2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Továbbjutás gólzáporban: Gyöngyös-Pick Szeged 35-38

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata kettős győzelemmel jutott a magyar kupa négyes döntőjébe.
Gyöngyös-Pick Szeged 35-38 (20-23)
Férfi kézilabda magyar kupa, negyeddöntő, visszavágó. Gyöngyös, 500 néző. Vezette: Heim, Jolántai.
Gyöngyös: Hudák - Gúnya 3, OLÁH 4, SZABÓ P. 6, Koller 1, Frey 2, GAZDAG 6/1. Csere: Tamási (kapus) Debreczeni 3, Sándor Á. 2, Szalafai 3, Bakos 1, Varsandán 1, Sándor R. 3. Vezetőedző: Nagy Károly.
Pick Szeged: Tatai - LASICA 5, Pribanic 3, Blazevic 2, Czina, Buday 3/1, Kekezovics 4. Csere: Mikler (kapus), Larholm 4/2, BALOGH ZS. 7, Zubai 3, Vadkerti 2, Prodanovics 2/1, Ancsin 3. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteres: 1/1, ill. 5/4.
Kiállítás: 10, ill. 10 perc.
Továbbjutott: a Pick Szeged kettős győzelemmel.

Skaliczki László: - Hajtós, jó meccset játszottunk, a hazaiak igazolták a jó formájukat. Sok gólt lőttünk, ami dicséretes, de sokat is kaptunk, ami kevésbé. Ilyen állapotban, 14 gólos előnyben pihenőt adhattam néhány játékosomnak, és arányosan eloszthattam a terhelést. Kiengedtük egy kicsit a szelepeket.

60. perc: Blazevic lő közbe 35-38. Ez a vége.

59. perc: Debreczeni indulásból 35-36. Vadkerti 35-37.

58. perc: Sándor Roland betalál. Mikler földhöz vágja a labdát, két perc a jutalma 34-36.

57. perc: szegedi időkérés.

56. perc: Pribanicot is kiküldik, jogos. Debreczeni 33-36.

55. perc: Sándor Roland volt villámgyors 32-36. Két perc Czinának.

54. perc: Gúnya, majd Ancsin 31-36.

53. perc: Koller két perc. Prodanovics hetese bent 30-35.

52. perc: Ancsin lő kapufát. Vadkerti vetődve szerez labdát.

51. perc: Pribanic harcol ki hetest. Kekezovics dobja a kapusba.

50. perc: Ancsint blokkolják. Ez már jó 30-34.

49. perc: Sándor Roland 30-32. Prodanovics góllal száll be 30-33.

48. perc: Szalafai egykori csapattársának, Miklernek már harmadszor lő gólt 29-31. Pribanic 29-32.

47. perc: Kekezovics 28-31.

46. perc: Frey indulásból eredményes 28-30. Nagyon sok a gól.

45. perc: Kekezovicsé a harmincadik szegedi gól 27-30.

44. perc: Szabó Péter is hatodszor eredményes 27-29.

43. perc: Ancsin eredményes 26-29.

42. perc: időt kér a Pick.

41. perc: Varsandán először eredményes 26-28.

40. perc: most Lasicának jár egy csillagos ötös 25-27. Budayt hagyják lőni, ő meg belövi 25-28.

39. perc: Sándor Ákos, nem sokat védekeznek a csapatok 25-26.

38. perc: Szalafai 24-25. Balogh hetedszer 24-26.

37. perc: Blazevicet kiálítják, Gazdag bedobja a hetest 23-25.

36. perc: remek szegedi gól, Pribanic fejezte be 22-25.

35. perc: Pribanic küzd meg első góljáért a falban 22-24.

34. perc: Frey Tamást állítják ki.

33. perc: az exszegedi Bakos Dávid is gólt szerez 22-23.

32. perc: Szalafai a szélről 21-23.

31. perc: nézzük a folytatást.

Félidő.

30. perc: Mikler első bravúrja. Kollert kiállítják. Larholm hetese jó 20-23.

29. perc: Lasica, most cunderből 19-22. Szabó, nagy gól 20-22.

28. perc: harmadszor is eredményes Lasica, remekül indult 19-20. Vadkerti szintén gyors támadásból talál be 19-21.

27. perc: Balogh: féltucat 19-19. Czina kap két percet.

26. perc: Vadkerti eladja, Koller beejti 19-18.

25. perc: Sándor Ákos 18-18. Őt állítják ki a másik kapu előtt.

