2017. 02. 28. kedd - Elemér 5°C | 18°C Még több cikk.

Tükörsima győzelem: Szedeák-Falco 94-69

Szinte osztálykülönbség volt a két csapat között, a Szedeák nagyon simán győzte le a Falcót a férfi kosárlabda NB I A csoport középszakaszának alsóházában.
Naturtex-SZTE-Szedeák-Falco 94-69 (20-12, 24-23, 25-12, 25-22)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, alsóház, 7. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Földházi, Hegedűs, Radnóti.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 12/6, LEVY 11, HORVÁTH Á. 15/9, WILLIAMS 17/3, CSORVÁSI M. 20. Csere: Molnár A. 6, Csorvási L. 6, Vida 2, Kiss 3/3, Molnár B. 2, Varga Z. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Falco: VLAHOVICS 11, Perl 6, Will 2, Mitchell 6, Szabó M. 10. Csere: Váradi 6, ZAGORAC 11, Simon 9/3, Bognár 8, Harazin. Vezetőedző: Andjelko Mandics.
Kipontozódott: Levy (37.).

A másik meccsen a Pécs 84-80-ra nyert Körmenden, ami azért elég rossz, de nem végzetes hír szegedi szempontból.

IV. negyed (94-69)

10. perc: Simon 92-65. Perl, majd Csorvási Levente 94-67. Vastapsot kap a szegedi együttes! Váradi kosara után 94-69 a vége, tükörsima meccsen nyert a Szedeák a Falco ellen.

9. perc: Molnár András kosara is jó 92-63. Révész is a pályán.

Tükörsima győzelem: Szedeák-Falco 94-69 - GALÉRIA

8. perc: Molnár Bence közelije, Perl büntetői 90-59. Bognár, majd Simon 90-63.

7. perc: most már minden bemegy! Levy hármasa is jó 89-55. Williams kipontozódik, Molnár Bence jön a helyére. Varga Zalán is a pályán.

6. perc: Simon hármasa behullik 83-53. Váradi büntetői 83-55. Na végre! Williams most elvállalta a hármast, és be is dobta 86-55!

5. perc: elképesztő a különbség a két csapat között. Jereminov ziccere  81-50. Csorvási Levente jól száll be a meccsbe, most is eredményes 83-50.

4. perc: kimarad a 11. szombathelyi tripla is, még egyet sem dobtak be ma. Csorvási Levente 79-50.

3. perc: Levy büntetői 75-49. Molnár András védekezik remekül. Williams 77-49.

2. perc: a másik meccsen: Körmend-Pécs 68-68. Will büntetőből 73-49.

1. perc: Zagorac dobja ki a pályáról a labdát. Levy és Molnár András kosara 73-47. Szombathelyi időkérés.

III. negyed (69-47)

10. perc: Mitchell 64-45. Jereminov, ez is hármas 67-45! Williams ziccere 69-45. Ezt elszórakozzuk, Zagorac büntet 69-47.

9. perc: közben a Pécs fordított Körmenden, nem lenne jó, ha így is maradna a lefújáskor. Megjött a szokásos Jereminov-tripla is a világ végéről 64-43.

8. perc: Williams látványosan nem mer beleállni a triplákba, kár érte. Jereminov rohan végig a pályán 61-43.

7. perc: Horváth büntetői, Csorvási Milán blokkja, Levy kosara 59-43. Szombathelyi időkérés.

6. perc: nem sikerül a szegedi alley-oop, Levy csak lóg egyet a gyűrűn. Perl, majd Mitchell 55-43.

5. perc: a negyedben még nem volt szegedi fault, a túloldalon beütik a hatodikat is. Jereminov dob belőle büntetőket 55-39

4. perc: három kísérletből egyet dob be a Falco 51-39. Levy büntetői 52-39.

3. perc: Bognár duplája, majd Horváth Ákosé 50-37. Érdekesség, hogy Levy még pont nélkül áll a meccsen, mégsem érződik úgy, hogy rosszul játszana, védekezésben hasznos az amerikai. Most bedobott egy büntetőt 51-37.

2. perc: Váradit meglökik, nincs fault, az egyik szombathelyire aztán fújnak egyet. Csorvási Milán 48-35.

1. perc: Csorvási Milán kosara, Zagorac nagyot esett mellette 46-35.

II. negyed (44-35)

10. perc: eladjuk, Simon büntet 44-35. Félidő.

9. perc: Vlahovics büntetői bent 42-31. Csorvási Milán egy támadólepattanó után eredményes 44-31. Zagorac büntetői 44-33.

8. perc: Simon ziccere 39-27. Kiss Zsolt triplája remek, dupla rá a válasz 42-29. Most a Falco kér időt.

7. perc: Zagorac büntetői, majd Simon 37-24. Csorvási Milán kétszer a vonalról 39-24. Remekül játszik a szegedi együttes. Zagorac 39-25. Kiss Zsolt a pályán.

