2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 36°C Még több cikk.

Továbbjutás, csoportelsőség! Pick-Kristianstad 29-18

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az EHF-kupa C csoportjában a svéd IFK Kristianstadot fogadta az újszegedi sportcsarnokban, és 29-18-as sikerével továbbjutott a csoportból, ráadásul elsőként.
Pick Szeged-IFK Kristianstad (svéd) 29-18 (16-9)
Férfi kézilabda EHF-kupa, C csoport, 6. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2200 néző. Vezette: Argyridis, Mouttas (ciprusiak).
Pick Szeged: Mikler - Laszica 1, Ancsin 7, Mindegía 2, Zubai 3, Ilyés 3, Källman 3. Csere: Larholm 2/1, Vadkerti, Vranjes 2, Balogh 5/3, Prce, Blazevic, Gidai 1, Czina. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
IFK Kristianstad: Beutler - Larsson 2, Cederholm 2, Gudmundsson 1, Lindgren, Lindskog 5, Jepson. Csere: Lucau (kapus), Madsen 4/2, Olsson 4, Pettersson, Röxner. Vezetőedző: Ola Lindgren.
Hétméteres: 6/4, ill. 2/2.
Kiállítás: 4, ill. 6 perc.

A C csoport másik mai meccsén a Tatran Presov egy góllal, 30-29-re legyőzte hazai pályán a francia Nantes csapatát, így a Pick Szeged lett az első a kvartettben! A keddi sorsoláson az egyik lehetséges ellenfél a portugál Sporting, amely második lett a B csoportban. A Pick másik riválisa a román Costanta vagy a francia Chambery lehet, ez a D csoport későbbi eredményei után dől el.

4. RK Zomimak 6 0 0 6 130-203 0

Juan Carlos Pastor: - Komolyan vettük a találkozót, ennek köszönhetően már az elején ötgólos előnyt szereztünk a jó védekezésnek és a kapusteljesítménynek köszönhetően. Örülök, hogy mindenki lehetőséget kaphatott, és annak is, hogy Ancsin Gabi magabiztos teljesítményt nyújtott. Balogh Zsolti kevesebbet játszott, mert van egy kis problémája. A mi csoportunk volt a legnehezebb a négy közül, tele a bajnokságaik élmezőnyében lévő együttesekkel, nagy fegyvertény, hogy továbbjutottuk. Várjuk az április elsejei sorsolást!

Ola Lindgren: - Az elejétől kezdve sima volt a meccs, nem voltunk egy súlycsoportban. Keményebben kell dolgoznunk, hogy egyenrangú ellenfelei legyünk az ezen a szinten jegyzett csapatok ellen.

Jonas Larholm
: - Örülünk a győzelemnek, de svédként azt is jó volt látni, hogy ellenfelünk fiataljai hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak. Keményen dolgozunk, hogy ott legyünk a legjobb négy között, amelyre meg is van minden esélyünk. Furcsa érzés, hogy ezúttal nem kell elutaznom a válogatottba, hiszen tíz évig stabil tagja voltam a keretnek, de egyeztettem róla a szövetségi kapitánnyal, hogy most kihagyom az összetartást.

Herdeiro Lucau: - Nagyon nehéz meccs volt, sok indítást vezetett a hazai csapat, de próbáltuk a legjobbunkat nyújtani. Be kell látnunk, hogy a Pick Szegedben több jó játékos szerepel, mint nálunk, minden poszton erősebb volt ellenfelünk.

60. perc: elkezdődött az utolsó perc, Ancsin hatalmas bombájával 29-17. Álljatok fel! - kéri a közönség egy része az egész csarnokot! Lindskogé a zárszó, a Pick Szeged 29-18-ra nyer, ezzel tovább jut a negyeddöntőbe az EHF-kupában.

59. perc: ÚÚÚÚÚÚ - kiált fel a közönség Ancsin kapufája után. Larsson 28-17.

58. perc: Vranjes, majd Lindskog 28-16.

57. perc: egy hatalmas Ancsin-lövést tol Lucau a kapufára, Tatai is véd egy nagyot.

56. perc: Cederholm dühöng kicsit, nem kapott labdát.

55. perc: Tatai ziccert véd, a nevét skandálja a közönség.

54. perc: ötlettelen svéd támadás végén mellélőnek.

53. perc: Olsson lő, befér Tatai lábai között 27-15.

52. perc: Czina a pályán, üdvrivalgás fogadja.

51. perc: Vranjes lő kapufát, de Jepsont kiállítják. Balogh most a bal felsőbe lövi a hetest, Beutler sem tudott védeni 27-14.

50. perc: gól nélküli támadás mindkét oldalon.

