2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 10°C | 21°C Még több cikk.

Továbbra sem gördülékeny a játék

Nem tört meg a győri átok most sem, hiszen a Pick Szeged bár nyert 29–24-re, azonban a 48. percben még iksz volt az állás.
Győri ETO KC–Pick Szeged 24–29 (12–12)
Budapest Bank férfi kézilabda liga. Győr, 800 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.
Győr: DJORDJEVICS – Szalafai 1, JÓZSA D. 6 (1), Nagy 1, Schuch 3, Bognár, PÁLOS 6. Csere: Hoffmann (kapus), Széles 3, Szabó 2, Miss 1, Milisevics 1. Edző: Tóth László.
Pick Szeged: PULJEZEVICS – BENDÓ 5 (1), Djurkovics 1, MEZEI 7, Ilyés 1, Andjelkovics 2, Matics. Csere: Szente (kapus), BAKOS 4, Lele 2 (1), Sutka 2, VADKERTI 5, Backovic 1, Berta. Edző: Zoran Kurtes.
Kiállítások: 14, ill. 16. Hétméteresek: 1/1, ill. 7/2.
Az eredmény alakulása: 10. perc: 3–3, 13. p.: 3–5, 21. p.: 9–9, 26. p.: 9–11, 47. p.: 20–19, 54. p.: 21–24.

Tüzetesen kikérdezték a szegediek az elmúlt szerdán Perger Zsoltot a győriekről. A Százhalombatta kapuvédője figyelmeztette a Mezeiéket, hogy a Rába-partiak fegyvere a lerohanás. Kurtes edző is ennek a taktikának az ellenszerét gyakoroltatta a tréningeken.
– Nem is olyan rossz csapat ez a Győr. Akár kellemetlenek is lehetnek – állapította meg Avar György, a Tisza Volán ifjúsági csapatának edzője, akinek tanítványai az előmérkőzésen 35–27-re győzték le a hazaiak
fiataljait.

Mezei példája

Mezei Richárd csapatkapitány, mint oly sokszor már, most is példát mutatott küzdőszellemből, összeszedettségből, harcosságból, s nem utolsó szempontból eredményes játékból. Hét találatával pedig a mérkőzés legeredményesebb játékosa lett. Jó lenne, ha szerdán a Debrecen, majd vasárnap a Dunaferr ellen sok követője lenne.

Az már a kihagyott szegedi helyzetek után látszott, hogy a hagyományokhoz híven most is nagyon meg kell izzadniuk a győzelemért a Pick játékosainak. Akik pedig szinte versenyt hirdettek abban, hogy ki hagy ki nagyobb gólhelyzetet. Például négy kihagyott büntető után végre Bendó egyet értékesíteni tudott. Az is feltűnő volt, hogy hét percen keresztül csak Mezei tudott gólt lőni, így a beálló találataival tudott a Rába-partiakkal lépést tartani a vendégcsapat. Még szerencse, hogy Puljezevics jól állta útját a hazaiak lövéseinek. A második félidő közepén a lökdösődő és birkózó győri védők összehozták Bakos Dávid sérülését.

– Egy irányba mozdultunk Daniellel, amikor mindkettőnket hátulról meglöktek, s összefejeltünk. Én húztam a rövidebbet, mert pillanatok alatt vértócsa maradt a parketten. Szerencsére csak két centire szakadt fel a bőr a homlokomon, így a győriek csapatorvosa összehúzta tapasszal – elevenítette fel az eseményt a szegedi jobbátlövő, aki turbánnal a fején az előző három találatát még megtoldotta eggyel. A 48. percig iksz, 21–21 volt az állás, amikor Kurtes mester jó lapot húzott, hiszen a két tehetséges fiatal, Sutka és Lele beállításával nagyon fontos szegedi gólok születtek, s a vendégek először a mérkőzésen három góllal elhúztak.

Zoran Kurtes: – Nagyon sok ziccert és büntetőt hagytunk ki, s mellé még két meghatározó játékosunk, Ilyés és Andjelkovics formán kívül játszik. Egyetlen pozitívum, hogy tavaly csak néggyel, most pedig öttel nyert a Pick.

Andjelkovics küzdelme

Szépen eltervezte mindenki, hogy a győri mérkőzés után nyolc órakor elindul a csapat, s még éjfél előtt Szegedre érkezik. Azonban az ember tervez, az Isten végez mondás most is érvényes lett: a bajnoki végén megérkeztek a doppinglabor emberei, s három játékost a hazaiaktól – Hoffmann, Pálos, Szalafai – és három kézilabdást a Pickből – Andjelkovics, Berta, Sutka – vizeletadásra jelöltek ki. A szigorú előírások miatt, no meg a folyadékvesztés következtében ez a művelet két és fél órát vett igénybe, miközben ásványvizet, sört, üdítőt ivott literszámra valamennyi kijelölt. Bezzeg Andjelkovics amikor fél kettőkor az újszegedi sportcsarnok elé érkezett, egy kétliteres flakont is meg tudott volna tölteni.

Hengerelt a Veszprém

Az újonc Gyöngyös 28–14-re nyert a KEK-ben is érdekelt Komló ellen a Budapest Bank férfi kézilabda ligában. A másik két párharcban papírforma-eredmények születtek.
A forduló további eredményei: MKB Veszprém KC–Százhalombatta 42–19, Erste-Békés–Dunaferr 24–39, Gyöngyös–Komló 28–14.

Jó játék az edzőmeccsen

Harmadik előkészületi mérkőzését 77–58-ra megnyerte a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női… Tovább olvasom