2018. 04. 22. vasárnap - Csilla, Noémi 9°C | 25°C Még több cikk.

Triplás nyitány: Szeged 2011-GA-Monor 3-1

Első bajnokijára készül a Szeged 2011-Grosics Akadémia: a labdarúgó NB III Közép csoportjában a Monort fogadják Nyilas Elek tanítványai a gyulai létesítményükben szombaton 17.30-kor. A találkozóról online tudósításban számolunk be.

Szeged 2011-Grosics Akadémia-Monor 3-1 (2-0)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 1. forduló. Gyula, Grosics Akadémia, 100 néző. Vezette: Ducsai (Berényi, Szert).
Szeged 2011-GA: Molnár T. - Kalapács, Szabó Cs., Gadó, Zabari - Markovics, Dombai - Ács L., Pászka, Geiger - Germán. Edző: Nyilas Elek.
Monor: Vezér - Ribi, Csáki, Kovács H., Horváth D. - Benke, Halápi, Csőke, Fazekas, Selei - Bozsik. Edző: Kajli Zoltán.
Gólszerzők: Dombai (31.), Ács L. (45., 60.), illetve Selei (84.).
Csere: Pászka helyett Kalmár és Kovács H. h. Magyar a szünetben, Bozsik h. Csikós a 68., Markovics h. Kovács B. a 75. percben.
Sárga lap: Kovács H. a 29., Dombai a 31., Horváth D. a 73. percben.

Nyilas Elek: - Nagy öröm számunkra ez a győzelem, hiszen, ahogy a mondás is tartja, a jó rajt karácsonyi elkísér. De nekünk már holnap reggel, az átmozgató edzésen is a következő feladatra kell készülnünk. Hiszünk az elvégzett munkában, és abban, hogy az majd egyszer profitot termel számunkra.

Remekül kezdte az idényt a Szeged 2011-Grosics Akadémia az NB III Közép csoportjában, hiszen az osztályban régóta meghatározó Monor ellen nyert hazai pályán, azaz most Gyulán 3-1-re.

90+1. perc: Molnár T. lehúz egy beadást.

90. perc: kettő a ráadás.

84. perc: 3-1, Selei. Jobb oldali beadás után a hosszún Selei bólint a hálóba, 3-1.

82. perc: Ács L. kap remek labdát Kovács B.-től, de már ismerik a visszahúzós cselét, így szerelik a védők.

79. perc: Kalmár csúsztat, Ács L. egyedül lép ki, emel, de Vezér lehúzza a labdát.

78. perc: Geiger lő, irány a rövid, de mellé.

Jól kezdtek: Szeged 2011-GA-Monor 3-1. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

77. perc: Geiger cselezget a 16-oson belül, Csőke blokkol.

75. perc: Markovics h. Kovács B. érkezik hazai oldalon.

74. perc: Sellei éles szögből lő, Molnár T. a röviden biztosan fogja.

73. perc: Horváth D. szövegelésért kapott sárgát.

71. perc: Szabó Cs. a védekező harmadban cselez, kettő jó, a harmadik nem, ebből kontra, de hossző a passz.

69. perc: Kalmár egy az egyben vezeti rá a labdát a védőre, ám csel után szabálytalan.

68. perc: monori csere: Bozsik helyén Csikós folytatja.

65. perc: két szöglet a vendégektől, és ahogy eddig, ezúttal is megússza a hazai alakulat, igaz, Csáki a másodiknál mellécsúsztat.

60. perc: 3-0, Ács L. Monori szöglet után Kalmár ugratta ki Ácsot a félpályáról, aki kicselezte az utolsó embert, majd balról az elvetődő Vezér mellett a bal alsóba gurított, 3-0.

57. perc: megint Geiger, megint balróül befelé, ezúttal is a jobb alsó mellé.

53. perc: Geiger tör be a bal oldalon, majd jobbal mellélő. Dombai még ebben a percben 18 méterről tüzel, vezérnek el kell dőlnie, hogy megfogja a labdát.

52. perc: monori szöglet, Molnár T. jön és öklöz.

47. perc: Germán visszaább húzódott, és Kalmár a center - így változott a hadrend.