49. perc: jó szegedi védekezés, labdaszerzés.

48. perc: Madsen hetese bent 26-14.

47. perc: Larholm villan, már 26-13.

46. perc: Tatai véd, indít, Gidai első gólját lövi 25-13.

Pick - IFK Kristianstad. Fotó: Schmidt Andrea (képgaléria)

45. perc:
Tatai nevét skandálja a közönség egy védés után!

44. perc: szegedi hetes, Balogh lövi - a jobb felsőbe 24-13.

43. perc: Ancsin estében pattint el a kapus mellett! Tízig számol a közönség! 23-13!

42. perc: Tatai véd, Källman megint indulásból 22-13.

41. perc: Zubai eredményes a falban 21-13.

40. perc: indulnak, Lindskog fejezi be. Tatai a pályán 20-13.

39. perc: svéd időkérés.

38. perc: megint indulunk, megint Källman fejezi be 20-12

37. perc: miénk a labda!

36. perc: újabb jó védekezés után Källman ejt a kapuba 19-12.

35. perc: Olsson a szélről 18-12.

34. perc: Prce passzol, Ancsin megint nagy gólt lő a bal alsóba 18-11.

33. perc: Cederholm eredményes, öt gólra jönnek fel a vendégek 16-11. Ancsin a szegedi gól szerzője 17-11.

32. perc: Mikler két bravúrja.

31. perc: folytatjuk! Madsen 16-10.

Félidő.

30. perc: Prce labdát szerez, elveszik a bírók. Megint jó a szegedi blokk! Most meg Mikler véd! Szegedi időkérés, 15 másodperc van a félidőből. Időn túli szabaddobás, nincs belőle gól. Szünet.

29. perc: megpattan a blokkon a svéd lövés, mellé.

28. perc: Lindskog ejti át Miklert 16-9.

27. perc: Blazevicet kiállítják.

26. perc: remek a hangulat a csarnokban, ollézik mindenki.

25. perc: Olsson eredményes 16-8.

24. perc: Baloghot megfogják, de így is a jobb alsóba lő 16-7.

23. perc: remek védekezés!

22. perc: Madsen góljára Balogh felel 15-7.

21. perc: egy remek passz után Laszica eredményes 14-6.

20. perc: Balogh bevágja a hetest 13-6. Prce is beszáll.

19. perc: érvénytelen a svéd gól, Larsson belépett. Lucau is jól véd a vendégeknél.

18. perc: Mikler! Totális ziccert fogott a szegedi kapus! Balogh a pályán.

17. perc: Olsson gólja után ismét hat gól a különbség 12-6.

16. perc: Mikler bravúrja. Mindegía 12-5.

15. perc:
kilátástalan a svédek támadójátéka, igaz, négyen vannak. Vadkerti a kapufára ejti a ziccert. Lindskog 11-5.

14. perc: Gudmundssont ketten támogatták le, a bokáját fájlalja. Reméljük, nincs komoly baja! Zubairól most Cederholmot állítják ki, hetes is lesz. larholm a kapufára lövi, háromból kettőt kihagyott ma a svéd honfitársai ellen.

13. perc: Mikler tol ki egy lövést, majd Zubai harcol ki két percet Lindskogon. Az egyik svédet ápolni kell, áll a játék.

12. perc: Gudmundsson, majd Ancsin passzából megint Zubai 11-4.

11. perc: Ancsin most önzetlen, Zubaival dobat gólt 10-3.

10. perc: nagy formában Ilyés, már három gólnál jár 9-3.

9. perc: ez mekkora gól! Ancsin estében lőtte 8-3.

8. perc: egyedül marad Larsson, be is dobja 7-3.

7. perc: Ancsin találja meg a rést 7-2.

6. perc: Madsen, Ilyés, majd Larsson 6-2.

5. perc: Lucau kivédi Larholm hetesét. Mikler véd, indít, Mindegía bevágja 5-0.

4. perc: Larholm hetese is bent 4-0. Remek kezdés! Kis humor: leesik Larsson cipője, a pályán veszi vissza.

3. perc: kisebb világcsúcs, máris időt kérnek a vendégek. Mikler bravúrja!

2. perc: Ilyés lő, megpattan, bemegy 2-0. Bravó! Källman labdát szerez, végigviszi, bevágja 3-0.

1. perc: mi kezdtünk! Ancsin góljával vezetünk 1-0.

15.59:
lement a bemutatás, körülbelül kétezer ember a lelátón. Hajrá, Pick Szeged!

15.57: a vendégek legismertebb játékosa talán a 36 éves Dan Beutler kapus, akire ma is figyelni kell. A svédek vezetőedzőjének, Ola Lindgrennek is jól cseng a neve az európai kézilabdázásban.

