2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 8°C

Továbbra is mumus a Barcika

A labdarúgó NB II keleti csoportjának utolsó előtti fordulójában nem sikerült szépen búcsúznia közönségétől a tavasz sikercsapatának, a Makónak. Akárcsak ősszel, most is 4–0-ra nyert a Kazincbarcika.
Szakadó esőben az első helyzet a makóiak előtt adódott, de Magyar 10 méteres szabadrúgásába belevetődtek a vendégvédők. A másik oldalon Dávid lőtt nagy helyzetből, 12 méterről mellé. A csúszós pálya többször is megtréfálta a játékosokat. A 23. percben váratlanul megszerezte a vezetést a Barcika. Bodalik hozta helyzetbe a lesről induló Darókot, akit ez nem zavart, a vetődő Czirbus mellett 13 m-ről a bal sarokba lőtte a labdát, 0–1. A házigazdák nem tudtak helyzetet kialakítani, a gólszerzéshez legközelebb Schreiber állt, de 17 m-es lövését Szántai látványos vetődéssel hárította.

A szünet utáni folytatáshoz Turján a többieknél később érkezett meg, általános elképedésre sárga lap lett a jutalma. Ez jelzés értékű volt, frissebbnek tűntek a barcikaiak. Ezt pedig gólok formájában is érvényre juttatták. Az 54. percben Engi beadását követően a labdát Kovács P. fejjel juttatta a makói kapuba, majd négy minutum múlva ugyanő lábbal használta ki Turján és Mórocz együttes hibáját, 0–3. Bár még volt a meccsből több mint fél óra, mégis eldőlni látszott a találkozó. Eldőlni, mert most nem volt a hazaiak játékában a gól. Semmi sem sikerült nekik, mégsem bántották őket a szurkolók. Úgy voltak vele, csak a szépre emlékeznek. Így volt ez sportszerű. Akkor sem érkezett egyetlen negatív beszólás sem, amikor a 71. percben Engi beadásából Elek senkitől sem zavartatva 6 méterről a kapu közepébe fejelte a labdát, 0–4. És akkor sem, amikor két perc múlva Turján a kiállítás sorsára jutott. Ez nem a Makó napja volt. Megváltást jelentett a játékvezető mérkőzés végét jelentő hármas sípszava.

Takács Zoltán: – Ellenfelünk továbbra is mumusunk maradt, de ezt is el kell viselni, ez is az én csapatom.