46. perc: mindkét csapat cserél: hazai oldalon Pászka helyett Kalmár, míg Kovács H. helyett Magyar érkezik.

Korrekt kis meccs, korrekt bíráskodás, és egy olyan Szeged 2011-GA, amely fiatal átlagéletkora ellenére is uralta a játékot, nem mellékesen két gólt szerzett, és ezzel megérdemelten vezet.

45. perc: 2-0, Ács L. Ács L. kiugrott a jobb oldalon az ötös sarkán csinált egy cselt befelé, és ballal kilőtte a jobb alsót, 2-0.

43. perc: Dombai próbálkozik jó messziről és oldalról, a labda kicsorog a jobb oldali kapufa mellett.

42. perc: Pászka lőtt mellé 18 méterről.

38. perc: Pászka a jobb oldalról ad középre szabadrúgás után, Dombai éppen csak melléfejel.

36. perc: több monori szöglet jöhet középre, nincs veszély.

34. perc: Ács jobb oldali begurítását Germán lőtte kapura, Dombai (!) védett az ötösön. A szöglet után Dombai a kapufára fejelte a labdát az ötösről.

31. perc: 1-0, Dombai. Ács passzolt középen Dombai elé, aki a labdaátvétel után 18 méterről lőtt, a labda pedig Vezér érintésével a bal alsóban kötött ki, 1-0. Dombai a fejére húzta a mezt, sárga lap.

30. perc: Selei kiugrana, Molnár T. kifutva felszedi a labdát.

29. perc: Kovács H. kapott sárgát Pászka megrúgásáért. Szegedi szabadrúgás, Dombai gyengén fejel, felszabadul a monori kapu.

28. perc: Germán nem tudja megkerülni védőjét, Vezér előrevetődve ment.

27. perc: a szegediek szabadrúgása jöhet a 16-os bal sarkáról. Ács a hosszú felső fölött éppen csak elrúgta.

25. perc: előbb egy monori kontránál Szabó Cs. mentett a befutó csatár elől, majd Pászka rontott kiugratás közben.

22. perc: Csőkét buktatták a 16-os körtívén, amíg Molnár T. állítgatta a labdát, ellőtte a vendégek, de fölément.

19. perc: szöglet után a 16-oson kívül álló Halápi elé került a labda, aki egy mméterrel fölé lőtt.

16. perc: Bozsik bal oldali beadását a 11-es pontról Benke mellépörgeti.

13. perc:  Geiger jobb oldali beadását Germán pörgette kapura, Vezér bravúrral fölétolta a labdát.

4. perc:  Halápi a 16-oson kívülről fölédurrant.

2. perc: a cséká Germánnak hosszú a kiugratás, Vezér kifutva ment.

1. perc: a Monor kezdte a meccset. Letámad a hazai csapat, ennek eredménye a jobb oldalon több bedobás.

Jönnek a csapatok: kék-feketében a Szeged 2011-GA, fehérben a Monor. Gyulán is szól a Hajrá, Szeged!

Nagyjából száz szurkoló foglal helyet a lelátón, amelyen találhatunk szegedi, sándorfalvi drukkereket is, akik Gyulán nyaralnak, és ezt megszakítva nézik meg az amúgy ingyenes meccset.

A szegedi szpíker, Bereczki András már bemutatta a csapatokat, miközben az egykori szegedi, Szélpál Tamás - aki a HLSZ-ben három hete megkezdte a munkáját - a Monor kispadján foglal helyet egyelőre.
- Azt ígérte a tréner, kapok lehetőséget, de egyelőre még új vagyok, ráadásul két, igen eredményes szélső középpályása van a csapatnak, így nehéz bekerülni a kezdőbe - nyilatkozta portálunknak Szélpál.

Furcsa hallani Gyulán a Szeged 2011 himnuszát, amelyben a napfény városáról énekelnek... Ez van, az elköltözés csak átmeneti, legalábbis ezt ígérték a klub vezetői. A szegediek kispadján megtalálható Ádem Kapic sportigazgató is, aki a sérülések, fegyelmezetlenségek és betegések miatt került testvére, Bekim Kapic mellé.

