2017. 04. 28. péntek - Valéria 14°C | 23°C Még több cikk.

Túl a kötelezőn: Szeged-Debrecen 14-2

A Vodafone férfi vízilabda OB I-ben elmaradt mérkőzését pótolta szerdán az újszegedi sportuszodában a Szeged Beton csapata a Debrecen ellen.

Szeged Beton - Debrecen Fujitsu 14-2 (5-1, 2-0, 5-0, 2-1)

Vodafone férfi vízilabda OB I 4. forduló elmaradt mérkőzése
Szeged, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Füzesi Zsolt, Petik András.

Beton: Baksa – Kiss 3, Juhász 1, Komlósi, Molnár 4, Somogyi, Younger 1. Csere: Varga 2, Kayes 2, Nádasdi, Vindisch, Busila 1, Somogyi, Németh (kapus). Edző: Kásás Zoltán.

Debrecen: Decker A. –  Apanaszenko, Bugajcsuk 1, Halek, Zoufal, Dunca 1, Simon. Csere: Varga Attila, Szöllősi, Kárteszi, Körösi, Kistamás, Kelemen. Edző: Gyöngyösi András.

Emberelőny: 8/3 ill. 7/0.

Ötméteres: 1/1 ill. 1/0.

Kipontozódott: Vindisch (cserével végleg - 11. perc), Apanaszenko (18. perc), Busila (30. perc).

Kásás Zoltán: Hoztuk a kötelezőt, a védekezéssel elégedett vagyok, örülök, hogy 2 gólon tudtuk tartani a Debrecent.

4. negyed (2-1)

8. perc:
Nagy igyekezetnek nem lett meg az eredménye, marad a 14-2.

7. perc: A szegedi fór is kimarad, majd egy oda-vissza úszkálás után Juhász távolról, de erőtlen.

6. perc: Rövid és furcsa vendég időkérés után kimarad a kékek fórja.

Busila is igyekezett, de a mérkőzést nem tudta befejezni. Fotó: Schmidt Andrea
Busila is igyekezett, de a mérkőzést nem tudta befejezni.

5. perc: Kayes lövése még lejön a kapufáról, de Varga a lepattanót könnyedén pöttyinti be. 14-2.

4. perc:
Németh szedi le a debreceni lövést, majd Kayes próbálkozik egy svédcsavarral, de elakad Deckerben.

3. perc: Bugajcsuknak csak összejött, bár szerencse is kellett hozzá. A hosszú kapufáról vágódik át a labda a másikra, majd Németh háta mögött úszik be a kapuba.

2. perc: Busilának is megvan mára a gólja. 13-1.

1. perc:
Juhász hozza el a labdát, fórban a Beton, de nincs gól. Ugyan ez a másik oldalon is.

3. negyed

8. perc:
Molnár a négynél jár. A végén Kiss próbálkozik meg egy pörgetéssel, Decker védi. Nem volt veszélytelen. Marad a 12-1.

7. perc: Kiss ad nagy labdát Molnárnak, de Bugajcsuk sodorja el. Előnyhöz jut a Debrecen, de továbbra sincs belőle gól.

6. perc: Kayes micsoda gólt lőtt?! Jó lett volna ezeket a hétvégén is látni... 11-1.

5. perc: Kiss Csaba is háromnál tart. Nagy gól volt. 10-1.

Kayes hasznosan játszott a Debrecen ellen, parádés gólokat szerzett. Fotó: Schmidt Andrea
Kayes hasznosan játszott a Debrecen ellen, parádés gólokat szerzett.

4. perc:
Dunca ellen fújnak ötméterest, Juhász vágja be. 9-1. Zoufal már körbelőtte Baksa kapuját, be még nem talált.

3. perc: Younger nagyon akar, de nem megy igazán. Jöhetnek a vendégek.

2. perc: Előnyben a Beton, de nincs belőle gól, Kissnek viszont nem is kell az előny. 8-1.

1. perc:
Mint az elején. Younger ér a labdához előbb, de szerencsétlenül, így a Debrecen jöhet. Bugajcsuk lövése megy el a kapu felett.

2. negyed (2-0)

8. perc:
Továbbra is le-fel úszkálnak a csapatok, de befejezett támadás nincs. A félidőben 7-1.

7. perc: A hátrány kipipálva, de továbbra se tud gólt lőni a negyedben a Szeged.