24. perc: Zubai beállóból 17-18.

23. perc: Oláh lő közbe 15-17. Gúnya egyedül marad, észre is veszik. Gazdag pedig indul 17-17.

22. perc: csillagos ötös Balogh Zsoltnak 14-17.

21. perc: Blazevic indulásból talál be 14-16.

20. perc: Szabó Péter szétlövi a kaput 14-14. Lasica másodszor, ezzel a mai a legeredményeebb szegedi meccse 14-15. Hazai időkérés.

19. perc: Oláh, most mindenből gól születik 13-13. Frey Tamást állítják ki. Megint Zubai 13-14.

18. perc: eredményesen, kevés hibával játszik a szélen Gazdag. Zubai góllal száll be 12-13.

17. perc: Oláh csapja be Tatait 11-11. Jön Mikler. Balogh megint jól lőtt 11-12.

16. perc: Szabó jobb kézzel a jobb alsóba lő 10-10. Balogh harmadszor 10-11.

15. perc: Pribanic lövése után Lasica lövi be a kipattanót 9-9. Kekezovics, már vezetünk 9-10.

14. perc: Larholm az egekből lő a jobb alsóba 9-8.

13. perc: Gúnya gólja után Skaliczki László időt kér 9-7.

12. perc: megint Gazdag, cunderből talál be 8-7. Tatai véd egy ziccert.

11. perc: gólGazdag meccs eddig 7-7.

10. perc: remekül patint a kapuba a szélről Kekezovics 6-7.

9. perc: Balogh lő, megint vezetünk 5-6. Szabó Péter 6-6.

8. perc: Pribanic lő, Hudák véd. Frey Tatai fölött lő gólt 5-5.

7. perc: Oláh lő, becsúszik Tatai lábai alatt 4-5.

6. perc: hibátlan Buday hetese is 3-5.

5. perc: Gazdag szed össze egy kipattanót 3-3. Larholm hetese a bal felsőben 3-4.

4. perc: Debreczeni, majd Larholm a szélről 2-3.

3. perc: egykori csapatának talál be Balogh Zsolt 1-2.

2. perc: Budaytól jön a válasz 1-1.

1. perc: Szabó gólja nyitja a meccset 1-0.

17.57: "Köszöntse óriási taps a hétvégén BL-bravúrt elérő Pick Szegedet!" - mondja a helyi műsorközlő. Sportszerűségből jeles! Balogh Zsoltot külön is megtapsolják.

17.49: itt a szegedi keret: 1 Tóth Mihály, 12 Tatai Péter, 16 Mikler Roland, 2 Buday Dániel, 6 Kekezovics Marinko, 7 Vadkerti Attila, 9 Nagy Norbert, 10 Jonas Larholm, 14 Antonio Pribanic, 17 Zubai Szabolcs, 19 Balogh Zsolt, 21 Alen Blazevic, 24 Czina József, 27 Rajko Prodanovics, 34 Marko Lasica, 90 Ancsin Gábor.

17.28: melegítenek a csapatok, megszólalt a zene is. Lassan felpörgünk a mérkőzésre!

17.15: már szivárognak a nézők a csarnokba, amely egyébként nagyon "pofás", büszke lehet rá a város.

16.46: üdvözlünk mindenkit a gyöngyösi sportcsarnokból. A Pick Szeged rendben megérkezett a kupameccsre, amely 18 órakor kezdődik majd. Egyelőre nagy a csönd, a helyi ifik edzése - amelyet Doros Ákos vezetett - után lassan elkezdenek mozogni a csapatok.

Nem vitás, a mai nap legkomolyabb kihívása, hogy a Pick Szeged lejátssza a magyar kupa negyeddöntőjének visszavágóját Gyöngyösön, abból is talán az utazás lesz a legnehezebb feladat. Ez nem azért van, mert a Pick lebecsüli ellenfelét, a Gyöngyöst, de az első meccsen szerzett 14 gólos előny (32–18-ra nyert a Pick) tetemes, így a hatszoros mk-győztes szegedi együttes jóformán már az első meccsen eldöntötte a továbbjutás kérdését.

A Pick nagyszerű győzelmet (26–21) aratott a BL-ben, a Minszk legyőzésével a negyedik, továbbjutó helyen áll. Már szombaton sok minden eldőlhet, a Zágráb 18 órakor a Schaffhausent fogadja a horvát fővárosban. Régen fordult elő, hogy a szegedi szurkolótábor ennyire szorított volna a horvát csapatnak, amely talán becsületből nem hagyja magát a svájciak ellen, és számára is fontos, hogy ne legyen csoportutolsó a BL-ben.