A Szeged 2011-Grosics Akadémia első NB III-as bajnoki labdarúgó-mérkőzése következik, amelyen két, a felnőttek között bajnokin debütáló játékossal is találkozhatunk: Pászka Lóránd és Zabari Dávid egyaránt 17 éves.

Korábban:

A dilemma állandó: miért használja a Szeged 2011-Grosics Akadémia NB III-as labdarúgócsapata a Szeged nevet, amikor Gyulán edz, és ott játssza majd a hazai bajnokijait is. Az ok ismert: az NB II-ből való kiesés után a klubvezetés a spórolás miatt – több millió, sőt több tízmillió forint marad így a kasszában – költöztette el átmenetileg a csapatot a saját tulajdonában lévő gyulai akadémiai létesítménybe. Ha az új szegedi stadion elkészül – az engedély megvan –, visszaköltözhet a csapat.

Akadnak, akik a játékosok Szegedhez vagy a megyéhez kötődését is megkérdőjelezik. Mivel kíváncsiak vagyunk, utánajártunk, és kiderült: a Kozármisleny elleni mk-meccsen győztes 16-os keretben tíz olyan labdarúgót találtunk, aki Szegedhez vagy Csongrád megyéhez kötődik. Ez még nem jelenti azt, hogy kötelező szurkolni a csapatnak, egyszerűen csak a tényeket, illetve a szurkolói felvetéseket vizsgáltuk meg.

Leindlerék bravúrja

A magyar U19-es labdarúgó- válogatott felkészülési mérkőzésen 3–2-re legyőzte Németországot. A magyar kaput a Tisza Volán nevelése, a szegedi születésű, 19 éves Leindler Domonkos védte végig, aki az egykori szegedi és makói védő, Leindler Zoltán fia, és az MTK Szolnokra kölcsönadott hálóőre.

Az más kérdés, hogy vajon ez a csapat mire lehet képes majd az új NB III-as szezonban, amely rettentően erős lehet. Az első mérkőzést szombaton 17.30-kor a gyulai Grosics Gyula Katolikus Labdarúgó Akadémia létesítményében játssza a csapat a Monor ellen. A vendégek rendkívül rutinos csapatot alkotnak, a legutóbbi szezonban másodikok lettek, előtte kilencedikek, míg friss igazolásuk a Tisza Volán és a Makó egykori szélsője, Szélpál Tamás.

Eközben csütörtökön sorsoltak a magyar kupa országos 2. körében: a Szeged 2011-Grosics Akadémia augusztus 28-án 16.30- kor a Gödöllő ellen idegenben juthat a harmadik fordulóba.

Egészséges önbizalom: a szegedi Farkas Márk két támadóval is elbír. Fotó: Frank YVette
Egészséges önbizalom: a szegedi Farkas Márk két támadóval is elbír.
Fotó: Frank YVette

Mk-keret

A Szeged 2011-Grosics Akadémia legutóbbi kerete – amely holnap is hasonló lehet – a magyar kupában a következő volt.

Molnár F. Tamás (születési év: 1989): Szentesen született, játszott a HFC-ben és Szentesen, majd Orosházáról került a csapathoz a kapus.

Kalapács Zoltán (1993): Tisza Volán, Sándorfalva, majd Kecskemét voltak az állomásai a szegedi születésű védőnek.

Szabó Csaba (1995): Tisza Volán, HFC, Kiskundorozsma, Békéscsaba, HFC – itt játszott a Szeged 2011-GA előtt a Hódmezővásárhelyen született bekk.

Farkas Márk (1992): Röszke, Tisza Volán, Honvéd – a szegedi fiatalember eddigi csapatai.

Csányi Péter (1992): Soltvadkert, Kecskemét, Újpest, Tisza Volán – a ballábas védő kacskaringós úton jutott az együtteshez.

Szlobodan Markovics (1987): tavaly nyár óta a Szeged 2011 játékosa a szerb védekező középpályás.

Gadó Gábor (1989): siófoki kölcsönjátékosként Kozármislenyből érkezett a csapathoz a védő.

Ács Levente (1984): a Békés megyei irányító, szélső középpályás Orosháza után választotta ezen a nyáron a klubot.

