2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Továbbjutás elhalasztva: Csurgó-Pick Szeged 24-22

A Pick Szeged szoros meccsen 24-22-re kikapott Csurgón a magyar kupa negyeddöntőjének első meccsén, így ahogy várni lehetett, a továbbjutás kérdése csak a második, szegedi összecsapáson dől el.

Csurgó-Pick Szeged 24-22 (13-14)
Férfi kézilabda magyar kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés. Csurgó, 800 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.
Csurgó: PALLAG - Országh 1, Kos 4, KATZIRZ 7, Szöllősi 2, Vadkerti G. 2, SZÉLES 5 (2). Csere: Oláh 1, HERBERT 1, Pavlovics 1, Borsos, Vancsics. Vezetőedző: Bakó Botond.
Pick Szeged: TATAI - Nagy N. 1, Ancsin 5, BUDAY 5 (2), Czina, Pribanic 1, Vadkerti A. 1. Csere: Mikler (kapus), SULC 5, Bajorhegyi, Zubai 2, Prodanovics 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteres: 3/2, ill. 3/2.
Kiállítás: 6, ill. 4 perc.

Skaliczki László: - A tamadójátékunk akadozott, az átlövőink túl sokat vállaltak, sokszor feleslegesen. A kapott gólok számával elégedett lehetek, a 22 lőtt gólunk viszont iszonyatosan kevés, ehhez az is kellett, hogy naggyá tegyük Pallagot. Gratulálok a Csurgónak, a továbbjutás Szegeden dől majd el.

60. perc: vége! a meccset elbukjuk, de a továbbjutás majd csak Szegeden dől el.

59. perc: passzív a csurgói akció. Egy rossz szavunk sem lehet a játékvezetőkre. Pallagra igen, megint véd.

58. perc: Kos góljába belefújnak. Mázli. Tatai véd, Pallag is.

57. perc: Tatai mutat be dupla bravúrt. Buday hetese bent 24-22.

56. perc: Zubait nem kímélik. Prodanovics gólja nagyon kellett 24-21. Hazai időkérés.

55. perc: újabb Pallag-védés. Kos lövése a blokkról megy be, nem igaz 24-20.

54. perc:
Herbert is betalál, három a hátrányunk 23-20. Vancsics ellépi. Újra Tatai a kapuban.

53. perc: Országh 22-20. Először a pályán Vancsics.

52. perc: két emberrel a nyakán is betalál Zubai 21-20.

51. perc: Bajorhegyi ziccerben fejbe lövi Pallagot.

50. perc: Buday talpról, tanítani való módon 21-19.

49. perc: Kos löki el Zubait, majd szinte letépi magáról a gatyát. Szegedi időkérés. Annak azért örülhetünk, hogy a továbbjutás két meccsen dől el.

48. perc: Sulc ziccerben pallagba.

47. perc: 0-0-val jövünk ki az emberelőnyből.

46. perc: Borsost küldik ki, előnyben vagyunk.

45. perc: támadásban most akadnak gondjaink. Szélesnek nem 21-18.

44. perc: Herbertet fogja meg Zubai, megússza a kiállítást. A Pick a gólt nem, Katzirz talál be 20-18.

43. perc:
Mikler, majd Pallag is véd, előbbinek jobban örültünk. Czina két perc.

42. perc: Katzirz góljával kettővel vezetnek. A csarnok meg majd felrobban 19-17. A válasz Budaytól érkezik 19-18.

41. perc: Herbert harcol ki hetest, amit Széles dob be, vezetnek 18-17. Ancsin átlövését Pallag fogja.

40. perc: Vadkerti Attila elrontja a ziccert. Más: hosszú távon igencsak idegesítő a hazaiak himnusza. Persze ők biztosan szeretik, de nagyjából minden játékmegszkításnál bejátsszák...

39. perc: Pavlovics indulásból kiegyenlít 17-17.

38. perc: Katzirz átlövése még mindig remek 16-17.

37. perc: Pallag két bravúrja.

36. perc: Széles bedobja 15-17.

35. perc: Bakó Botond nem cserél túl sokat. Újabb óriási Mikler-védés, de hetest adnak a sporik, jogosan.

34. perc: gyors válasz a friss Eb-ezüstérmes Prodanovicstól 14-17.

33. perc: Kos góljával 14-16.

32. perc: Mikler véd is egy hatalmasat. Sulc bejátszásából a beszálló Zubai talál be 13-16. Először három az előnyünk.