6. perc: bemegy Vida két büntetője 33-20. Csorvási Milán 35-20. 15 pont az előnyünk! Molnár András első büntetője nagy ívű, de bemegy, a második ugyanígy tesz, 37-20.

5. perc: Szabó megküzdött ezért a kosárért 30-20. Csorvási Milán egy büntetője jó 31-20. Érdekesség, hogy a 31 pontunkon három játékos osztozott eddig, Horváth 11-et, Csorvási és Williams 10-et szerzett.

4. perc: hibátlan Horváth Ákos hármasa! 27-18. Megint ő! Horváth remek formában, most két lépésre a vonaltól is elenged egy triplát, ez is jó! 30-18. Közben az sem rossz hír, hogy a Körmend a meccs hasonló szakaszában 26-17-re vezet a Pécs ellen.

3. perc: Vlahovics büntetői, majd Zagorac kosara 24-18. Szegedi időkérés, a legjobb ütemben. Jó a szegedi védekezés, Zagorac ellépi.

2. perc: ismét Williams, majd jön Zagorac válasza 24-14.

1. perc: Williams dobása hibátlan, először tíz pont a különbség 22-12.

I. negyed (20-12)

10. perc: Csorvási Milán alig hibázott ma, ezt is bevágja 18-10. Most testvére, Levente váltja. Williams, majd Zagorac 20-12.

9. perc: Szabó Csorvásiról 13-8. Itt a meccs első triplája, Horváth Ákos dobja 16-8.

8. perc: micsoda játék! Horváth Ákos passzol három ember között, Csorvási Milán be is dobja, és az extra büntető is jó 13-6.

7. perc: Jereminov ront, Vlahovics hármasa behullik 10-6.

6. perc: Szabó közelije 10-4.

5. perc: eddig parádés a Szeged, most Horváth Ákos eredményes 10-2.

4. perc: most egy asszisztot írhat fel Csorvási, Williamsnek adta 8-2.

3. perc: megint Csorvási Milán, remekül kezd 6-2.

2. perc: Mitchell középtávolija, majd Csorvási Milán kosara 4-2.

1. perc: Williams kosarával indul a meccs 2-0.

17.56: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból, ahol újabb fontos bajnokit játszik a Naturtex-SZTE-Szedeák. Tartsanak velünk!

Túltette magát a pécsi vereségen (90–83),
és már kizárólag a mai, Falco elleni hasonlóan fontos bajnokijára koncentrál a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata. 18 órától a szezonban már egyszer legyőzött szombathelyiek vendégszerepelnek az újszegedi sportcsarnokban a középszakasz alsóházában – kedden eldőlt, hogy a Szedeák vezetőedzője, a Pécsett túl szigorúan kiállított Nikola Lazics csak írásbeli figyelmeztetést kapott, így ott lehet a hazai kispadon.

A csapatok kétszer találkoztak eddig a szezonban: Szombathelyen 89–74-re kikapott a Szedeák, ám hazai pályán, Lazics bemutatkozásán 90–82-re győztek – ezt kellene megismételni. Akkor Jerrell Williams volt a szegediek legjobbja 20 pontjával, ám az amerikai légiós legutóbbi három bajnokiján nem játszott kiemelkedően – talán épp most talál vissza a jó formájához. A Szedeákban mindenki egészséges, a három vereség után érkező Falcónál viszont van hiányzó: az amerikai Chad Timberlake combsérülés miatt nem léphet pályára. A csapatok legutóbbi, szegedi találkozójához képest két új arc lesz a vendégeknél, a szerb irányító, Alekszandar Vlahovics és az amerikai erőcsatár, Jonathan Mitchell, míg az éppen a szegedi vereség után elküldött brit Justin Robinson már nincs ott a szombathelyi keretben.

A ma 18 órakor kezdődő találkozót a delmagyar.hu online tudósítja.

Jerrell Williams az utóbbi hetekben adós a jó játékkal – talán éppen a Falco ellen kapja el újra a fonalat. Fotó: Frank Yvette

Nem lesz kieső?
Áprilisra eldől, hogy 13 vagy 14 csapatos lesz az A csoport mezőnye a következő szezonban – írta a bb1.hu szakportál. Miután kiderült, hogy a Szolnok jövőre az Adria Liga helyett ismét a magyar bajnokság alapszakaszában indul, a 2014/ 2015-ös szezontól páratlan, 13 fős lenne az A csoport mezőnye. A csapatoknak március 14-éig volt lehetőségük, hogy módosító javaslatokat tegyenek a következő évi versenykiírással kapcsolatban. A mezőny tagjai kedden üléseztek Budapesten, a folytatásban pedig egy munkacsoport állítja majd össze, milyen legyen a jövő évi versenynaptár. A tervek szerint az áprilisi elnökségin dől el, hogy 13 vagy 14 csapattal indul a következő bajnokság, tehát hogy lesz-e kieső a élvonalból.