Pászka Lóránd (1996): hatalmas tehetség az erdélyi középpályás, aki Gyulán, az akadémián nevelkedett.

Geiger Norbert (1993): tavaly tél óta a Szeged 2011 labdarúgója a támadó.

Germán Tamás (1987): ezen a nyáron érkezett a Szeged 2011-GA-hoz az NB I-es rutinnal rendelkező támadó.

Kovács Balázs (1994): Dorogról került a gyulai akadémiára két éve.

Kalmár Ferenc (1990): Kecskemétről, a megszűnt tartalékból igazolt a nyáron Nyilas Elek együttesébe.

Zseljko Belecsan (1989), Bekim Kapic (1979), Kéri Tamás (1991): az elmúlt évet az NB II-es Szeged 2011-ben töltötték.

Nem említettünk még két nevet: Kis Róbert és Borbély Bálint is a keret tagja, ám nem ültek le a kispadra a Kozármisleny elleni kupameccsen – fegyelmezési okok miatt. A héten két új labdarúgó érkezett a klubhoz: a középpályás Dombai Viktor (1990) az Újpest B-től jött, míg a bal oldali védő, Zabari Dávid (1996) az akadémia utánpótlásából került ki.

• 11. laca74 2013. augusztus 18. 21:16
    „Roxper divatkézilabda ´´szurkoló´´ ennyi elég is ahhoz hogy szellemileg menthetetlen maradjon:-)”
  • 10. Blueside 2013. augusztus 18. 17:43
    „9! teljesen mindegy hogy laca74 vagy én beszélgetek el veled hamarabb. Bár az olyan beteg emberekkel mint te kisfiam sok értelme nincs. Marad az eredeti terv. Ha azt hiszed hogy egy nick mögé el tudsz bújni akkor majd rájössz a tévedésedre.:-) másfél hét múlva kézimeccs majd dumcsizunk:-)”
  • 9. roxper 2013. augusztus 18. 16:57
    „A másik nickedre gondoltál, blúszájdra, tele a gatyája? :DDDDDDDDD

Ne feledd a Pick BL selejtezik 1.5 hét múlva, te meg utazhatsz 110 km-t, hogy antifocit láthass, megye1-es szinten! :P”
  • 8. laca74 2013. augusztus 18. 15:16
    „Roxperke te irogass csak a fakezüek cikkjeihez a focit hagyd meg az igazi szurkolóknak. Közös ismerösünk mondta hogy tele a gatyád mint a picknek idegenben:) Hamarosan találkozunk addig is jó egészséget kivánok! :)”
  • 7. roxper 2013. augusztus 18. 10:50
    „5.
    Remélem a megye1-re gondoltál!”
  • 6. Juhi 2013. augusztus 18. 00:35
    „Gratulálok az akadémiának a győzelemhez! Viszont nem értem, hogy egy szegedi újság minek ír egy Békés megyei csapat meccséről? Ez a csapat nem a Szeged csapata!!!! Szegednek csak megye 1-es, vagy alacsonyabb osztályú csapata van!!! Na meg persze női NB1-es csapatunk, aki magabiztosan verte a mai nap a Kispestet 9-2-re!!!!! Gratula a lányoknak!!! Lehet, hogy őket kellene jobban támogatni!?”
  • 5. Ebgondolat 2013. augusztus 17. 23:28
    „Egy hete a Magyar Kupában verték meg a tavalyi NB2 Nyugati csoportjának másodikját, most pedig simán azt a Monort, mely az előző szezonban az utolsó fordulóban is versenyben volt az NB3 Alföld csoportjának első helyéért. Szóval, bizakodásra ad okot a kezdet és remélem, hogy jövőre már mint NB2-es csapatot láthatjuk a megújuló(?) szegedi stadionban!”
  • 4. perpetum 2013. augusztus 17. 20:52
    „Így tovább gyerekek, maradjon a forma, aztán gyertek vissza jövőre Szegedre nb2-esként!”
  • 3. xmanó 2013. augusztus 17. 07:33
    „Mondjuk azért tényleg vicc,hogy Stadion ügyben nagy a hallgatás...”
  • 2. Tisza 2013. augusztus 16. 14:00