer nyert, a Pécs csapatát (33-24), és az Orosházát (34-27) verte meg. A szélső Rév Mátyás a csapat legeredményesebb játékosa, eddig 17 gólt szerzett a 2012/2013-as idényben.

A meccset 18.15-tól a Sport Klub tévé élőben közvetíti. A delmagyar.hu online közvetítésben számol be a találkozóról.

• 9. akogyob 2012. október 04. 10:24
    „Egészen jó meccs volt a végeredménytől és a teljesítményektől függetlenül. Mindkét csapat jóval többre képes, de ez most így jött össze. Viszont a két kapus kiemelkedően jól teljesített, ez Miklerről a fent lévő tudósításban feltűnően ki is derült, de Székely szintén bravúrosan védett!!! Gratulálok mindkét csapatnak.”
  • 8. Figyelő 2012. október 04. 09:03
    „A tegnap látott Pick Szeged a hét végén nem fog nyerni a B.L. sorozat újabb mérkőzésén!
    Az egyik leggyengébb az ép fogadkozó Vadkerti volt!
    Megkérdezem, az Ancsin mennyit fizet azért, hogy felhúzza magára a Pick mezt?
    Remélem, hogy nem kap fizetést!”
  • 7. zehn 2012. október 04. 06:34
    „A győzelem rendben,ezt el is vártuk. A játék még mindig gyenge muzsika. A svájciak ellen több kell, de gondolom ezzel a csapat is tisztában van. Hajrá Pick!”
  • 6. TUTI 2012. október 03. 21:09
    „Halkan jegyzem meg, a Vp valahol mély Romániában rámolt +10-et és
    nem hivatkozott semmire!
    HAJR APICK SZEGESD!”
  • 5. roxper 2012. október 03. 20:23
    „Sovány, remélem szombatra felpörögnek!”
  • 4. merida85 2012. október 03. 19:56
    „Háááát, ettol magabiztosabb gyozelmet varhattunk volna, nahhh de jo, a bl meccs miatt "faradtsag" miatt elfogadom ;)”
  • 3. TUTI 2012. október 03. 19:46
    „HAJRA SZEGED! HAJRA PICK!”
  • 2. TUTI 2012. október 03. 18:57
    „HOl van az FTC pályája? Zágrábban? :)”
  • 1. zehn 2012. október 03. 18:55
    „Remélem simán nyerünk, de eddig / 20. perc /ugyanolyan fos a játékunk, mint Zágrábban. Fel kéne már ébredni!”

Gólzápor a SZUE-ban: Szeged-Szentes 9-16

A Szentesi VK szép gólokat lőve nyerte meg a női vízilabda OB I megyei rangadóját a Szeged ellen a… Tovább olvasom