2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Továbbjutott a HNKC

A Magyar Kupa 4. fordulójában Mátészalkán 29–20-ra győzött a HNKC SE női kézilabdacsapata, és ezzel a sikerrel némileg feledtette a bajnoki botlásokat.
Mátészalka–HNKC 20–29 (11–14)
Magyar Kupa, 4. forduló, női kézilabda-mérkőzés. Mátészalka, 250 néző. Vezette: Nagy, Túróczi.
Mátészalka: Anderkova – Silye 2, Halász, Csirinyi 2, Katona, VAKARCS 7 (4), Boros. Csere: Lévai 5, Ignatyenko 1, Kiss B. 1, Takács, Jakab 2, Kiss J. Edző: Veress István.
HNKC SE: KÖRMÖCZI – Mucsi 4, NYIKOLAJENKO 7 (1), Gaál 2, Jókai, Sipos 1 (1), ANCSIN 5. Csere: Scholtz (kapus), Miklós 1, WOLF 3 (2), Jenőfi 3, Dobó 1, Gagyi 2, Bloj. Edző: Buday Ferenc.
Kiállítások: –, ill. 4 perc. Hétméteresek: 8/4, ill. 4/4.
Az eredmény alakulása, 6. perc: 2–4, 12. p.: 4–8, 21. p.: 7–11, 27. p.: 10–13, 41. p.: 11–22, 49. p.: 13–24, 55. p.: 16–27.

Az NB I/B-s Mátészalka otthonában játszotta idei utolsó tétmeccsét a HNKC SE, ezúttal a Magyar Kupában kellett helytállniuk a kék-sárgáknak. Az esélyek a vendégek továbbjutását ígérték.

Ennek megfelelően kezdődött – és így is folytatódott – a mérkőzés, a Vásárhely az első pillanattól magához ragadta a kezdeményezést és végig vezetett. Az első játékrészben még jól tartotta magát a Mátészalka, de ez a félidő mégsem erről marad emlékezetes. A 20. percben Jókai összefejelt az ellenfél egyik játékosával – mindkét lány vétlen volt az esetben –, ennek következtében felrepedt a szemöldöke és nagyon erősen vérzett. A csapatorvos, dr. Vörös János azonnal ellátta, leragasztotta a sebet, de az irányító-átlövő már nem tudta folytatni a találkozót.

Ez azonban nem törte, nem törhette meg a HNKC-t. Az együttes jól védekezett, Wolf sok labdát szerzett – Sipos is ügyes „tolvajnak" bizonyult és jól is sáncolt – és az ebből indított gyors akciókat általában góllal zárták a társak. A döntőnek a második félidő első 11 perce bizonyult, ezalatt 8–0-ás szériát (11–14-ről 11–22-re) produkáltak a Buday-tanítványok, akik végül magabiztos győzelmet aratva jutottak az MK következő körébe.

Buday Ferenc: – Örülök, hogy a csapat hatékonyan védekezett összhangban a kapussal, és a gyors lerohanásos támadásaink is működtek. Sajnálom Jókai Nóra sérülését, de szerencsére nem súlyos.

Nyikolajenko a legjobb

A HNKC SE legjobbjának az ukrán légiós Olga Nyikolajenko bizonyult, ő volt a csapat gólgyárosa. Az egyik találatát talán még évek múlva is emlegetik majd Mátészalkán: a labda mindkét kapufát érintve vágódott a hálóba. Igazi bomba volt, ebből kérnénk jövőre minél többet.