2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 17°C | 32°C Még több cikk.

Túl a kötelezőn a Szeviép

Nem okozott gondot a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata számára az elődöntőbe jutás: Némethék pénteken idegenben is legyőzték a Szolnokot (74–48), így 2–0-s összesítéssel kerültek a négy közé.
Szolnok-Szeviép-Szeged 48–74 (16–22, 14–21, 13–13, 5–18)
Női kosárlabda NB I, rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés. Szolnok, 50 néző. Vezette: Bognár, Jakab.
Szolnok: DARIDA 14/3, Boskovics 4, Zele 10, Hegedűs, Farkasinszki 8. Csere: Sonyák 6/6, Serbán 3/3,Kalmár-Nagy 3/3, Kántor, Tajkov. Vezetőedző: Mészáros Zoltán.
Szeviép: Ciglar 8/3, NÉMETH 13/3, FÜRÉSZ 14, Zserzserunova 7, Sipaviciute 16. Csere: Laczi 4, Kajdacsi 5, Horváth 7/3, Russai. Vezetőedző: Bencze Tamás

A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Szeviép-Szeged javára.

A legfontosabb: a Szeviép-Szeged nyert Szolnokon, és bejutott a női kosárlabda NB I elődöntőjébe. Persze az sem mellékes, hogy Bencze Tamás csapata jól játszva nyerte meg a negyeddöntő második meccsét, egyáltalán nem túlzó a két csapat közötti 26 pontos különbség.

Sipaviciute szorgalmasan termelte a pontokat.      Fotó: Schmidt Andrea
Sipaviciute szorgalmasan termelte a pontokat.

Már az elején látszott a lányokon, nem akarják vasárnapra halasztani a döntést, elsősorban Németh Bernadett teljesítményének köszönhetően hamar megugrott a Szeviép, amely pontos és gyors támadásokból szerezte kosarait. Bár nem férhetett kétség a szegediek sikeréhez, a játékvezetők ítéletei mindkét oldalon borzolták az idegeket. Egy-két buta hibától eltekintve jól mozogtak a lányok, centerben és kívülről is szorgosan gyűjtögették a pontokat, aminek meg is lett az eredménye: a Szeviép simán letudta a kötelezőt.

Bár megúszták Fürészék a vasárnapi meccset, ezen a napon sem pihenhetnek, este hattól edzést vezényel Bencze Tamás, szerdán pedig – várhatóan a Pécs ellen idegenben – már az elődöntőben vár sokkal nehezebb feladat rájuk.

Bencze Tamás: – Jó ritmusban játszottunk, védekezésben és támadásban is sikerült megvalósítanunk az elképzeléseinket. Ennyi különbség van a két csapat között, sőt, ha kicsit pontosabban célzunk a ziccereknél, még többel is nyerhettünk volna.

A másik tegnapi mérkőzésen: BSE–MKB-Euroleasing Sopron 42–87 (továbbjutott: a Sopron 2–0-s összesítéssel).