6. perc: Kiss majd Molnár próbálkozik töretlenül, de az utóbbi percekben nem jönnek a gólok.  Bugajcsuk lelkes a Debrecennél.

Younger adós maradt a gólokkal és a jó játékkal. Fotó: Schmidt Andrea
Younger adós maradt a gólokkal és a jó játékkal.

4. perc: Baksa üti ki a labdát a gólvonalról, meleg volt. A harmadik előnyből se talál be a Debrecen. Molnárhoz nem jut el a labda, Decker halássza le.

3. perc: Fórban lett volna a Beton, de Vindisch szabálytalankodott, így cserével végleg kiküldik. A hátrány kivédekezve, előnyben a Beton is. Varga jegyzi a gólt. 7-1.

2. perc:
Varga harcol ki előnyt, Molnár lövése azonban a blokkról vágódik le. Marad nálunk a labda. Molnár másodjára már nem hibázik. 6-1.

1. perc:
Vindisch könnyedén hozza el a labdát, a Szeged kezdheti a második negyedet. Vindisch bombája a kapufáról jön el.

1. negyed (5-1)

8. perc:
Zoufal próbálkozik előnyben, de Baksa simán védi a rövidet. Juhász ad hatalmas labdát Kayesnak, szép gól. 5-1.

7. perc: Bugajcsuk adja el a labdát, Busila hozhatja játékba. A kapuig nem jut el a Beton, kontra.

6. perc: Molnár harcol ki fórt, a gól is az övé. 4-1.

A régi tanítványok megtalálták Gyöngyösit. Fotó: Schmidt Andrea
Varga Péter és Molnár Tamás is elkapta egy-két szóra Gyöngyösit.

4. perc:
Somogyi szabaddobása jön le a kapufáról, a Debrecen a lövésig nem jut el.

3. perc: Komlósi ellen ítélnek ötméterest, Duncának köszönheti a Debrecen. Zoufal a kapufát lövi szét. Molnár gólja ér, pedig a két bíró teljesen mást fújt.

2. perc: Dunca marad helyzetben centerben, Komlósi és Juhász nem ért oda. 1-1. Kiss gyorsan válaszol. 2-1.

1. perc:
Younger kissé szerencsétlenül ér a labdához, így a Debrecen kezdheti a találkozót. Halek próbálkozik Juhász szorításában lőni, erőtlen. Youngeré viszont nem, megvan a vezetés. 1-0.

17.50: Gyöngyösi igen népszerzű az uszodában, a mérkőzés előtt mindig akadt beszélgetőpartnere. Lassan bemutatás, rövidesen kezdődik a mérkőzés.

A legutóbbi OB I-et a Szeged bronzérmesként zárta, az Euroligában feljutott a főtáblára, ott döntetlent ért el a Vasassal, a Debrecen viszont a 2009/2010- es évadban még az OB II-ben vitézkedett.

A mai találkozó érdekessége kizárólag Gyöngyösi András személyével köthető össze, aki a Betonnal 2005-ben bajnoki bronzot ért el, kétszer volt a pontvadászat negyedikje, a LEN-kupában pedig szintén kétszer vezette a negyeddöntőig az együttest. Az OB II-ben többször is megfordult a Debrecen edzőjeként az újszegedi sportuszodában, de élvonalbeli ellenfélként ma látogat először a számára oly kedves sátor alá.

Az Eger elleni balul sikerült magyarkupa-elődöntő után a héten három bajnokit vív a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata.

– Olyan meccsek várnak ránk, amelyeket, nincs mese, meg kell nyernünk – magyarázta Kásás Zoltán edző. – Természetesen nem becsüljük le sem a Debrecent, sem a pénteki ellenfelünket, az OSC-t, sem pedig a szombati riválist, a Szentest, de számunkra kötelező megszerezni mind a kilenc pontot. Az Eger ellen ad hoc pólót játszottunk, a heti három meccs jó lehet arra, hogy próbálkozzunk tudatos vízilabdával is. Remélem, sikerül rendet tenni a játékosok fejében, mert ha nem, akkor a jövő szerdai Euroliga-csoportmeccsen Herceg Noviban ismét nagy bajba kerülhetünk.

Taylor&Nash: egy másodperc híján nyertek Egerben

Mindössze egy másodperc hiányzott a még nagyobb bravúrhoz a Taylor&Nash Universitas Szeged női vízilabdacsapatának az Eger elleni OB I-es bajnokiján. Tovább olvasom