15.55: ciprusi játékvezetők fújnak a meccsen. Ciprusról nem a kézilabda jut elsőre az ember eszébe, persze ettől még lehetnek jó sporik.

15.47: telt ház nem lesz a csarnokban, de 2000-2500 nézőre azért lehet számítani. 18 órától kezdődik a Presov-Nantes meccs, attól is függ majd, hogyan végez a Pick a csoportjában. Jelenleg így állunk:

A C csoport állása
1. Nantes 5 4 0 1 147-124 8
2. Szeged 5 4 0 1 145-141 8
3. Kristians. 5 1 0 4 133-142 2
4. Presov 5 1 0 4 151-169 2

15.40: a svédek kerete: 1 Beutler, 2 Lindgren, 4 Olsson, 11 Larsson, 12 Lucau, 13 Gudmundsson, 15 Jepson, 17 Röxner, 18 Pettersson, 21 Cederholm, 23 Madsen, 26 Lindskog.

15.25: a szegedi keret: 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 10 Larholm, 11 Gidai, 12 Tatai, 14 Prce, 16 Mikler, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 24 Czina, 34 Laszica, 77 Vranjes, 90 Ancsin.

15.19: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik a Pick Szeged utolsó csoportmeccse az EHF-kupában, amelyet online tudósítunk. Tartsanak velünk!

Itt most nyerni kell, nem vitás, mert senki sem szeretne számolgatni. Ma 16 órakor az EHF-kupa C csoportjában, a zárófordulóban a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a svéd IFK Kristianstad együttesét fogadja az újszegedi sportcsarnokban.

– Nem szeretnénk számolgatni, nyernünk kell, ez egy kötelező feladat, és nem is lehet kérdés, hogy győztesen hagyjuk el a pályát – kezdte a beszélgetést a Pick Szegedben 43. nemzetközi meccsére készülő Mikler Roland.

Egy hete még csoportelső volt a Pick, a Nantes-tól elszenvedett vereség (31–23) után viszont visszacsúszott a második helyre. Ez jelenleg továbbjutó pozíció, de egy pont mindenképpen kell a legjobb nyolc közé jutáshoz.

– Persze hogy megfogott mindenkit a Franciaországban elszenvedett vereség. A védelmünk teljesen szétesett, az, ami az erősségünk volt, nyomaiban sem volt felfedezhető. Éppen Svédországban ennek köszönhettük a győzelmünket, csak 23 gólt kaptunk, végig jól és stabilan állt a lábán a védelmünk. Én bízom a csapatban, a társakban.

A gallok elleni vereség után az öltözőben Juan Carlos Pastor vezetőedző felemelte a hangját, nem sok dicsérő szó hangzott el a spanyol szakembertől.

– A héten viszont már csak a Kristianstad elleni meccsre készültünk. Éppen ezért nagy edző a „Mister", mert nem „szedte", hajtotta szét a társaságot, azt mondta, hogy a hét legnagyobb terhelését szombaton a meccsen kell hogy kapja a csapat. Tegye mindenki oda magát, hajtsa ki a lelkét, a szívét. A Pick- tábor joggal várja el, hogy feledtessük a Nantes elleni vereséget. A srácok sokat videóztak, rengeteget elemeztek, így alaposan felkészültek. Számunkra egy hihetetlen fontos sorozat kezdődik. A svédek elleni meccs ennek a sorozatnak az egyik állomása, így egy magabiztos siker erőt adhat a folytatáshoz.

Mikler bizakodik. Fotó: Schmidt Andrea

Azért nem szabad egy kézlegyintéssel elintézni a svédeket, mert jó formában érkeznek Magyarországra.

– Idegenben is megtapasztaltuk, hogy jó csapat a Kristianstad, csak precíz játékkal van esélyünk megszerezni a győzelmet. Egyet viszont nem szabad elfelejteni: itthon játszunk, saját közönségünk előtt, ők pedig mindig mellettünk állnak, erőt adnak, ami nekünk energiát ad a győzelem megszerzéséhez – fejezte be a beszélgetést Mikler Roland.

A svéd csapat tegnap megérkezett Szegedre, edzett az újszegedi sportcsarnokban.

Ma 13 órakor nyit a pénztár, a belépő 3000 forintba kerül, a családi jegy 3500 forintba.

Az utolsó EHF- kupa-mérkőzésről a delmagyar.hu online tudósításban számol be, a meccset a Digi Sport2 élőben közvetíti.

Simán nyert a Valdor

A férfi vízilabda OB I 24. fordulójában a Valdor-Szentesi VK idegenben aratott 13-7-es győzelmet a… Tovább olvasom