2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 12°C | 18°C Még több cikk.

Triplaeső hullott: Szedeák-Salgótarján 117-81

Magabiztos játékkal, a triplákat szórva nyerte meg szezonbeli utolsó hazai meccsét a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák A csoportos férfi kosárlabdacsapata.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák-Salgótarján 117-81 (33-24, 24-14, 34-22, 26-21)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, rájátszás a 9-14. helyért. Újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Valovics, Bognár, Jurák.
Szedeák: DRAHOS 8/6, RUBIN 23/3, Molnár M. 9/9, Dukics 12, TANÁCS 24/6. Csere: NYILAS 15/3, KISS ZS. 15/15, Vida 2, Varga D., SZABAD 6/6, Simándi, Hájer 3/3. Vezetőedző: Fodor Péter.
Salgótarján: RODGERS 14, Sebők 4, Kocsis 13/9, KOMA 18, Hartvich 14. Csere: UKEAGU 16, Szabó Z., Kiss K. 2, Stork, Dániel P. Vezetőedző: Dániel Tamás.

Fodor Péter: - Szerettünk volna közönségszórakoztató játékkal nyerni, ezt sikerült kiviteleznünk. Örülök, hogy mindenki lehetőséget kaphatott, és mindenki élt is a lehetőséggel. A tizenegyedik helyünk már biztos, és az utolsó fordulóban meglehet a tizedik is, ehhez a távozó Rubin nélkül kellene nyernünk Nyíregyházán.

Dániel Tamás: - Lehetőségeinkhez, helyzetünkhöz képest igyekeztünk mindent megtenni a találkozón, ennyire futotta. Gratulálok a Szegednek, hogy ilyen szépen szerepelt a szezonban, amit vállaltak, azt teljesítették is, példásan dolgoztak az évadban.

A csapat és a drukkerek összeűlltak egy közös képre a meccs végén.
A csapat és a drukkerek összeálltak egy közös képre a meccs végén.
(Kattintással kinagyítható!)

IV. negyed (117-81)

10. perc: Ukeagu még büntetőzik, Szabad bedobja a 16. szegedi hármast. Majd ugyanő a 17-et is 117-81.

9. perc: Tanács ma nem tud hibázni 111-78.

8. perc: Hartvich büntetőzik jól 106-76. Hájer is triplával szól hozzá 109-76. Dukics pontozódik ki.

7. perc: Rodgers kezével nincs gond 106-72.

6. perc: Kiss Zsolt kap vastapsot, Hájer a helyén.

5. perc: Koma, majd Ukeagu 103-68. Kiss Zsolt ötödik triplája is behullik 106-68.

4. perc: meg is van a háromszámjegyű pontszám, ehhez Molnár triplája kellett 101-64. Dukics kosarával 103-64. Varga Dániel és Szabad István is a pályán.

3. perc: Dukics kosara után közel a száz pont 98-64.

2. perc: jön vissza Dukics, először a pályán Simándi. Vendégbüntetők 96-64.

1. perc: parádé: most Drahos vág hármast 94-60.

III. negyed (91-60)

10. perc: sőt Nyilasé is hármat ért, gálázik a Szedeák 88-58. Megint Kiss Zsolt, a dudaszó pillanatában szór hármast 91-60.

9. perc: Tanács szerzi meg huszadik pontját 82-54. Beindultak  a menetrendszerű Kiss Zsolt triplák 85-58.

8. perc: Nyilas büntetői után Kiss Zsolt hármasával 80-52. Koma zsákolása után időt kér a Szeged 80-54.

7. perc: Drahos tripljának "könyörül meg" a gyűrű, becsorog 75-49. Kocsisé is hármat ér 75-52.

6. perc: labdaszerzés után Rubin zsákol nagyot, vendégidőkérés 72-47.

5. perc: Hartvich kosara. A tarjáni játékos kiváló képességekkel rendelkezik, nem is éteni, mit keres a sereghajtónál. Rubin kosár plusz büntető, utóbbi lejön 70-47.

4. perc: két rossz szegedi dobás után Koma, majd Tanács újabb tripla 68-45.

3. perc: Rubin osztja ki szépen Vidának, az irányító nem hibázik 63-42. Drahos pedig Nyilasnak ad asszisztot 65-42.

2. perc: Koma taláál be, majd a másik légiós, Dukics tesz hozzá 61-40.

1. perc: Rubin kosarával indul a félidő 59-38.

II. negyed (57-38)

10. perc: Rubin büntetői jók 55-36. Nyilas is a vonalról, húsz felett az előny 57-36. Rodgers ugyanez, ugyanonnan 57-38. Ez a félidő.

