2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Továbbra is száz százalékon: Vác-Pick Szeged 23-31

Nyolc góllal nyert Vácon, így megőrizte hibátlan mérlegét a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a bajnokságban.
Vác-Pick Szeged 23-31 (9-17)
Férfi kézilabda NB I, 14. forduló. Vác, 400 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.
Vác: VITÁRIS - GÁBORI 7/2, Lendvay 2, Bajorhegyi, Kocsi 3, Pál 1, Császár. Csere: Nagy L. (kapus), Kökény, LAURENCZ 7/1, Székely 2, Nikolicza, Rosta I., Simányi 1. Játékos-edző: Rosta István.
Pick Szeged: TATAI - Parrondo 3, Balogh 1, Mindegía 2, Zubai 1, ILYÉS 3, Kekezovics. Csere: Mikler (kapus), Blazevic, Larholm 4/4, VRANJES 3, VADKERTI 5, Ancsin 5, SULC 4, Gidai. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 4/3, ill. 4/4.
Kiállítás: 4, ill. 4

60. perc: még egy érvénytelen hazai gól a végére. A Pick 31-23-ra nyert idegenben, és továbbra is hibátlan.

59. perc: Ancsin ötödször 23-31.

58. perc: Simányi 23-30.

57. perc: Laurencz lövése a blokkal együtt megy be 22-30.

56. perc: Vadkerti gyönyörű gólja elkedvetleníti a bemondóhölgyet is 21-30.

55. perc: Pastor kér időt. Larholm kapufája.

54. perc: Laurencz hetesből lövi a hatodik gólját 21-29.

53. perc: Lendvay góljával tíz gólon belül kerülnek a hazaiak 20-29. Rosta István is a pályán. Hatalmas taps köszönti a hazaiak játékos-edzőjét. Ő és Lendvay azért megéltek pár nagy csatát.

52. perc: Sulc remekül játszik, negyedik góljával 19-29.

51. perc: Nagy Levente véd.

50. perc: Laurencz megint 19-28.

49. perc: Gábori most indulásból talál be 18-27. Ancsin is belejött, ez már a negyedik gólja volt 18-28.

48. perc: Mikler megfog egy hetest, javítja előző hibáját.

47. perc: Sulc passzából Vranjes 17-27. A túloldalon kiállítják a Pick beállóját.

46. perc: Miklernek ma nem megy, Laurencz lövése becsúszik a lábai között 17-26.

45. perc: harmadszor villan Laurencz, góljával 15-25. Sulc is a harmadik gólját lövi 15-26. Nagy gól, megint Gábori, most átlövésből 16-26.

44. perc: Gábori hetese most is jó, még nem maradt ki ma büntető 14-25.

43. perc: Székely találja meg a rést, Blazevic kap két percet 13-25.

42. perc: Ancsin átlövése 12-25.

41. perc: Gábori a legjobb váci, megint ő talál be 12-24.

40. perc: megint Vadkerti, zsinórban lőtt hármat 11-24.

39. perc: Vadkerti újabb ziccere is bent 11-23.

38. perc: jól blokkol a szegedi fal. Gidai a pályán.

37. perc: Gábori 11-21. Vadkerti a rövidbe 11-22.

36. perc: Sulc okos passzából Parrondo eredményes. Váci időkérés 10-21.

35. perc: elképesztő magabiztossággal dobja be a hetest Larholm 10-20.

34. perc: Gábori avatja fel Miklert 10-19.

33. perc: megint Sulc, ez is nagy bomba 9-19!

32. perc: hatalmas átlövésgóllal mutatkozik be Sulc 9-18.

31. perc: jól zár a szegedi fal.

Félidő. A Pick védekezése nagyon rendben van, mondjuk a 9 kapott gólhoz az is kellett, hogy a hazai átlövők rossz napot fogjanak ki. A támadással sincs baj, de Vitáris néha azért megtréfálja a szegedieket. Kevesebb ziccert kell rontani a folytatásban.

30. perc: Parrondo indulásból eredményes 9-16. Szegedi időkérés, 7 másodperc van hátra a félidőből. Tökéletes akció végén Vranjes talál be 9-17.

29. perc: a sokadik váci kapufa.

Magabiztos a Pick előnye.

28. perc: Tatai szemmel véd, Vitáris kézzel. Ancsin gólja szép 9-15.

27. perc: megint Bajorhegyit állítják ki. Larholm hetese megint jó, ha idevesszük a Benfica elleni hazai meccset is, tízből tíznél jár a svéd 9-14.

26. perc: Laurencz lövése a blokkról megy mellé. A második kísérlete már jó 9-13.

25. perc: Vranjes sérül meg kicsit, de attól még a gólja jó 8-13.

24. perc: szépen fordul be Kocsi 8-12.

23. perc: a csereként beszálló Ancsin eredményes 7-12.

22. perc: Gábori dobja mellé a ziccert, megköszönhetjük neki.

21. perc: Székely átlövésével 7-11.

20. perc: Mindegía két ember között kígyózik be 6-11.

19. perc: Vadkerti is betesz egy blokkot a közösbe. Vranjes kap sárgát.