31. perc: Ancsin góljával kezdjük a második félidőt, a kapuban Mikler Roland 13-15.

Harminc perc játék után kiegyenlített a meccs, Tatai bravúrjaival, Sulc és Ancsin bombáival vezet a Pick Szeged.

30. perc: Tatai és a védelem is remekel. Ez bent van. Széles indult 13-14. Most meg ellöki Sulcot, két perc. Félidő.

29. perc: Oláh megsérül, lebiceg. Nagy Norbit állítják ki.

28. perc: Pribanic, vezetünk 12-13! Buday hetese is jó 12-14.

27. perc: Katzirz fölé, Ancsint blokkolják.

26. perc: megint Sulc egy rossz szavunk nem lehet rá, még nem is volt rossz megoldása 12-12. Csurgói időkérés.

25. perc: Buday zseniális passza után Nagy Norbert Pallagba vágja a ziccert. Vadkerti G. nem ront 12-11.

24. perc: Szöllősi nagyon él a falban 11-10. Ancsin is nagy formában, ez már a negyedik hatalmas átlövésgólja volt 11-11.

23. perc: Ancsin passzát Nagy Norbert váltja gólra 10-10.

22. perc: sőt, már vezetnek is, Katzirz talált be 10-9. Skaliczki mester időt kér.

21. perc: elrontjuk az indulást, Vadkerti G. kiegyenlít 9-9.

20. perc: Oláh csökkenti egyre a különbséget 8-9.

19. perc:
Katzirz megint 7-8. Sulc nem tud rontani 7-9.

18. perc: Sulc mellett már Ancsin is háromgólos 6-8. Zubai és Prodanovics egyelőre a padon, de szinte biztos, hogy beszállnak majd.

17. perc: ez sajnos visszajárt: Katzirz lövése a kapufáról Tatai fejére, onnan a kapuba pattan 6-7.

16. perc: Tatai fog, mint a zöld festék, Sulc meg beélesítette az ágyúkat 5-7.

15. perc:
mázlink van. Sulc lövése Pallagról perdül be 5-6.

14. perc: szép volt, Vadkerti úszott be a szélről, Pallag nem védhetett 4-5. Széles megint kiegyenlít 5-5.

13. perc: megint egyenlő, Szöllősi beállóból 4-4.

12. perc: szinte szétlövi a kaput Ancsin 3-4.

11. perc: Vadkerti G. kapufájánál szerencsénk volt.

10. perc: egymás után két Tatai bravúr, ez igen! Buday hetesét megfogja Pallag.

9. perc: Vadkerti Attila mellédurrant. Kiegészültek a hazaiak, sőt Szöllősi hetest harcol ki. Oláh lövését Tatai védi!

8. perc: hátrányból is gólt lőnek, Katzirz robbant be 3-3.

7. perc: Sulc remek átlövésével 2-3. Czina sárga.

6. perc: Kos megint, ez most jó 2-2. Két kézzel ellőki Ancsint, kiszórják az expickest.

5. perc: Kos lövését védi Tatai, Ancsin ugrik az egekbe, eredménnyel 1-2.

4. perc: egyenlítünk, Buday volt 1-1.

3. perc: Pribanic küzd nagyot a falban.

2. perc: Kos góljával vezetnek 1-0.

1. perc: a Csurgó kezdte a meccset, Tatai a védéseket.

17.57: a Szegedről érkező féltucat drukker megteszi, ami tőlük telik majd a meccsen. A bemutatáskor a hazaiaknál külön köszöntik a csurgói mezben először pályára lépő Vancsics Jánost.

17.55: a hazaiak pirosban, a Pick kékben játszik majd az összecsapáson.

17.52: a szegedi keret: 12 Tatai, 16 Mikler, 2 Buday, 3 Bajorhegyi, 7 Vadkerti A., 9 Nagy N., 11 Beocsanin, 14 Pribanic, 15 Fekete, 17 Zubai, 24 Czina, 27 Prodanovics, 29 Sulc, 90 Ancsin.

17.48: a csurgói keret: 1 Nikolics, 2 Herbert, 6 Széles, 7 Pavlovics, 13 Vancsics, 12 Pallag, 15 Borsos, 17 Oláh, 22 Vadkerti G., 23 Országh, 26 Kos, 28 Szöllősi, 66 Nagy M., 25 Katzirz.

