Öt ponttal maradt alul idegenben a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata.
Nyíregyháza-Naturtex-SZTE-Szedeák 75-70 (14-16, 22-12, 23-25, 16-17)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 19. forduló. Nyíregyháza, 550 néző. Vezette: Benczur, Pozsonyi, Balogh Gy.
Nyíregyháza: Bus, Kósa 4/3, UNRUH 21/15, Miller 12, KRISZTANOVICS 25. Csere: Nagy K. 4, SZAVICS 9, Lajsz, Molnár M. Szakmai igazgató: Sitku Ernő.
Naturtex-SZTE-Szedeák: TUCKER 25/9, Amerlin 10/3, Molnár A. 16/6, CSIRICS 12/6, Vette 7. Csere: Moravcsik, Kiss Zs., Juhos. Vezetőedző: Nikola Lazics.

Nyolc vereség után próbált meg újra mérkőzést nyerni a Nyíregyháza a Naturtex-SZTE-Szedeák együttese ellen. A szegediek sem kosaraztak túl jó formában az elmúlt időszakban, hiszen háromszor is kikaptak egymás után, de a hazaiak három győzelméhez képest nekik így is hat szerepelt a nevük mellett. Ráadásul a sérült Branko Jereminov helyére igazolt Anthony Tucker is ott volt új csapatában, így számítani lehetett arra, hogy erősebb lesz Nikola Lazics gárdája, mint az elmúlt néhány fordulóban. A nyírségi keretben ott volt ismét Brane Szavics, aki az azóta elküldött Jawan Davis érkezése miatt vált mellőzötté pár hete - írja a bb1.hu.

A Falco ellen már látott szerkezetében, Krisztanovicson kívül igazi palánk alatti játékos nélkül futott ki a parkettre a hazai csapat. A szerb center meg is szerezte a mérkőzés első kosarát, majd ezután több elkapkodott támadás következett. Ezalatt a Szeged Amerlin és Vette révén fordított. Bus még a büntetővonalról se tudott betalálni, így öt perc után 2-8-nál kellett Sitku Ernőnek időt kérnie. Ezután már 3-12 is állt az eredményjelzőn, de Krisztanovics révén tapadt, majd Unruh triplája után a vezetést is átvette a Nyíregyháza. Csirics és Tucker szerezte a negyed utolsó kosarait, így mégis előnnyel zárt a Szedeák (14-16).

A második negyedben még Tucker kosara után 14-18 volt, de Brane Szavics beállításával teljesen megváltozott a játék képe. A honosított irányító parádézott, sorra szerezte a labdákat, és kiválóan szolgálta ki a társait. Krisztanovics élt leginkább ezekkel a lehetőségekkel, őt senki nem tudta tartani a Szeged játékosai közül. A center a félidőben már 17 pontnál járt. A különbség is megugrott, már tizennégy ponttal is vezetett a Nyíregyháza. Az utolsó kosár Tucker nevéhez fűződött, így végül csak nyolcpontos volt a differencia (36-28).

Csirics triplája indította a második félidőt, majd Armelin büntetője négy pontra csökkentette a különbséget. Sitku Ernő le is hívta a pályáról Bus Ivánt, majd visszaküldte a helyére Szavicsot. Jól tette, hiszen a rutinos irányítóra nem volt ellenszer. Hát mögötti, láb közötti passzokkal hozta helyzetbe társait, a Szeged védői pedig nem tudtak ezekkel a váratlan húzásokkal mit kezdeni. Ebben a szakaszban Vette és Csirics próbált lépést tartani a vendégektől, de pechjükre Unruh is belelendült a triplavonalon túlról. A végére így is sikerült egy keveset faragni, Molnár duplája után megnyerte a negyedet a Szedeák (59-53).

Tucker továbbra is ponterősen kosarazott a vendégektől, de a nyíregyháziak már a záró etap elején nyomatékosították, hogy ezúttal nem engedik ki kezükből a győzelmet. Négy perc alatt megléptek 70-55-re. A Szedeákot dicséri, hogy ennek ellenére nem adták fel a játékosai, és a végére még látótávolságon belülre kerültek. Az utolsó percben Millert kellett lecserélni sérülése miatt, majd Molnár hármasával 75-70-re feljöttek a Tisza-partiak. Az időkérést követően már nem született kosár, így megnyerte a mérkőzést a Nyíregyháza (75-70).

Nikola Lazics: - A rossz szériában lévő csapatok számára nagyon fontos volt ez a mérkőzés. Jobb volt a Nyíregyháza, teljesen megérdemelten nyert. Rengeteg hibával játszottunk, huszonhét eladott labdával nem lehet meccset nyerni. Anthony Tucker bemutatkozása felemás volt, hiszen sok pontot szerzett, de labdaeladásban az élen járt, tizenegy fűződik a nevéhez. Kevés idő volt a beilleszkedésére, ettől jobb teljesítményre lesz képes.

Csabai start az NB III-ért

Korai folytatás: már a hétvégén következik a labdarúgó NB III Közép csoportjának tavaszi első, 18. fordulója. Tovább olvasom