18. perc: Parrondo ziccerét is védi Vitáris, de Vadkerti indulásból csak megszerzi a tizedik szegedi gólt 6-10. Váci időkérés.

17. perc: előbb Blazevic, majd Vranjes blokkol. Laurencz góljával 6-9.

16. perc: Tatai a kapufa segítséségvel véd ziccert, Parrondo az ellentámadásból betalál 5-9.

15. perc: a rutinos Lendvay lövésébe csak beleérni tud Tatai 5-8.

14. perc: Vitáris harmadik ziccerét fogja, most Kekezovicson babrált ki.

13. perc: Laurencz szép csel után föléejt. Bajorhegyit kiállítják.

12. perc: Balogh harcol ki hetest: Larholm ezt is bedobja 4-8.

11. perc: "Jó!" - kiálltja Ilyés, aki már harmadszor talál be 4-7.

10. perc: Mindegía Vitárisba lövi a ziccert.

9. perc: Gábori hetese jó 4-6.

8. perc: Vitáris passzra számít, Balogh Zsolt ehelyett bevágja 3-6.

7. perc: nagyszerű testcsellel teremt lövőhelyzetet Mindegía, amit ki is használ 3-5.

6. perc: Kocsi egyenlít ki 3-3. Zubai beállóból, megint vezetünk 3-4.

5. perc: szétnyílik a szegedi fal, Pál használja ki. Ilyés klasszismegoldásból talál be 2-3.

4. perc: Larholm hetese most is jó, csakúgy, mint a Benfica ellen 1-2.

3. perc: Kocsi dob be egy kipattanót 1-1.

2. perc: a második Ilyés-löketet már védi Vitáris.

1. perc: mi kezdünk. Ilyés első lövéséből gól születik 0-1.

18.01: az MKSZ kérésére sportszerű szurkolásra szólítják fel a nézőket.

17.57: a szegedi keret: 12 Tatai, 16 Mikler, 5 Mindegía, 6 Kekezovics, 7 Vadkerti, 9 Hegedüs, 10 Larholm, 11 Gidai, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 29 Sulc, 51 Parrondo, 77 Vranjes, 90 Ancsin.

17.49: az ifjúsági csapat is nyert Vácon, méghozzá 38-21-re, ezzel továbbra is veretlen.

17.45: Rosta István és Bajorhegyi Ádám együtt melegít - a két exszegedi játékos most a Pick ellen készül. Kapunk egy kis ismertetőt a helyi műsorközlőtől - ebből is kiderül, hogy a Pick eddig száz százalékos idén.

17.40: a szegediek narancssárga-szürke mezben lesznek, míg a hazaiak világoskék-feketében. Nagy tömeg nem lesz, egyelőre kétszázan lehetnek a lelátón.

A jujioroknál magabiztosan nyert a Pick.
A junioroknál magabiztosan nyert a Pick.

17.27: köszöntünk mindenkit a váci csarnokból. A Pick már melegít, ahogy ellenfele is. A junioroknál már született egy szegedi siker, méghozzá egy gólzáporos: a Pick 43-26-os győzelmet aratott.

Teljes fordulót rendeznek ma a férfi kézilabda NB I-ben, méghozzá a tizennegyediket: a Pick Szeged idegenben szerepel, ellenfele a Vác együttese lesz. A váciak többször is közel voltak a bravúrhoz a szezonban, éppen ezért furcsa, hogy csak a 11. helyen állnak. A Tatabánya ellen hazai környezetben például csak 22–21-re kaptak ki, míg a legutóbbi fordulóban Csurgón csupán 24–22-es vereséget szenvedtek. Szegeden egy sima meccsen 29–20- ra kaptak ki még szeptember 14-én. A keretükben több korábbi Pick-kézilabdás található Lendvay Péter, Bajorhegyi Ádám, Rosta István és Nagy Levente személyében. Legeredményesebb játékosuk Laurencz Szabolcs, aki 13 meccsen 50 gólig jutott.

Ilyés Ferencék idegenben játszanak. Fotó: Schmidt Andrea

A Pick a Benfica elleni EHF- kupa-párharc után játszik újra bajnokit: legutóbb november 20-án, az Orosháza elleni 33–20- as siker során szerepeltek az NB I-ben. A bajnokság egyetlen százszázalékos alakulata számára most sem okozhat gondot a siker, idegenben is magabiztosan kell verniük a váciakat. A Pick-szurkolókat nemcsak ez a bajnoki tartja lázban, hanem a holnapi, bécsi EHF-sorsolás, valamint a Győr elleni szombati meccs is, amelyet Újszegeden rendeznek, és amelyre 100 forint a belépő. Ezen a találkozón lesz a szokásos plüssállatdobálás: idén is várják az plüssöket, sőt a mesekönyveket is, amelyeket majd a Délmagyarország– Rotary Adventen, a Klauzál téren adnak át. A váci találkozót a delmagyar.hu online tudósítja a helyszínről.

Mikulás Kupa Budapest – három érmet hoztak a Tuti Korisok

6 ország 80 versenyzőjével rendezték meg Budapesten a 2013. évi rövidpályás gyorskorcsolya Mikulás Kupát, ahol kiváló szegedi eredmények születtek. Tovább olvasom