2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Továbbra is veretlen a Kosársuli

Fontos győzelmet szereztek idegenben Drahosék, ugyanis Kecskeméten elvérzett a Tiszaújváros, és az Eger is nehezen nyert. A Kosársuli bajnoki mérlege: 14 mérkőzés, 14 győzelem.
Univer-Filtermat–Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 95–100 (20–33, 32–25, 23–22, 20–20)
NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Kecskemét, 100 néző. Vezette: Kollár, Szabó.
Kosársuli: DRAHOS 48/6, UTASI 15/3, Kováts, Kukla 9, TIGYI 12/3. Csere: Böszörményi 5, NYILAS 11/3, Szilágyi. Edzők: Czuprák László, dr. Elek András.

Teljes csapattal utazott a Kosársuli a fontos mérkőzésre Kecskemétre, bár Nyilas alig tudott járni, Kováts pedig rendkívül fáradtan érkezett haza a sítáborból. Felváltva szórták a kosarakat a vásárhelyiek. Drahos és Tigyi volt eredményes, míg a hazaiaknál a 210 centis – Amerikát is megjárt – junior válogatott Csorvási villogott, 14–16. A negyed végén a Vásárhely feljavult védekezése ellen nem boldogultak a hazaiak. A következő időszakban tovább nőtt a Kosársuli előnye: Kukla és Böszörményi biztosan büntetőzött, a hazaiak pedig továbbra is csak centerből voltak eredményesek, 34–51. Az NB I A 3. helyén álló Univer utánpótlás válogatott fiataljai azonban nem adták fel – sokat cseréltek, küzdöttek, rohantak, faultoltak – Drahost felváltva „gyilkolták", aminek meglett az eredménye: lassan utolérték a fáradó vásárhelyieket, 50–56.

A második félidőben beállt a sérült Nyilas, de továbbra is csak az extázisban játszó vásárhelyi irányító tudott pontot szerezni. Ezzel szemben a Kecskemét mezőnyjátékosai sorra szerezték a kosarakat, és a 27. percben fordítottak, 68–66. Az időkérés használt a vendégeknek, 71–76. Kováts és Tigyi kipontozódott ugyan, de ettől kezdve már végig vezetett a Bodrogi Bau. A védekezést Nyilas irányította, támadásban pedig Drahos volt foghatatlan, 82–90. A mérkőzés utolsó perceiben Utasi ziccerezett néhány általa szerzett labdából, míg a hazaiak már csak büntetőből találtak be, 92–96. Az utolsó két perc is izgalmas volt, ugyanis a rendkívül fáradt vásárhelyiek sorra hagyták ki a büntetőket – de szerencsére továbbra is jól védekeztek.

Nagy iramú, izgalmas találkozón megérdemelten nyert a Kosársuli, és veretlenségét megőrizve megerősítette első helyét.

Vásárhely: nagyon messze az élmezőnytől

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata meglepetésre, bravúrra készült, de az elmaradt. A papírforma… Tovább olvasom