9. perc: Ukeagu tesz vissza egy lepattanót, időt kér a Szedeák 51-36. Nyilas duplájával 53-36.

8. perc: Nyilas védekezik sokadszorra jól. Rubin kosarával megvan az ötven pont 51-34.

7. perc: Molnár triplája után Kiss dupla 49-32.

6. perc: közelebb loppódzik a Tarján 49-30.

5. perc: ezúttal sem ront büntetőket Nyilas, nem is szokása 46-28.

4. perc: Tanácsot megint egyedül hagyják, szép középtávolit vág 44-28.

3. perc: Tanács remek asszisztját Nyilas váltja pontokra 42-28.

2. perc: Rubin most befejező szerepkörben, kosár plusz büntető 38-24. Tanács veri meg a tarjáni védelmet 40-24.

1. perc: Nyilas labdaszerzése után Rubin veszi lészre Drahost elöl 35-24.

I. negyed (33-24)

10. perc: Rodgers is büntetőből eredményes, Kiss Zsolt triplával kezd 33-24. Ez a negyed vége.

9. perc: Kocsis büntetői 30-22. Nem a védekezés dominál a meccsen.

8. perc: Dukics szerez labdát, Rubin kosár plusz büntető. Mindkettő remek 28-16. Hartvich a palánk alól, Dukics ugyanott villan 30-18.

7. perc: Tanács tarthatatlan 25-16.

6. perc: előbb Sebők talál be, majd Rubin 21-9. Potyognak a kosarak, Kocsis, majd Dukics 23-12.

5. perc: a vendégek gyakorlatilag nem védekeznek, megint Tanács 18-7.

4. perc: Rubin és Tanács ziccerből, kapunk egy triplát 16-7.

3. perc: Tanácsé is tripla, remek szegedi kezdés 10-2. Most meg indulásból talál be, időt kérnek a vendégek 12-2.

2. perc: Koma, majd Dukics 5-2. Rubin is hozzátesz 7-2.

1. perc: a Szedeák hozta el a labdát, Molnár Miklós triplával kezd 3-0.

17.58: a vendégek mindössze két meccset nyertek meg a szezonban, a Szedeák az alapszakaszban idegenben és hazai páyán is magabiztosan verte őket.

14. Salgótarján  28  2  26 0,536

17.55: a kezdés előtt Bonifert Domonkos ügyvezető köszönti az idény legjobbját, aki nem más, mint Janou Rubin.

17.47: mostmár mindkét csapat javában mozog a pályán. A Szedeák ezzel a meccsel búcsúzik az idénytől, amelyben újoncként maradt bent magabiztosan.

17.18: a vendégek jöttek ki hamarabb melegíteni. A tarjániak számára ez lehet a búcsúmeccs, ha kikapnak, biztosan az utolsó, kieső helyen végeznek az A csoportban.

Sok minden eldőlt már a férfi kosárlabda NB I A csoportjának 9–14. helyért folyó rájátszásában. A Sopron például letudta mind az öt meccsét, és szinte biztosan megszerezte a bajnokság kilencedik helyét, a sereghajtó Salgótarján pedig minimálisra csökkentette bennmaradási reményeit, mivel jelenleg három győzelemmel kevesebbet számlál, mint az utolsó előtti Debrecen.

A Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák éppen a tarjániakat fogadja ma 18 órától az újszegedi sportcsarnokban, és mivel a szegediek számára az utolsó két fordulóban két sikerrel elérhető a tizedik hely, Fodor Péter csapata egyértelműen győzelemre hajt. Már csak azért is, mert ez lesz a 2010– 2011-es szezonban az utolsó hazai bajnokija.

– Csütörtökön éjfél után értünk haza Kaposvárról, így nem pihentük ki teljesen magunkat, de megpróbáljuk „lendületből" megnyerni a mérkőzést. Ha a Salgótarján kikap, biztosan kieső helyen végez, ezért valószínűleg kettőzött erővel küzd majd, de ha úgy játszunk, mint csütörtökön az első 35 percben, vagy mint az alapszakaszban a tarjániak ellen, akkor nem lehet baj – mondta az esélyekről Nyilas István
csapatkapitány.

A Szedeáknál bíznak benne, hogy sok drukker szurkol majd a csapatnak az utolsó hazai bajnokin is, amelyre a szegedi oktatási intézményekben tanuló diákoknak továbbra is ingyenes a belépés.

• 1. szegediultra 2011. május 01. 15:11
    „Gratula srácok! HAJRÁ SZEGED HAJRÁ SZEDEÁK!!”

Megyei foci: idegenben remeklő NB III-asok

Mindkét pályára lépő megyei NB III-as labdarúgócsapat idegenben nyert a mai játéknapon. Megyei… Tovább olvasom