2018. 01. 16. kedd - Gusztáv -4°C | 4°C Még több cikk.

Trabanttal nyerte meg a zágrábi szlalomversenyt

A vásárhelyi Ludescher Loránd az autóversenyzés szlalom szakágának legutóbbi, zágrábi futamán nem talált legyőzőre. Összesítésben, a hétvégi kecskeméti kör előtt a 3. helyen áll.
A vásárhelyi Ludescher Loránd versenyzőként és márkakereskedőként is kötődik az autókhoz. Az előbbi kapcsolat régebbi: a 80-as évek elején kezdett, és a Mecsek-ralin győzelemig jutott, az éves összevetésben 3. lett kategóriájában. A rendszerváltáskor egzisztenciája megalapozására koncentrált, autókereskedésbe fogott; versenyzés nélkül 2003-ig bírta, akkor tért vissza, már a szlalom szakágba.

A minap rendezték Zágrábban a szlalomosok Közép-Európai Zóna Kupájának (Európa-bajnokságnak is nevezik) 3. fordulóját, amelyen saját gyártású Trabant 750 GSXR-jével nem talált legyőzőre: 123 riválisát utasította maga mögé.

Az autós família

A Ludescher famíliából nemcsak az 52 éves Loránd versenyez, két fia, Ádám (25) és Ákos (17) is rendre megméreti magát a szlalom szakágban. Előbbi többszörös magyar bajnok és kétszer megnyerte az Eb-t is, utóbbi még inkább hazai viadalokon indul. A család legifjabb tagja a 2 hónapos lányunoka, Borka, róla a büszke nagyapa csak annyit mondott: – Biztos vagyok benne, pár év múlva neki is kedve lesz az autóversenyzéshez.

– Az autónak azért van ilyen furcsa, öszvér neve, mert a motort kicseréltük egy Suzuki GSXR motorkerékpár erőforrására – árulta el Ludescher Loránd. – A Trabant alapvetően 26 lóerős, ez a tuningolt változat 156,5 másodperc alatt gyorsul az óránkénti 100 kilométeres sebességre, viszont a szlalomhoz ideális az egykori keletnémet járgány, mert nagyon jól kormányozható, fordulékony. Ezt a zágrábi pályán bizonyítottuk.

Az előző két futam nem sikerült ilyen jól Ludescher Lorándnak, Csehországban az 5., Ausztriában a 10. helyen végzett. A hétvégén Kecskeméten bonyolítják le a Közép-Európai Zóna Kupa 4. fordulóját, a vásárhelyi versenyző – aki összetettben a harmadik pozíciót foglalja el – abban bízik, hogy ő és Trabantja zágrábi formát mutatnak a magyar közönségnek. A „hírös futammal" együtt még hat van hátra a bajnokságból. Lorándnak minden esélye megvan arra, hogy dobogón zárja a sorozatot, hiszen 2007-ben összetettben a legjobbnak bizonyult, 2008-ban, 2009-ben és tavaly a második helyen végzett, az előbbi két évben fia, Ádám mögött.

Szédüljön el Ludescher Loránddal!

Hatodik a Madách-iskola

Hatodik helyen végzett a szegedi Madách Imre Általános Iskola III. korcsoportos leány… Tovább olvasom