17.40: köszöntünk mindenkit Csurgóról. Hamarosan kezdődik a magyarkupa-meccs, amelyen a Pick ellenfele az alig ötezres település csapata lesz.

A Pick Szeged már kedden reggel elindult Csorgóra, ahol pihenéssel és edzéssel készül majd a holnapi kupameccsre. A találkozón pályára léphet majd Rajko Prodanovics, a szegediek friss Eb-ezüstérmes szélsője is, aki a délután folyamán csatlakozik a kerethez. A másik szerb, a sérüléséből hosszú idő után visszatérő Dusan Beocsanin pedig hónapok után játszhat ismét tétmeccset a Pickben.

A csurgóiak kerete sem teljes, a gólerős szélső, Miss Zoltán például az egész tavaszi szezonra kidőlt. Helyére egy korábbi Pick-játékost, Vancsics Jánost szerződtette le a Csurgó, így az eddigi exszegedi különítmény (Katzirz, Oláh, Kos, Simon, Herbert) újabb taggal bővült. Ám az, hogy Vancsics játszik-e holnap, még nem dőlt el.

• 12. zehn 2012. február 02. 10:06
    „11.Butaságokat beszélsz. Egyébként egy Európa szintű csapat ne szenvedjen már vereséget -még álmából ébredve sem- egy, bár minden tiszteletem a csurgóiaké, falusi gárdától. Érdekes ,az agyonfáradt veszprémiek simán átgyalogoltak ellenfelükön. Ők komolyan vették.Ezért is tartanak itt.A Picknél a prestis is fontos,ha már nagy terveket szövöget. Nem tragédia ami történt mert továbbjutunk,de nem használ a hírnévnek és hát az önbecsülés.....”
  • 11. roxper 2012. február 02. 09:07
    „Nincs igazad, anno egy 3 meccses válogatott felkészülési torna után bukott a csapat tatabányán is! Akkor is Skala épp hogy visszakapta a válogatott játékosokat és máris idegenben volt egy fontos meccs (szerintem mocsaji szándékosan játszatta a mieinket, hogy jól elfáradjanak a bajnoki meccs előtt)!”
  • 10. zehn 2012. február 02. 07:08
    „6.dobi.De,tökéletesen igazam van!”
  • 9. dezsi 2012. február 01. 20:53
    „Most ez belefért, még ha nem is öröm. Egy napos felkészülés után egy komplett erre a meccsre élesített ellenfél ellen most ennyi sikerült. A visszavágón biztos továbbjutást várok, és a bajnoki meccsre is kaptunk egy figyelmeztetést. Jövő hétre a Kiel ellen már többet fogunk nyújtani. Törő, Beocsánin és Lékai még nem volt. Remélem március 3.-án ebben az évben először teljes lesz a keretünk és akkor kiderül mit is érünk igazán. Mert a Veszprém ellen már kőkeményt választ kapunk hol is tartunk :-)))”
  • 8. ossian33 2012. február 01. 19:48
    „moderálva, köszönjük”
  • 7. Jani67 2012. február 01. 19:43
    „...de igaza van”
  • 6. dobi 2012. február 01. 19:41
    „zehn! azért ebben most nagyon nincs igazad...”
  • 5. roxper 2012. február 01. 19:37
    „Nagyjából erre számítottam, még szerencse, hogy nem egy meccsen dőlt el...
    Itthon már 10 gólos győzelmet várok a fiúktól! ;)”
  • 4. zehn 2012. február 01. 19:33
    „Ez bizony szégyen! Egy Picknek Magyarországon a Veszprém kivételével illik mindenkit oda-vissza megverni. Kétségem sincs, hogy itthon megmutatjuk ki az úr a háznál és tovább megyünk, de azért ez nagyon nem volt szép. Szeged "B" vert meg minket.Gratulálok!”
  • 3. dobi 2012. február 01. 19:30
    „kb. erre lehetett számítani... fáradt válogatott játékosok... szoros vereség... sima ügy lesz...”
  • 2. TUTI 2012. február 01. 18:34
    „HAJRA PICK SZEGED!
    HAJRA Máté! Gyógyuljál meg! :):):)”
  • 1. teraszmosó-katona 2012. február 01. 18:31
    „üdvözöllek Stick!”

Tisza Volán SC: döntetlen az első edzőmeccsen

A Tisza Volán SC első idei felkészülési mérkőzésén 2-2-es döntetlent ért el a román harmadosztályú Borossebes ellen. Tovább olvasom