Ancsin Gábor ma is szoros őrizetre számíthat Doros Ákostól. Fotó: Schmidt Andrea
Ancsin Gábor ma is szoros őrizetre számíthat Doros Ákostól.

A Szeged a gyöngyösi meccs mellett vasárnap 19 órakor idegenben Németországban, a Füchse Berlin otthonában lép pályára. Már pénteken útra kel a csapat, hiszen szombaton 6.10-kor indul a repülőgép a német fővárosba, így az éjszakát a megszokott vecsési hotelben tölti majd.

Mikler Roland remek hétvégét zárt, a győzelem mellett a Velux EHF Bajnokok Ligája kilencedik fordulójának legjobb kapusa lett, bejutott az álomcsapatba, és az egyik védése az öt legszebb közé is bekerült.

Frantisek Sulc továbbra is az élmezőnyben található a 2012–2013-as szezon góllistáján, a szlovák légiós a 61 gólos Lindberg (Hamburg), az 56 gólos Margus (Celje) mögött 55 találattal a harmadik helyen áll. A 26. szombati szegedi találat volt a 2800. gól a Bajnokok Ligájában, ezt a találatot Buday Dániel jegyezte.

Visszatérve a vasárnapi berlini meccsre: az összecsapást két török játékvezető irányítja majd, a delmagyar.hu szokás szerint útinapló formájában számol be a túráról.

Szegedi gólok a BL-ben
103. Bajnokok Ligája-mérkőzését játszotta a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata, és a 43. győzelmét aratta a fehérorosz bajnok ellen. A házi góllistát Krivokapics Milorad vezeti, azonban Frantisek Sulc már csak 15 találatra van a listavezetőtől.

A Pick Szeged házi BL-góllistája: 1. Krivokapics Milorad 200, 2. Frantisek Sulc 185, 3. Bajusz Sándor 155, 4. Danijel Andjelkovics 136, 5. Luka Zvizej 133, 6. Mezei Richárd 125, 7. Katzirz Dávid 114, 8. Vadkerti Attila 111, 9. Valentin Ghionea 110, 10. Zubai Szabolcs 105, ...11. Ilyés Ferenc 104, ...14. Ancsin Gábor 71, ...19. Buday Dániel 47, ...22. Jonas Larholm 40, ...24. Rajko Prodanovics 38, ...26. Antonio Pribanic 36, ...33. Balogh Zsolt 17, ...35. Alen Blazevic 13, ...37. Nagy Norbert 11, ...41. Kekezovics Marinko 6, ...45. Marko Lasica 2 góllal.

• 7. zehn 2013. február 19. 19:38
    „Edzésnek elment, győzelem megvan, továbbjutás már korábban, ennél több szót kár vesztegetni erre. A puskaport lőjék el a fiúk Berlinben !”
  • 6. TUTI 2013. február 19. 19:29
    „Gyöngyösön is nézték a Schaffi elleni meccset! :) Phuuu

HAJRA PICK SZEGED”
  • 5. TUTI 2013. február 19. 19:04
    „10-et!!!!! :)”
  • 4. roxper 2013. február 19. 17:54
    „Csak tartalékosan, 1 gólos győzelem is elég lesz! :)”
  • 3. TUTI 2013. február 19. 17:52
    „Kezi. hu alig! origo.hu nem is emliti Mikler elismeréseit!
    IT eredménye igen, Mikleré nem lett megemlitve az origo-ban.
    MICSODA Budapest-i ellenszél fúj! Nehéz elhinni, de muszáj! :(

LEhet +15 az kicsiit sok, de 10 az reális!”
  • 2. TUTI 2013. február 19. 17:08
    „Keményen +15-t kérnénk!
    MIKLERNEK GRATULA!!! :) :D
    HAJRA PICK SZEGED! MAGYAROK! SVEDEK,SZERBEK.....!”
  • 1. roxper 2013. február 19. 08:05
    „Reméljük továbbjutunk és akkor 99%, hogy Sulc lesz a legeredményesebb... ;)”

EDF DÉMÁSZ: a legjobb fizikumú utánpótlás

A téli alapozó időszak eredményeit versenykörülmények között összemérő Héraklész Fizikai Felmérő Bajnokságot a hagyományoknak megfelelően Győrben rendezték. Tovább olvasom